Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po aktywowaniu alarmu, mam 3 sygnały dzwiękowe


Gość marcinde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o co chodzi? czy to może być spowodowane przez uszkodzenie czujnika w pokrywie silnika? pojawiło się to po wizycie w ASO

trzy sygnały dźwiękowe? Czyli co dokładnie? Jak włączasz alarm to ci trzy razy brzęczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm na pewno nie został aktywowany przez osobę trzecią, ponieważ trzy sygnały dźwiękowe rozchodzą się od razu po aktywowaniu alarmu pilotem, gdy jeszcze stoję przy samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może któraś z czujek zamknięcia drzwi czy bagażnika nie działa poprawnie ? (po zamknięciu drzwi dalej wysyła innfoprmację, że są otwarte). Wydaje mi się, że wtedy też pika 3 razy, ale głowy nie daję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Te trzy sygnały nie są tak odrazu po wciśnięciu przycisku uzbrajającego system tylko po jakichś 3 sek. Oznacza to że któryś z obwodów nadal daje sygnał czyli niedomknięcie klapy czy drzwi. Sygnał to masa :shock: więc szukaj odczepionego przewodu z włącznika a przywartego do masy. Byłeś na przeglądzie a oni babrają się w gratach pod maską. Żeby im nie przeszkadzało że muszą zamykać maskę odpinają kabelek z wł krańcowego. Pewnie zapomnieli po całej operacji podpiąć go z powrotem :twisted: a podczas jazdy dowarł do masy i daje błędny sygnał. Pozdrawiam Mariusz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo u siebie. Raz mam jeden sygnal a raz mam 3 sygnaly. Alarm sie uzbraja normalnie a drzwi sie zamykaja. Sprawdz tylko czy jakas guma przy drzwiach nie jest naruszona oraz domkniecie bagaznika i tyle moge powiedizec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy sygnały, liczyć umiem.

 

ja wcale nie sugerowalem ze nie umiesz ;) u mnie "pika" raz na zakniecie drzwi a po jakis 20 sekundach pika dwa razy oznajmiajac ze ktrores drzwi sa otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to masz niezle zakrecona zagadke... :roll: ja sie nie spotkalem z taka sytuacja - mozliwe ze inna wersja alarmu... ale nie ulega watpliwosci ze cos jest nie tak... niestety ja juz nie jestem w stanie czegos wykombinowac - no chyba ze mi sie cos takiego przytrafi....

 

wpadlo mi tylko do glowy ze moze wzbudz alarm i zobacz co bedzie odstawial po tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi? czy to może być spowodowane przez uszkodzenie czujnika w pokrywie silnika? pojawiło się to po wizycie w ASO

to może napisz jeszcze jakiej firmy masz alarm w aucie - może to naprowadzi kogoś na właściwy trop? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wadliwe działanie krańcówki maski silnika. Często nawala zwłaszcza w zimie przy mrozach i chlapaniu błotem śniegowym.

Na początek potraktowałbym ją WD-40 lup podobnym preparatem.

 

W moim alarmie wadliwe działanie wyłącznika krańcowego daje 4 krótkie sygnały dźwiękowe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem właśnie. Akumulator mi zdechł, więc uruchomiłem od taxi, trochę pojeździłem, ale na noc zabrałem do domu. Rano po podłączeniu, okazało się, że nie tyra.

Wymieniłem akumulator na nowy i alarm mi zwariował. Były 3, a nawet 4 sygnały. Po nocy wszzystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...