Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Świsty z silnika....


Gość Chińczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!!Posiadam dieselka 1.5 DCI. ROK 2004. Ostatnio zuwazylem dziwne swisty z silnika. Dochodza one z lewej strony silnika(od dolu). To jest taki swist jak by jakas rurka sie odczepila czy cos, slychac taki szybki ped wylatujacego powietrza. To napewno jest zwiazane z Turbinka.... moze cos sie od niej odczepilo.... Przy kazdym dodawaniu gazu, swist sie nateza.... Odrazu mowie, ze nie jest charakterystyczny dzwiek TURBO.....Czy to jest powazna sprawa???? Dzisiaj jeszcze nie chcial odpalic...... nie wiem dlaczego, moze przez te mrozy!!!!!!!! Dopiero jak go popchano zapalil.....KURDE, TO SA PIERWSZE OZNAKI, ZE ZACZYNA SIE PSUC... do tej pory byl jak igielka........:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz przebieg?? prawdopodobnie turbina już pada i bedzie trzeba ją regenerować taki gwizd jest bardzo często oznaką jej zużycia, turbiny najczęściej padają w zimie bo się jeździ na niedogrzanych silnikach i przeciążenia termiczne w turbinie są bardzo duże......, nie zaczyna Ci ubywać oleju?? silnik tak samo ciągnie jak wcześniej?? niestety są to silniki renault.........

a i pamiętaj jak zapalasz silnik nie ruszaj od razu tylko poczekaj aż sie troche nagrzeje i olej napłynie do turbiny i sama złpie odpowiednia temp.

nie gaś też silnika od razu po jeździe tylko poczekaj aż olej schłodzi turbinkę i dopiero wyłącz silnik to znacznie przedłuży jej żywot........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To nie jest Turbina, przed chwila zajrzalem pod samochod....Nie znam sie zabardzo, ale zauwarzylem w elemencie chlodnicy (zupelni od dolu)dziure.... i wycieka z tego jakis olej....nie mocno....Po dodaniu gazu czuje pod palcami ped powietrza.... Napewno musialo to byc spowodwane jakis uderzeniem....bo widac wygieta czesc metalu.....Czy przez chlodnice przebiega powietrze????? czy to jest powazny problem, na dniach napewno pojade do seriwsu.... moze znacie jakies dobre warsztaty w Trojmiescie......????zalamka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci z chlodnicy daje powietrze to nietopsz..... sprawdz plyn chlodniczy czy nei ma w nim oleju

kurde ty psizesz ze ci z chlodnicy olej sie leje ?? :| no to chyba po uszczlece pod glowica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To nie jest Turbina, przed chwila zajrzalem pod samochod....Nie znam sie zabardzo, ale zauwarzylem w elemencie chlodnicy (zupelni od dolu)dziure.... i wycieka z tego jakis olej....nie mocno....Po dodaniu gazu czuje pod palcami ped powietrza.... Napewno musialo to byc spowodwane jakis uderzeniem....bo widac wygieta czesc metalu.....Czy przez chlodnice przebiega powietrze????? czy to jest powazny problem, na dniach napewno pojade do seriwsu.... moze znacie jakies dobre warsztaty w Trojmiescie......????zalamka:(

hm moze to nie chldonica a intercooler ? on wlasnie chlodzi powietrze i moze swiszczez z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To nie jest Turbina, przed chwila zajrzalem pod samochod....Nie znam sie zabardzo, ale zauwarzylem w elemencie chlodnicy (zupelni od dolu)dziure.... i wycieka z tego jakis olej....nie mocno....Po dodaniu gazu czuje pod palcami ped powietrza.... Napewno musialo to byc spowodwane jakis uderzeniem....bo widac wygieta czesc metalu.....Czy przez chlodnice przebiega powietrze????? czy to jest powazny problem, na dniach napewno pojade do seriwsu.... moze znacie jakies dobre warsztaty w Trojmiescie......????zalamka:(

hm moze to nie chldonica a intercooler ? on wlasnie chlodzi powietrze i moze swiszczez z niego.

 

jak tak to sie turbo wysralo.... ciekawe ktora opcja tansza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, To nie jest Turbina, przed chwila zajrzalem pod samochod....Nie znam sie zabardzo, ale zauwarzylem w elemencie chlodnicy (zupelni od dolu)dziure.... i wycieka z tego jakis olej....nie mocno....Po dodaniu gazu czuje pod palcami ped powietrza.... Napewno musialo to byc spowodwane jakis uderzeniem....bo widac wygieta czesc metalu.....Czy przez chlodnice przebiega powietrze????? czy to jest powazny problem, na dniach napewno pojade do seriwsu.... moze znacie jakies dobre warsztaty w Trojmiescie......????zalamka:(

hm moze to nie chldonica a intercooler ? on wlasnie chlodzi powietrze i moze swiszczez z niego.

