Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Padła skrzynia


Gość pjfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Historia jak w temacie.

Objawy:

Podczas jazdy w pewnym momencie auto przestało ciągnąć, i przejechałem ze zgrzytem i jakby ślizgiem około 20-30m i ucichło, pomyślałem, może jakiś śnieg? lód może coś złapało. Potem postałem chwilę na przejeździe kolejowym, odpalenie auta i 1,2,3 i cały czas zgrzyt jazgot i smutek. Biegi chodzą dobrze, sprzęgło dobrze, tylko brzęczy, zgrzyta jak się jedzie.

Na wolnych obrotach szumi, jak wcisnę sprzęgło ustaje.

Podczas jazdy np. z górki też zgrzyta.

 

Słowem - łożysko poszło jakieś w skrzyni....

 

Pytania:

Gdzie takie coś zrobić w okolicach podkarpacia - krosno, jasło, rzeszów?

Ile takie coś kosztuje

Ile takie coś się grzebnie - w sensie 1-2-3 dni?

 

i teraz trudne pytania:

Czy do P11 1.6 SI (wersja niemiecka) mogą być problemy z częściami do skrzyni?

Czy jest sens czy może lepiej kupić coś używanego? - jak wtedy wygląda sprawa ze skrzynią? do SI jest jakaś dedykowana ? jak to wygląda?

 

poradźcie coś, albo postraszcie kosztowo...

Z tego co się dowiadywałem to i ze 2000 PLN moze kosztować akcja,

a skrzynia używka może mniej i wymiana.....

 

HELP!! i pozdrawiam

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie tak żle na pewno na nowych częściach może być drogo,ale najpierw musisz zobaczyc konkretnie co się stało,skrzynia z zachodu to wydatek 200-300 euro.a być może to łozysko,lub synchronizatoritp,ikoszty będą małe?

PZDR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuuuu i nikt nic nie poradzi??

 

jest nowa opcja, że coś docisk padł od sprzęgła... co wy na to? ktoś coś miał podobnego?

 

zakładam że -41'C dociskowi nie pomogło (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli biegi wchodzą dobrz i nic nie zgrzyta przy ich wrzucaniu, to najprawdopodobniej skrzynia. Ale co dokładnie......hmmm....?

Ja miałem taki przypadek, w Mazdzie jak dość ostro jadąc pod górę chciałem zredukować a tu żaden bieg nie chce wchodzić. A jak chciałem coś wrzucić to trzeszczało. Jak się okazało urwały się blaszki w docisku i raz chodziło a raz nie zależy jak się tam ustawiły.

Najlepiej jak najszybciej do mechanika niech rzuci na to fachowym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko się zatarło, wyrwało z obudowy i zaczeło się obracać w obudowie i całą wyrobiło.

i tera dumamy

czy to regenerować - ogląda to właśnie fahura tokarz czy skrzynie kupić....

 

 

tak to jest przy -34'C

nie ma to tamto (-:

 

pozdro

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi zaczęły łożyska szumieć w skrzyni, prawie zdecydowałem się na ich wymianę - koszt samych łożysk o ile pamiętam wyszedłby mnie jakieś 300-350 PLN (P10 1.6 93r.). Kupiłem jednak używaną skrzynkę, bo nie wiem jaki byłby efekt po wymianie łożysk i jej złożeniu. A stara skrzynia (bez łożysk) leży sobie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do P11 1.6 SI (wersja niemiecka) mogą być problemy z częściami do skrzyni?

Czy jest sens czy może lepiej kupić coś używanego? - jak wtedy wygląda sprawa ze skrzynią? do SI jest jakaś dedykowana ? jak to wygląda?

AFAIK skrzynia w SI jest identyczna jak w "zwykłej" GX czy SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...