Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera 1.6 16 V Bardzo Wysokie spalanie LPG 14l\100 km


Gość waldiw16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam nissana primerę P10 1,6 16V 1991r gaźnik

Spala mi 14 l gazu na 100km i na dodotek ma "muła"- totalnie zero mocy

rególowałem już dolot gazu Srubą i to nic nie daje .

Co moge zrobic aby to auto paliło mniej tego gazu ????

Czysciłem już mikser i sprawdzałem szczelność instalacji . instalacja ma 1,5roku. Filtr powietrza jest Nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nissana primerę P10 1,6 16V 1991r gaźnik

Spala mi 14 l gazu na 100km i na dodotek ma "muła"- totalnie zero mocy

rególowałem już dolot gazu Srubą i to nic nie daje .

Co moge zrobic aby to auto paliło mniej tego gazu ????

Czysciłem już mikser i sprawdzałem szczelność instalacji . instalacja ma 1,5roku. Filtr powietrza jest Nowy.

Co zrobić? obawiam się, że jedynym rozwiązaniem będzie przestać jeździć na gazie. Taki problem jak twój, miało większość użytowników nissanów z gazem II generacji. Te instalki pieprzą zwyczajnie dolot powietrza, przepływomierz wariuje. Wejdź na forum almera, tam ten temat był poruszany ze 100 razy. I wszyscy są tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawczynski Marcin

Saki to ze ty miałeś problemy z zagazwoniem almery to juz twój kłopot ale nie opwiadaj chłopakowi takich bzdur ja mam instalke II drugiej gen i śmigam ąz miło a teraz zimą mi pali 9,5 l Gazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Myślę wadliw16, że powinieneś zacząć od wyszukiwarki gdyż temat wraca jak bumerang http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11739 :wink: . A tak na marginesie, jeżeli tyle pali to pewnie masz na myśli jazdę miejską i to krótkie odcinki w obecnie panujących warunkach atmosferycznych. Imho takie spalanie jest na całkiem niezłym poziomie, gdyż moja P12 1.8 wcina obecnie 12l/100km :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saki to ze ty miałeś problemy z zagazwoniem almery to juz twój kłopot ale nie opwiadaj chłopakowi takich bzdur ja mam instalke II drugiej gen i śmigam ąz miło a teraz zimą mi pali 9,5 l Gazu .

miałem, a i owszem. Ale nie ja jeden :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nissana primerę P10 1,6 16V 1991r gaźnik

Spala mi 14 l gazu na 100km i na dodotek ma "muła"- totalnie zero mocy

rególowałem już dolot gazu Srubą i to nic nie daje .

Co moge zrobic aby to auto paliło mniej tego gazu ????

Czysciłem już mikser i sprawdzałem szczelność instalacji . instalacja ma 1,5roku. Filtr powietrza jest Nowy.

Witam!

Mi tez palil 14l ale wymienilem swiece i filtr gazu i teraz pali 13,2 - i tak 2 l wiecej niz latem.

Co do braku mocy to moze Ci na jeden gar nie pali?

Pozdrawiam

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam ten sam silnik 1,6 gaźnik i zjada 13litrów tylko, że bez 5biegu. Spalanie obliczone przy jezdzie tylko na gazie!!!! Więc odpalanie i ruszanie na zimnym tez na gazie.

Aha nie dodałem, że jeszcze czesto gesto z klimia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nissana primerę P10 1,6 16V 1991r gaźnik

Spala mi 14 l gazu na 100km i na dodotek ma "muła"- totalnie zero mocy

rególowałem już dolot gazu Srubą i to nic nie daje .

Co moge zrobic aby to auto paliło mniej tego gazu ????

Czysciłem już mikser i sprawdzałem szczelność instalacji . instalacja ma 1,5roku. Filtr powietrza jest Nowy.

 

A ile kilometreów zrobiłeś na parowniku?

Jeżeli wymieniłeś swiece, filtry i kabelki i autko nie daje się wyregulować to na 90% masz do regenracji parownik (no chyba ża silnik już padaka, ale to inna historia i rzadko dotyczy Nismo ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to auto dopiero czy nagle zaczeło tyle jeść?

Hmm od stycznia się nic nie wyjasniło? A może masz po prosty szerokie kapcie, klima non stop? Jesli dogłębnie przebadałeś instalację gazową (o mikserze nic jeszcze nie było pisane) i elektryczną to pozostają jedynie opory toczenia. Patrzyłeś jak to auto jezdzi i ile benzyny pali po wyjęciu parownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki silnik i pali mi ok 9-10 l. Ale instalka I szej generacji bo na II giej - byo - jak piszcie ok 14 tu. Wywalony kat i sonda. Inaczej z tym silnikiem sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parownik sprawdzony , mikser odpowiedni (sprzawdzałem u kilku gaziarzy) , katalizator juz wywalilem dawno temu(jestem blacharzem) bo myslalem ze to byla przyczyna spalania, opory toczenia ok nic go nie "trzyma"... a o co chodzi dokladniej z ta sondą(odłączyć ją???) bo na benzynie tez mi pali jak smok okolo 12 l?100km

 

[ Dodano: 04 Sie 2006, 00:09 ]

opony są standartowe, klimatyzacji niestety w aucie nie posiadam:-( a sprawa wkorza mnie o tyle ze to auto kiedys palilo okolo 11 l na 100km wiec juz sam nie wiem co sie popsulo, a mechanicy "rozkladają ręce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uzupełnić profil bez obawy. Nie jesteś piersiasta ostra niunia zebyśmy zaraz zaczeli Cie napastowac;-D Jak napiszesz skad klikasz toktoś może poradzić Ci mechanika z Twojej okolicy kumatego. Swoją drogą możesz zawsze podjechać do ASO, powiedziec co się dzieje, niech Ci wycenią naprawę. Zeby wycenić muszą poszukać, a najcenniejsza tutaj jest diagnoza trafna za którą oczywiście nie zapłacisz;-) Ja tak ostatnio odwiedzięm ASO, nawet fajni mechanicy byli, jak nie maja zapierd.. to z sympatią do P10 podejdą i wiele innych rzeczy zobaczą, sami tym smigają.

 

Oglądałeś połączenia od filtra do kolektora, może być gdzieś nieszczelność (np. przy gaźniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze w aso to mnie znowu wykasuja bo juz raz bylem i nic nie dalo powiedzieli mi zee filtr powietrza mam niedobrej firmy(filtron) kazali mi kupic filtr "MANN-a " kupiłe i co ??? i nic!!! auto chleje jak chlalo wiec juz zadnym mechanikom nie wierze albo to sam naprawie albo sprzedam auto!, jestem z koronowa kolo bydgoszczy, gaźnik przejrzalem dosłownie z lupą i zadnej nieszczelności nie zauwarzyłem. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...