Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Siarczyste mrozy!? jak zabezpieczac bedziecie swoje Słoneczk


Gość grzesrock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nadal bez problemu ale dzisiaj podczas usuwania lodu z przedniej szyby uszkodziłem uszczelkę między szybą a podszybiem. Jak kruszyłem lód to kawałek uszczelki poszedł się je..... :evil: mam nadzieję, że jak mrozy puszczą to nie zaleje mi samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nadal bez problemu ale dzisiaj podczas usuwania lodu z przedniej szyby uszkodziłem uszczelkę między szybą a podszybiem. Jak kruszyłem lód to kawałek uszczelki poszedł się je..... :evil: mam nadzieję, że jak mrozy puszczą to nie zaleje mi samochodu

 

Moja odchodzi od szyby, mechanik powiedział, że nic tam wody nie wleci, więc nei masz co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaXimus Wielki
Mój niestety,ale nie odpalił.Ładowałem akmulator i dalej lipa,pomimo tego,że dobrze kręci,to jednak zaskakuje jedynie na ułamek sekundy i dalej klapa.Prawdopodobnie problem z wodą w paliwie,bo do dzisiaj było

super,ale nadeszły większe mrozy i słonko nie daje rady.

Cóż trzeba czekać do wiosny :)

 

Mialem to samo dzis jak z pracy wyszedlem. Lipa na calego, akumulator dziala dobrze, cos z paliwem jest nie tak, pod prace podjechalem na gazie i kurcze zaluje ze nie przepalilem go na benzynie troszke.

Wie ktos cos moze jak moge go odpalic bez problemu??

pozdrawiem i dzieki

 

Jak sie wkurze na mojego saniaka to go na zielono i w krzaki.

AAaaaaaaaa jaki jestem zly wrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety,ale nie odpalił.Ładowałem akmulator i dalej lipa,pomimo tego,że dobrze kręci,to jednak zaskakuje jedynie na ułamek sekundy i dalej klapa.Prawdopodobnie problem z wodą w paliwie,bo do dzisiaj było

super,ale nadeszły większe mrozy i słonko nie daje rady.

Cóż trzeba czekać do wiosny :)

 

Mialem to samo dzis jak z pracy wyszedlem. Lipa na calego, akumulator dziala dobrze, cos z paliwem jest nie tak, pod prace podjechalem na gazie i kurcze zaluje ze nie przepalilem go na benzynie troszke.

Wie ktos cos moze jak moge go odpalic bez problemu??

pozdrawiem i dzieki

 

Jak sie wkurze na mojego saniaka to go na zielono i w krzaki.

AAaaaaaaaa jaki jestem zly wrrrrr

 

A na LPG nie zapali?? Niby nie powinno się ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi o dziwo podczas tych mrozów zapalił za każdym razem. Przy -25 miał trochę problem ale się rozkręcił.Inna sprawa że akumulator trzeba by troche podładować. A do uszczelek już grudniu kupiłem preparat K2 do uszczelek bo mi wtedy juz zamarzly.Po popryskaniu nawet przy największych mrozach otwiera się go jak w lato.Do zamków też prysnąłem i działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co to za preparaty do uszczelek? Mi by się przydało coś takiego, bo ostatnio miałem problem z otwieraniem drzwi. Czym najlepiej posmarować zamki, żeby nie zamarzały? Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za preparaty do uszczelek? Mi by się przydało coś takiego, bo ostatnio miałem problem z otwieraniem drzwi.

silikon w sprayu- na opakowaniu jest napisane, że do uszczelek i elementów gumowych. Przed nałożeniem należy wyczyścić uszczelkę z brudu i kurzu. Mozna kupić w sprayu lub z gąbką ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamki przesmarowac plynem hamulcowym

Jeśli tak zrobisz to na wiosnę będziesz musiał wymienić wkładki - płyn uszkodzi sprężynki we wkładce.

Mam pytanie - czy można tak bezsresowo kręcić kluczykiem aż zapali? Czy może po kilku razach dać spokój?

W książce (co prawda od Bmki) napisali, że po kilku próbach można uszkodzić katalizator - niespalona benzyna spowoduje uszkodzenie.

Co to za preparaty do uszczelek?

Ja od kilkunastu lat używam gliceryny (kupuję w aptece - parę złotych) smaruję czyste uszczelki i mam spokój.

 

Przy zamkach proponuję "uruchomić" klapkę która zamyka zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za preparaty do uszczelek? Mi by się przydało coś takiego, bo ostatnio miałem problem z otwieraniem drzwi. Czym najlepiej posmarować zamki, żeby nie zamarzały? Dzięki za porady

 

Tu jest wątek na ten temat...

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...zakonserwowa%E6

 

POZDRAWIAM!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podać swoją metodę którą stosuję już ok kilku lat w różnych autach!

Po umyciu auta (myję w garażu) suszę go, używam do tego opalarki (można też suszarki), suszę uszczelki i miejsca styku uszczelki z częściami metalowymi, następnie uszczelki smaruję oliwą stosowaną do maszyn. Wkłady zamków też suszę, mam dwa sposoby, jeden to bezpośrednio puszczam strumień ciepłego powietrza na/do wkładu, jeżeli jest wkład z zapadką to odchylam ją czymś cienkim a drugi sposób to taki że rozgrzewam(nie do czerwoności) kluczyk i wkładam go do zamka oraz poruszam nim w prawo, w lewo, czynność powtarzam. Jak jest już dobrze osuszony to na czubek kluczyka daję trochę smaru, wkładam do zamka i poruszam nim znowu, po czym kluczyk wycieram szmatką! Suszę też klamki, tylko trzeba uważać żeby nie za mocno podgrzać bo lakier może się spalić. Rygiel też suszę i smaruję (raz na jakiś czas). Problemów z otwieraniem drzwi nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie do smarowania zamków stosuje polski odpowiednik WD-40 z firmy K2.Smaruje nim zamki raz na 2 mce ,a w zimie to nawet sprawdza się w roli odmrażacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy można tak bezsresowo kręcić kluczykiem aż zapali? Czy może po kilku razach dać spokój?
Podaję pełny cytat z książki do B-emki(wczoraj było z pamięci):

 

Należy unikać kolejnych, następujących po sobie prób uruchamiania zimnego silnika.

W przeciwnym razie w katalizatorze gromadzi się paliwo, które po nagrzaniu spala się gwałtownie i uszkadza katalizator.

 

W razie trudności z uruchomieniem nie włączać na długo rozrusznika.

Podczas uruchamiania cały czas wtryskiwane jest paliwo.

 

I na koniec ciekawostka:

Nie sprawdzać iskry ze zdjętymi nasadkami świec zapłonowych.

 

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 11:49 ]

ja słyszałem że jak sie pryska do środka zamka to potem tam syf sie gromadzi, skleja i może uszkodzić zamek. co wy na to ?

Opisałem to w wątku:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=21895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Damiano7407
Ja od kilkunastu lat używam gliceryny (kupuję w aptece - parę złotych) smaruję czyste uszczelki i mam spokój.

 

a ja tam wole uszczelki przemarowac wazelina techniczna i jest git. zamkow nie roszam jesli zamarzna to odmrazacz i do przodu. zreszta mozna nie zamykac. teraz mam garaz i raz na jakis czas stoi pod chmurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...