Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Witam jako nowy posiadacz Primery P12


Gość bimbam73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko OK tylko jedno mnie wkurza.

Wczesniej mialem Alfe 156 - psulo sie to dziadowstwo co chwila i ciesze sie ze sie pozbylem ale ... A jak teraz wchodze do nissana i widze te jego zegary, to one chyba byly na wyprzedazy w ikei kupione. Kompletne bezgusicie i zenada, sam bym lepsze z papieru wycial.

A w alfie to naprawde bylo dzielo sztuki, w nocy super kolory dobrane tak ze az prawie magicznie, a tu taki calkowity brak wyobrazni i jakiegokolwiek wysilku estetycznego. Nie mowie o calej reszcie, bo konsola to nawet ujdzie, kierownica nic specjalnego ale moze byc itd. Ale trudne jest przejscie z Alfy na japonca - jesli chodzi o srodek. Moze jakosc wykonczenia nie byla lepsza, ale tam to wszystko mialo polot. A tu ... No bym przebolal to wszystko, ale jakby nie te zegary predkosciomierza i obrotow. brrrrrrrr paskudztwo.

 

Ale ogolnie i tak sie ciesze, bo wygoda i funkcjonalnosc jest super i witam grono nissanowcow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no japońce raczej nigdy nie słyneły z ekstrawaganckiego wykonczenia wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam. Oprócz tych brzydkich wskaźników całe wnetrze primery p12 jest futurystyczne i do tego na szczęscie funkcjonalne. Osobiście dałbym 7 na 10 ;)

 

Dlatego tez nie marudze za bardzo na temat reszty, nawet po przesiadce z AR - ktore cokolwiek by nie mowic Designem zyje.

ale wskazniki ....

Jak ktos sie uprze ze sa spoko to wyzywam na pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
... ale wskazniki ....

Jak ktos sie uprze ze sa spoko to wyzywam na pojedynek.

 

spoko? to za słabe słowo, one sa po prostu super. Takie ładne bursztynowe przypominają mi plażę i bursztynki które mozna znaleźć po sztormie. Przypominają też te ciepłe słoneczne dni które spędzałem jako małolat z jedna fajną panienką która miała bursztynowy naszyjnik. Przypominaja mi też czas kiedy chodziłem do przedszkola - beztroskie dzieciństwo, wycinanki, nieudolne malowanie kredkami i stawianie pierwszych pokracznych literek i cyfr. W przedszkolu też była zabawa w lekarza i podnoszenie koleżankom spódniczek - w celach czysto poznawczych :) ech fajne te wskaźniki.

 

W dodatku te wspaniałe wskaźniki nie rozpraszają w czasie jazdy, bo wolisz obserwować drogę niż się w nie wpatrywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez podobaja - w prostocie sila!! fakt ze Alfa jest bardziej design'ersko potraktowana (lacznie z materialami), ale primerce P12 nie mozna za wiele zarzucic - mowie ci to jako architekt.. ;)) mam nadzieje ze bedzie duzo bardziej niezawodna nia AR, choc po mariage'u z francuzami to kto wie, ale sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbam, a masz P12 przed czy po liftingu? Bo zegary sprzed liftingu mi się podobają. :P Delikatne, funkcjonalne, ale z aluminiową obwódką - ładnym akcentem. A tym po faceliftingu się nie przyglądałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbam, a masz P12 przed czy po liftingu? Bo zegary sprzed liftingu mi się podobają. :P Delikatne, funkcjonalne, ale z aluminiową obwódką - ładnym akcentem. A tym po faceliftingu się nie przyglądałem. ;)

 

A sam nie wiem czy sprzed liftingu czy po. W kazdym razie z roku 2004. To juz bylo po?

A jak komos cokolwiek te wskazniki przypominaja to gratuluje wyobrazni. Bo mi jedynie przypominaja IKEA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Takie ładne bursztynowe przypominają mi plażę i bursztynki które mozna znaleźć po sztormie. Przypominają też te ciepłe słoneczne dni które spędzałem jako małolat z jedna fajną panienką która miała bursztynowy naszyjnik. Przypominaja mi też czas kiedy chodziłem do przedszkola - beztroskie dzieciństwo, wycinanki, nieudolne malowanie kredkami i stawianie pierwszych pokracznych literek i cyfr. W przedszkolu też była zabawa w lekarza i podnoszenie koleżankom spódniczek - w celach czysto poznawczych :)

 

z Ciebie to istny wieszcz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
... A jak komos cokolwiek te wskazniki przypominaja to gratuluje wyobrazni. Bo mi jedynie przypominaja IKEA:)

 

dawaj fotke wnętrza to się obceni :) Na pewno różnice sa tez w uchytach na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

powiem tak, " rolnik, wydajność z hektara nie zależy od koloru ciągnika", ja osobiście cenię sobie prostotę i funkcjonalność, a robienie z auta choinki to dla mnie buractwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, wnętrze jest całkiem ciekawe. Nie przeszkadzają mi kolory podświetlenia, choć do tej pory miałem auta z podświetleniem zielonym i ono wydaje mi się najodpowiedniejsze (siła przyzwyczajenia), ale sto razy bardziej wolę to pomarańczowe niż np. czerwone jak w Audi. To jest dopiero czynnik, który potrafi podnieść ciśnienie.

 

Fajnie jest zaprojektowane wnętrze, fajne jest też to że zegary są na środku (moje dzieciaki szaleją na ich punkcie), wyświetlacz też im przypadł do gustu, zwłaszcza podczas cofania :)

 

Uważam, że można byłoby nieco bardziej funkcjonalnie zaprojektować działanie niektórych opcji (niektóre mogłyby być łatwiej dostępne) no i nieładnie ze strony Nissana, że zostawił w wersjach bez nawigacji przycisk MAP... mógłby posłużyć jako coś innego, a tak jest bezużyteczny.

 

A powiedzcie mi - czy spotkał się ktoś z opinią, że jak projektowali wnętrze P12 to kierowali się designem łodzi motorowych??? Bo mój kuzyn się uparł, że to z łódek taki design Nissan zapożyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi - czy spotkał się ktoś z opinią, że jak projektowali wnętrze P12 to kierowali się designem łodzi motorowych??? Bo mój kuzyn się uparł, że to z łódek taki design Nissan zapożyczył.

 

Tak to prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...