Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Regeneracja sworznia wachacza


Gość przemo_78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojechałem moją Micrą '99 do mechanika i okazało się że sworzeń w lewym wachaczu jest luźny. Okazało się że Nissan nie zakłada w modelu z tego roku wymiany sworznia tylko całego wahacza. (Można natomiast kupić sworznie do starszych modeli - paranoja) Według Nissana to do wymiany mam cały wahacz, z robocizną ok 900 zł. Mój mechanik próbował wstawić zamiennik sworznia tylko, że żaden z nich nie pasował. Była też opcja z nowym wahaczem tzn. zamiennikiem ale i on też nie pasował, a sworzeń jak i wahacz miały być do Micry. Moje pytanie jest następujące.

1. Czy warto regenerować sworzeń???

2. Czy Micry z '99 roku są takie nietypowe, że nie można dostać zamiennika do nich???

 

Poradźcie co zrobić w takiej sytuacji? Osoboście wolałbym nie wydawać 900 na nowy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w JC Auto bez problemu dostaniesz sworzeń wachacza do micry

ja mam też z 99 roku i kupiłem od ręki.

kosztuje kilkadziesiąt złotych, chyba 30

 

z tym, ze u mnie po 15kkm nadaje się znów do wymiany więc może nie warto oszczędzać i kupić cały wahacz?

 

a 900 zeta to cena kosmiczna.

rozejrzyj się za firmowym zamiennikiem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z przedniego prawego koła o czym już wielu pisało.

Pojechałem do AutoBoxu w Gliwicach gdzie zajmują się japońcami

i nie są za tani. Tam mi powiedzieli, że to sworznie wachacza (od razu chcieli zmienić i z lewej strony). Za całość z wymianą chcieli 260zł a same sworznie chyba 80zł za sztukę albo nawet za dwa. Ja mam micre `98 po liftingu więc sądzę, że to dokładnie to samo co Twoja micrusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję temat, bo właśnie po dzisiejszym przeglądzie okazało się, że "nie mam lewego sworznia wahacza" :/ Ale co jest dziwne, że ja nie słyszę żadnego "stukania" które ponoć jest bardzo charakterystyczne dla tej usterki. Stukanie słyszałam jesienią i przy wymianie oleju zgłosiłam problem, mechanik oglądnął koło i stwierdził że jest ok, więc przestałam sie przejmować a stukanie ustało...Powiedzcie co myślicie o tym no i czy wymiana sworznia to droga impreza i bardzo skomplikowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 555

dokładnie ;) polecam 555, bo jak kupisz coś tańszego to może się okazać, że choć towar dobrany katalogowo...może nie pasować do Twojego auta (tak jak było w moim przypadku)

P.S. Po wymienie konieczne jest ustawienie zbieżności

...u mnie na szczęście ten zabieg nie był konieczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niech was bóg broni !! Kupujcie części JC, NIPPARTS :!: To jest jedno z wiekszysh G na rynku. Te czesci nie są zrobione z metalu tylko z plasteliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech was bóg broni !! Kupujcie części JC, NIPPARTS :!:

to w końcu mamy kupować, czy nie kupować :?: :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój mechanik stwierdził, że sworzeń w wahaczu ma minimalny luz. między pierścieniem na sworzniu a wahaczem zrobiła sie 2 mm szpara (opuścił się ). Wcisnął go do góry i lekko przyspawał do wahacza. Sworzeń nie ma luzu więc stwierdził że szkoda go wymieniać. Czy mogę z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Robię mały bump! z racji złapania luzu na sworzniu prawego wahacza.

 

Dwa pytanka:

-Jakie sworznie polecacie? Na Allegro są od 20zł do 68zł za TRW. Jakieś inne, niz TRW sprawdzone typy macie?

-Jakaś instrukcja wymiany? Jak mocno siedzi sworzeń w wahaczu? Bez prasy się nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prasy, choćby ręcznej sie nie obędzie. A firmy nie polece bo dla mnie wszystko jest podobne, a na polskich drogach to już i nawet najlepsze długo nie pojeżdżą.

 

Febi, 555, TRW są na pewno ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...