Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zerwane cięgno do otwierania tylnej klapy i wlewu paliwa K11


Gość bartolomeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartolomeo

Witajcie,

Zerwało mi się cięgno do otwierania wlewu paliwa oraz klapy bagażnika. Cena takiego czegoś w ASO mnie zbiła do parteru, wobec czego zrezygnowałem z zakupu takiego czegoś - bagażnik otwieram kluczykiem, a wlew paliwa, od środka bagażnika. Czy jest jednak jakiś sposób, aby czymś to cięgno zamienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość KaDziesiątka

Podpinam się do pytania co prawda starego, "ale po to one są - po to są one" :-)

U mnie klapa bagażnika się otwiera, natomiast nie otwiera się klapka wlewu paliwa. Da się ją otworzyć poprzez lekkie pukniecie palcem w lewą stronę. Mam wrażenie, że coś wypadło, bo jest otwór, a nie ma tego zamykaczo-otwieracza. Jak się naciska na dzwigienkę to słychać, że coś się rusza w okolicach wlewu paliwa. Czy ktoś może to naprawiał?

Chodzi oczywiście o K11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE :D

PODPOWIEM WAM COS BO MAM TAKI SAM PROBLEM JAK WY...A DOKŁADNIEJ MAM ZERWANE CIĘGNO...BAGAŻNIKA NIE MOGĘ OTWORZYĆ NAWET KLUCZYKIEM DLATEGO ROBIE TO OD ŚRODKA :) A WLEW PALIWA O DZIWO OTWIERA MI SIĘ DŹWIGNIĄ PO MAŁYCH KOMBINACJACH ALE SIĘ OTWIERA :) PRZEZ POGODĘ I BRAK GARAŻU CZEKAM DO WIOSNY...WCZEŚNIEJ NA FORUM WYCZYTAŁEM (bo była już o tym mowa) ŻE WYSTARCZY WYMONTOWAĆ SAMĄ LINKĘ (to bardzo proste!!!) I IŚĆ DO SKLEPU Z CZĘŚCIAMI DO ROWERÓW I KUPIĆ LINKĘ O TEJ SAMEJ DŁUGOŚCI CO WYMONTOWANA (koszt to około paru złoty :) ) RESZTY JUŻ SIĘ CHYBA DOMYŚLICIE... :)

POZDRO I POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość KaDziesiątka

Powracam do sprawy wlewu paliwa i jego otwierania. Czy ktos, kto ma tę klapkę sprawnę mógłby zamieścić fotkę klapki ze sprężynką (blaszką), która odbija klapkę no i zapadkę tego otwieracza, która zwalnia klapkę. Blaszkę sprężynującą znalazłem w bagażniku i nie wiem nawet czy ona jest od wlewu. Zapadka z całym mechabizmem jest w pobliżu otworu (widoczna jest od strony bagażnika w przestrzeni tylnej lampy), z którego pwinna wystawać, ale chyba coś jest wyłamane bo nie ma możliwości utrzymania jej w prawidłowej pozycji. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka
Domiss - dzięki za te fotki. Teraz mam nadzieję, że uda mi się to poskładać. Blaszka z bagażnika jest tą samą częścią co na zdjęciu. Ktoś ją zdjął, aby nie odpychała non stop klapki, której nie trzymał zaczep. Największy zgryz to przymocowanie samego zaczepu do karoserii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość Wojtas111

Witam. Również mam problem z tą linką. Zdemontowałem ją i szukam używanej bądź na szrotach, niestety jest ciężko. Znalazłem na szrocie micre k11 3d, ja natomiast posiadam 5d i zastanawiam sie czy będzie pasować do mojej micry?? Może ktoś z was wie czy będzie tej samej długości?? Wydaje mi się że długość nie może się za bardzo róznić ze względu na mechanizm otwierania wlewu. Dodam jeszcze, że u mnie ta linka szła cały czas pod uszczelką drzwi kierowcy, pożniej pod uszczelką tylnych dzwi i nadkolem do góry później. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtas111

W Wałbrzychu raczej ciężko znaleźć taką firmę. Chyba, że są firmy które mogą mi taką linke wysłać... Jak masz namiar na jaką kolwiek to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wałbrzychu raczej ciężko znaleźć taką firmę. Chyba, że są firmy które mogą mi taką linke wysłać... Jak masz namiar na jaką kolwiek to będę wdzięczny.

spróbuj u nich,może załatwisz mimo hurtu

http://www.linmot.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem z tą linką. Zdemontowałem ją i szukam używanej bądź na szrotach, niestety jest ciężko. Znalazłem na szrocie micre k11 3d, ja natomiast posiadam 5d i zastanawiam sie czy będzie pasować do mojej micry?? Może ktoś z was wie czy będzie tej samej długości?? Wydaje mi się że długość nie może się za bardzo róznić ze względu na mechanizm otwierania wlewu. Dodam jeszcze, że u mnie ta linka szła cały czas pod uszczelką drzwi kierowcy, pożniej pod uszczelką tylnych dzwi i nadkolem do góry później. Pozdrawiam

Mozesz zrobic jeszcze tak http://primera-club....hread.php?t=736

Edytowane przez genad2109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtas111

spróbuj u nich,może załatwisz mimo hurtu

http://www.linmot.com.pl/

W detalu również sprzedają ale do nissana micry takiej linki nie mieli. Udało mi się znaleźć micre na części na tablica.pl, gdzie gościu miał tą linke, także czekam już tylko na przesyłke. Dzięki za fatyge wszystkim i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...