Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co wlac na wiosne ?? :)


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na wiosne szykuje sie wymiana plynow... i filtrow ;]

1.olej - teraz mam castrol syntetyczny. co polecacie wlac ?? castrol jakis taki psiakis mi sie wydaje jak jest zimno :/

2. olej w skrzyni - nie wymieniany od nowosci... nie wiem nawet co tam siedzi :/ macie propozycje ??

3. plyn do chlodnicy - jaki dac ??

4. plyn hamulcowy - moj ma kolor jakis taki brunatno nieokreslony i gotuje sie po kilku ostrych hamowaniach :D jakis dobry polecacie ?;]

 

no i bedzie tez wymiana filtrow... na mann najpewniej

przebieg na wiosne to okolo 150 000 bedzie...

do czego jeszcze zajzec ??

jeszcze swiece :) mam bkr5e... dobre czy cieplejsze/zimniejsze zalozyc ?? jesli tak to jakie ?:) (napewno NGK, tylko tej firmie ufam :P zadne briski ani inne wynalazki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunatny płyn hamulcowy... to brzmi tragicznie :) mój też taki był :) ale zalałem jakiś z JC COMA czy jak to się pisze Made in UK Dot 5.1 Na początku był prawie bielutki teraz ciut zciemniał ale nie wiele... ogólnie jeszcze się nie zagotował a ostro hamuję i jestem z niego zadowolony Olej mam RS 10w60 Castrola ogólnie polecam choć jestem na etapie płukania silnika i zmieniam Olej co 2-3 tys żeby się syfu z silnika pozbyć (niestety porzedni właściciel zmieniał olej co 15 tys a to wielki błąd) w ukł. chłodzącym mam Orlen Qal i zero problemów a w skrzyni nie ruszam bo dopiero mam nakręcone 69tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunatny płyn hamulcowy... to brzmi tragicznie :) mój też taki był :) ale zalałem jakiś z JC COMA czy jak to się pisze Made in UK Dot 5.1 Na początku był prawie bielutki teraz ciut zciemniał ale nie wiele... ogólnie jeszcze się nie zagotował a ostro hamuję i jestem z niego zadowolony Olej mam RS 10w60 Castrola ogólnie polecam choć jestem na etapie płukania silnika i zmieniam Olej co 2-3 tys żeby się syfu z silnika pozbyć (niestety porzedni właściciel zmieniał olej co 15 tys a to wielki błąd) w ukł. chłodzącym mam Orlen Qal i zero problemów a w skrzyni nie ruszam bo dopiero mam nakręcone 69tys :)

 

 

to co ile trzeba olej zmieniac w almie?? :|:| co do plynu hamulcowego to poprostu myslalem ze zbiorniczek taki brudny :P a jak go umylem to sie okazalo ze plyn... od 135 000 nie zmieniany ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile wymieniać olej... temat wałkowany wiele razy jak Cię stać to jak najczęściej :) co 10 tys to MAX ja wymieniam średnio co 5tys bo mojej N15 nie sprzedam już nigdy :D w rodzinie zostanie do końca :) mojego lub jej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym zmienianiem oleju co 3 - 5 tyś. To nie te czasy. W Tarpanie, DF, czy Poldku w latach 80-tych, owszem. Wtedy były tylko oleje organiczne (starzejące sie nawet bez używania auta) i to marnej jakości, ale nie dzisiaj w dobie olei syntetycznych. Ja jeżdżę już drugim Nissanem i zawsze, odkąd przestawiłem się na syntetyki jeżdżę po ok 12 - 13 tyś km na oleju i wszystko jest OK. Poprzednim, N14 Sunny 1.6 gaźnik zrobiłem ponad 220000 km i silnik był jak DZWON - nie brał oleju, skład spalin wzorowy. Teraz na Almie mniej, ale kontroluję olej dość często, pod względem jakości (koloru, konsystencji), bo ilościowo nie trzeba - nie bierze ani grama. Policzcie pieniądze wydane na olej i zamiast go tak często wymieniać kupcie coś naprawdę potrzebnego do auta, albo lejcie lepsze paliwo do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hamulców to lej DOT-4 castrola, skrzynia no właśnie jaki olej? płyn chłodniczy to BORYGO 8) nie pamiętam jaki kolor, może to dziwne ale zajął wysokie miejsce w teście płynów chłodniczych, bodajże drugie w Auto Świecie. Pomyśl jescze o wymianie płynu wspomagania, tylko nie wiem jki to jest płyn ktoś wie - też muszę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hamulców to lej DOT-4 castrola, skrzynia no właśnie jaki olej? płyn chłodniczy to BORYGO 8) nie pamiętam jaki kolor, może to dziwne ale zajął wysokie miejsce w teście płynów chłodniczych, bodajże drugie w Auto Świecie. Pomyśl jescze o wymianie płynu wspomagania, tylko nie wiem jki to jest płyn ktoś wie - też muszę wymienić