 

jak tak to sie turbo wysralo.... ciekawe ktora opcja tansza ;)

IC da sie naprawic wiec drogo nie bedzie.

a zawsze moizesz dac wiekszy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie, jest to intercooler, bo na bank TURBO to nie jest...Jezeli chodzi o wycieki tego oleju, to praktycznie sa one niezauwazalne...ale sa....wymiana intercoolera na wiekszy....???...hmmmmm ile to kosztuje??? i np. jezeli chodzi o moc??? ile moze podskoczyc??? Teraz jest 82 KM:). Martwi mnie ta sprawa...czy z takim czyms mozna jezdzic??? Czy natychmiast trzeba to naprawiac, badz wymienic????Zaraz zamieszcze zdjecie tego uszkodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej ze w ic masz olej ktorego nie powinno byc... to znaczy ze cos nie teges z turbo, moze tylko jakies uszczelnienie a moze cos powazniejszego... poczekaj na opinie jakis lepszych ekspertow ode mnie :) oni ci podpowiedza....

oki :) pogadalem ze szpecem od turbodiesli :P

spojz na jakich obrotach ci daje olej do IC, odepnic rure ktora do niego idzie i patrz, jesli tylko troszke to ok. jesli pryska to turbo do regeneracji, jesli tylko na wysokich obrotach ciska to jeszcze nie jest tak zle... ale jesli w calym zakresie to juz bardzo niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge już z tymi N16!!!!!!!!!!!!! Każdy posiadacz ma jakiś problem...moja rada: SPRZEDAĆ W PIZDU! KUPIĆ N15

 

 

POPIERAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nic innego tam sie nie ma prawa lac :) wogole w IC powinno byc suchutko. no chyba ze turbo jest ostro palowane i zaczyna puszczac wtedy mzoe byc nalot z oleju, ale napewno nie tyle zeby sie lalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprawdzenia, narazie nie mam mozliwosc, nie mam kanalu, wiec nie spradze... w pon pojade do warsztatu:( czyli co.... na to wychodzi, ze i Turbo mam sknocone....Juz sie boje, ile mnie to wyniesie.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolny z mojej pszczolki....nie zamienilbym sie.... poniewaz za drogo ona mnie wyszla.... Sprowdzalem ja z Danii, nowka z salonu, full wypas, podgrzewane siedzenia, spryskwicze lamp, takiej wersji nie ma u nas w Dieslu....W koncu musialem zaplacic podatek....no i wyszlo prawie pod 75 tys..... :evil: Wkur....y bylem strasznie..... No ale nic......tak bywa.... Czekam na poniedzialek....moze cos wykombinuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Chińczyk

A wiec... troche czasu juz minelo, ale usterka juz naprawiona....Bylem w warsztacie i powiedziano mi, ze z Turbo wszystko ok. Intercooler naprawiono. Jezeli chodzi o ten olej w coolerze, sa to opary oleju i zawsze one bede sie w nim znajdowac...Auto wczoraj wieczorem odebralem...wiec teraz musze lukac czy prawidlowo naprawili tego coolera...Daj Bog, zeby tak!!!!! W sumie naprawa nie byla droga, jakies 150 zl...

 

 

Acha, powiedziano mi ze w mojej N16 1.5 DCi, mialem jakis lekki wyciek z ukladu kierowniczego, cos podkrecili i jest ok...Czyzby nastepna felerne rzecz n16???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec... troche czasu juz minelo, ale usterka juz naprawiona....Bylem w warsztacie i powiedziano mi, ze z Turbo wszystko ok. Intercooler naprawiono. Jezeli chodzi o ten olej w coolerze, sa to opary oleju i zawsze one bede sie w nim znajdowac...Auto wczoraj wieczorem odebralem...wiec teraz musze lukac czy prawidlowo naprawili tego coolera...Daj Bog, zeby tak!!!!! W sumie naprawa nie byla droga, jakies 150 zl...

 

 

Acha, powiedziano mi ze w mojej N16 1.5 DCi, mialem jakis lekki wyciek z ukladu kierowniczego, cos podkrecili i jest ok...Czyzby nastepna felerne rzecz n16???

 

no to dobrze ze sie tak skonczylo :D wiesz, w gruncie rzeczy nie wiedzielismy ile tam bylo oleju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...