Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oleje z allegro i pytanie o 10w40


Gość saki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupował ktoś olej z allegro - od dobrych sprzedawców? Bo coś mi tu nie pasuje. Są duże różnice w cenach między cenami z allegro, a nawet promocjami marketowymi. O co chodzi?

Mam też pytanie o olej 10w40. Taki mam zalany. Wydawało mi się, że to półsyntetyk. Tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81266924 - jednak jest napisane syntetyk. Więc jak?

Warto taki olej dla aut z przebiegiem powyżej 100 tysięcy zalać? to w końcu syntetyk czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 to półsyntetyk (0W i 5W to syntetyki, a 15W to minerał). Jeżdżę na takim odkąd mam P10. Obecny przebieg 209kkm. A na allegro co niektórzy handlujący nie mają pojęcia co sprzedają. Ostatnio wyprostowałem poglądy typowi, który wystawił silnik 1,6 16V o oznaczeniu SR20DE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
10W40 to półsyntetyk (0W i 5W to syntetyki, a 15W to minerał)...

więc tobie też warto naprostować pogląd:

0Wxx, 5Wxx, 10Wxx, 20Wxx - możliwe lepkości dla: oleje syntetyczne

10Wxx, 5Wxx- możliwe lepkości dla: oleje półsyntetyczne

15Wxx, 20Wxx - mozliwe lepkości dla: oleje mineralne

podane przez mnie wartości to te z którymi się osobiście spotkałem, możliwe że jest jeszcze większy wachlarz

Pierwsza liczba (lepkośc na zimno) nie jest ostatecznym kryterium tego czy olej jest syntetyczny w pełni, częściowo czy mineralny. Jak się nie ma do wgladu karty własności fizykochemicznych oleju, to lepiej sugerować się rozpiętością między pierwszą (xxW) i drugą (Wxx0) wartością lepkości

dla przykładu: castrol RS 10W60 - syntetyczny, petro-canada synthetic blend 5W30 - pólsyntetyczny

 

W klasie np 5W30 można spotkać zarówno oleje syntetyczne jak i półsyntetyczne - dlatego warto czytać dokładnie opisy na opakowaniu

 

SYNTHETIC BLEND = SEMISYNTHETIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytającemu chodziło o 10W40, który jest półsyntetykiem. Ale przecież Ty (cornholio78) wiesz wszystko najlepiej. Nie chce mi się z Tobą po raz kolejny polemizować.

Któryś z kolegów na forum ma w podpisie cytat: "Rozmowa z idiotą nie ma sensu. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Pytającemu chodziło o 10W40, który jest półsyntetykiem...

"0W i 5W to syntetyki, a 15W to minerał" tym zdaniem we wcześniejszym poście wprowadzasz ludzi w błąd, nie wiem jak można wyzywać kogoś od idiotów tylko dlatego że chciał to sprostować. Masz jakiś problem z sobą czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytającemu chodziło o 10W40, który jest półsyntetykiem. Ale przecież Ty (cornholio78) wiesz wszystko najlepiej. Nie chce mi się z Tobą po raz kolejny polemizować.

Któryś z kolegów na forum ma w podpisie cytat: "Rozmowa z idiotą nie ma sensu. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Pozdrawiam

zaraz zaraz. Naciśnij na ten link. pojawi się opakowanie olejuu valvoline. i jak byk tam jest napisane, że to syntetyk. To ja już totalnie zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym opakowaniu pisze: SYNTHETIC BLEND a to znaczy to samo co SEMISYNTHETIC czyli półsyntetyk

nie, to nie znaczy półsyntetyk. Blend - to jest baza, podstawa.

A to oznacza, że jest na bazie syntetycznej. Ale co dalej wynika z tej bazy? Ile tego oleju syntetycznego, ile minerała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
na tym opakowaniu pisze: SYNTHETIC BLEND a to znaczy to samo co SEMISYNTHETIC czyli półsyntetyk

nie, to nie znaczy półsyntetyk. Blend - to jest baza, podstawa.

A to oznacza, że jest na bazie syntetycznej. Ale co dalej wynika z tej bazy? Ile tego oleju syntetycznego, ile minerała?

 

olej półsyntetyczny czyli semisynthetic lub synthetic blend to olej który jest wytworzony na bazie syntetycznej ale ma dodatki mineralne. Półsyntetyczny to nie znaczy że jest w połowie syntetyczny a w połowie mineralny. To taka nazwa zwyczajowa, prawidłowo powinno się mówić olej na bazie syntetycznej. Już jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...