Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jak przy tej temperaturze zaprogramuje się komput


Gość jurgenik

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem wyjąć akumulator przez te mrozy i na razie go nie wkładam bo nie muszę nigdzie jeździć. W związku z tym mam pytanie - jeżeli po 12 godzinach (lub 24) następuje reset komputera to co z jego ponownym zaprogramowanie? Teoria mówi, że należy po uruchomieniu pozostawić silnik na wolnych obrotach do momentu włączenia się wentylatorów - ale przy takiej temperaturze zewnętrznej to chyba nigdy nie nastąpi. Jakie parametry przyjmie komputer jeżeli zacznę jechać przed osiągnięciem odpowiedniej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem. Niestety nie mogłem pozwolić sobie na luxus nie jeżdżenia. Włożyłem aku po nocnym ładowaniu, auto pochodziło 5min na wolnych obrotach i hajda w trasę. Nie zauważyłem żadnych zmian na gorsze (subiektywnie odniosłem wrażenie, że pracuje jakoś ciszej i lepiej przyspiesza) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sie zaprogramuje. Sa dwie metody programowania kompa: albo na wolnych obrotach az do zalaczenia wentylatora, albo jedziesz 8 km ze zroznicowana predkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem na noc bakterię do domciu rano wpakowałem do auta pochodziło kilkanaście minut (ja w tym czasie ciapnąłem śniadanko), a jak przyszedłem, wskazówka od temp. była ładnie w połowie, więc przełączyłem na LPG i pajechaliem. Wszystko OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pozbawiłem samochód akumulatora na 24h. Po ponownym uruchomieniu raczej wszyskto w porządku. Zauważyłem tylko, że ćmi mi się (nie świeci, ale ćmi) czasami kontrolka od poduszek. Ale to zaobserwowałem już kiedyś wcześniej, więc nie sądze aby było to spowodowane resetem komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...