 

nie mam wspomagania :lol: dobrze robi na rece 8) a tak powaznie to sie przyzwyczailem :P nie wiem jaki olej do skrzyni nic tam nie pisze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym zmienianiem oleju co 3 - 5 tyś. To nie te czasy. W Tarpanie, DF, czy Poldku w latach 80-tych, owszem. Wtedy były tylko oleje organiczne (starzejące sie nawet bez używania auta) i to marnej jakości, ale nie dzisiaj w dobie olei syntetycznych. Ja jeżdżę już drugim Nissanem i zawsze, odkąd przestawiłem się na syntetyki jeżdżę po ok 12 - 13 tyś km na oleju i wszystko jest OK. Poprzednim, N14 Sunny 1.6 gaźnik zrobiłem ponad 220000 km i silnik był jak DZWON - nie brał oleju, skład spalin wzorowy. Teraz na Almie mniej, ale kontroluję olej dość często, pod względem jakości (koloru, konsystencji), bo ilościowo nie trzeba - nie bierze ani grama. Policzcie pieniądze wydane na olej i zamiast go tak często wymieniać kupcie coś naprawdę potrzebnego do auta, albo lejcie lepsze paliwo do baku.

 

Każdy robi tak jak uważa za stosowne:) mnie stać na takie wymiany a pozatym w ten sposób czyszczę silnik po poprzednim właścicielu :) a śmigam na Ultimate 98 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostań przy castrolu, najlepiej 10w40. jak biegi chodzą ok to nie ruszaj. płyn do chłodnicy gliko shell. filtry jak najbardziej mann, masz rację. świece, tylko NGK. Ja takie materiały stosuję i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tego płynu hamulcowego. Czy ty przepraszam za wyrażenie, jesteś niespełna rozumu by z tym jeździć? Życie ci nie miłe?

 

trzeba miec jeszcze czas zeby to zrobic :D:D jak ja jezdze prawie co dzien caly dzien... :/ teraz w ferie to moze zrobie.... bo sie gotuje czasem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos tego płynu hamulcowego. Czy ty przepraszam za wyrażenie, jesteś niespełna rozumu by z tym jeździć? Życie ci nie miłe?

 

trzeba miec jeszcze czas zeby to zrobic :D:D jak ja jezdze prawie co dzien caly dzien... :/ teraz w ferie to moze zrobie.... bo sie gotuje czasem :/

nie obraź się, ale jesteś baran po prostu. Twierdzisz, że chcesz się zabić, bo nie masz czasu na zmianę płynu. Człowieku, zmiana płynu hamulcowego to nie jest remont silnika, ani wymiana sprzęgła na co potzeba dwa dni. Wymiana płynu to jest robota na 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dwa pojemniczyki dot4 po pół litra każdy. wejdzie ci jakieś 0,7 litra. reszte możesz zachować, lub sprzedać na allegro :P

 

moge wypic ?;]

ludzie piją różne: denatura, rozpałkę do grilla, benzynę ekstrakcyjną, spirytus salicylowy, wodę utlenioną. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym zmienianiem oleju co 3 - 5 tyś. To nie te czasy. W Tarpanie, DF, czy Poldku w latach 80-tych, owszem. Wtedy były tylko oleje organiczne (starzejące sie nawet bez używania auta) i to marnej jakości, ale nie dzisiaj w dobie olei syntetycznych. Ja jeżdżę już drugim Nissanem i zawsze, odkąd przestawiłem się na syntetyki jeżdżę po ok 12 - 13 tyś km na oleju i wszystko jest OK. Poprzednim, N14 Sunny 1.6 gaźnik zrobiłem ponad 220000 km i silnik był jak DZWON - nie brał oleju, skład spalin wzorowy. Teraz na Almie mniej, ale kontroluję olej dość często, pod względem jakości (koloru, konsystencji), bo ilościowo nie trzeba - nie bierze ani grama. Policzcie pieniądze wydane na olej i zamiast go tak często wymieniać kupcie coś naprawdę potrzebnego do auta, albo lejcie lepsze paliwo do baku.

 

Każdy robi tak jak uważa za stosowne:) mnie stać na takie wymiany a pozatym w ten sposób czyszczę silnik po poprzednim właścicielu :) a śmigam na Ultimate 98 :)

 

zebys go tylko nie przeczyscil na wylot. !!!! mylse ze wmiana oleju co 10kkm orzy jezdzie mieszanej 50/50 trasa/ miasto to jest optimum!

ja wymieniam co 10kkm ale jezdze w 95% w trasie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...