Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] NIE LECI CIEPŁE POWIETRZE !!!!


Gość suchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam od niedawna P10 2.0 z gazem i nie działa mi ogrzewanie tzn. wszystko gra: nadmuchy OK ale nie leci ciepłe powietrze no może lekko letnie, termostat jest OK, nie dało nic nawet przysłonięcie chłodnicy, zresztą silnik nagrzewa się normalnie. W obliczu nadchodzących mrozów jestem niepocieszony. Prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może brak płynu w chłodnicy , padnięta nagrzewnica albo jakieś cięgno spadło....zacznij od płynu

a jeśli chodzi o przesłanianie chłodnicy to po co??? jeżeli masz dobry termostat to nic nie zasłaniaj....!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stały problem P10 tek z gazem - stało sie to po założeniu gazu, czy wczesniej poprzedniej zimy grzało mimo nagrzewania reduktora?

Niestety wymagająca jest nagrzewnica w p10-kach jeśli chodzi o przepływ. Wystarczy, ze leko sie przytka - obrót płymu wtedy dokonuje sie na reduktorze i d*pa zbita - obawiam sie, że będziesz musiał szukać nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem bo kupiłem go już z gazem i nie wiem czy grzał przed założeniem gazu. To dla mnie zupełnie nowe zagadnienie nie wiedziałem, że założenie gazu może zakłócić przepływ przez nagrzewnicę. A może tak dodać specjalnego dodatku na oczyszczanie układu chłdzenia np. firmy Valvoline lub Liqui Moly a potem zalać nowym płynem??? Czy może od razu szukać nagrzewicy, a pasuje od P11 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem też chyba jest trochę prawdy. Byłem u mechanika i "przydławił" mi trochę przepływ przez parownik - powietrze leci trochę cieplejsze ale i tak słabo. Zaczynam rozglądać się za nowa nagrzewnica, ciekawe ile to będzie kosztować ( używana czy nowa oto jest pytanie). Ale póki co wleje jeszcze tekiego oczyszczacza całego systemu chłodzenia i ogrzewania Liqui Moly "Kuhler Reiniger" ponoć to super preparat, najwyżej stracę 24 zł, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Zalozcie pompke wymuszajaca dodatkowy obieg w ukladzie nagrzewnicy... wyjdzie taniej i prosciej niz wymiana calej nagrzewnicy.

Problem prawdopodobnie jest w parowniku ktory zostal wpiety w uklad nagrzewnicy o odbiera cieplo ktore ma isc na nagrzewnice.

Podejrzewam ze pompka elektryczna od np VW pomoze rozwiazac ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Moj szwagier zastosowal trick z pompką od VW,na długo się nie zdało,ale zawsze warto sprubowac :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...