Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Jak spuścić płyn chłodniczy?

Guest lesiu

Recommended Posts

Mam takie pytanko gdzie w nissanku micra K10 1.0 87r.spuszcza sie plyn chlodzacy z bloku silnika???? czy jest tam jakas srubka i pod jaki klucz??

Nie ma w mikrze K10 zaworu do spuszcania plynu z bloku. Najlepiej stanąc na górce, tak żeby przód samochodu byl niżej niż tyl i sciągnąć wąż gumoy który odprowadza wodę z chlodnicy do bloku (ten na dole).

jest korek od spodu chlodnicy- wystarczy odkreci i zlac co jest :wink:

Co do korka to sie zgadzam ze jest ale on pytal o spuszczenie plynu z bloku silnika i obawiam sie przy odkreceniu korka moze wszystko nie splynac.

Poszukaj czegos przy pompie wodnej, u mnie tak było w starletce. Tyle, że też tego nie odkręciłem, bo nie dałem rady :)

Ja ten problem rozwiązałem w ten sposób, że zlałem płyn tylko z chłodnicy,zalałem nowy a później, tj. po jakichs kilku godzinkach (jak już się wymieszało), zlałem ten płyn jeszcze raz i wlałem nowy.

Na pewno nie bedziesz miał 100 % płynu który chcesz :), ale miesznaka będzie w większości z tego co zalejesz. Troche szkoda płynu, ale coż robić.

Ja miałem wcześniej w starletce wode i zrobiłem taki zabieg przed zimą i było w 100 % OK.

Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...