Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PLAK - nie czy tak ?


Ziutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dzisiaj popatrzyłem na swoją deskę w almie i zauważyłem że poprzedni właściciel - Holender - nie stosował takowych preparatów.

Zauważyłem również, że podczas jazdy pod slońce w przedniej szybie mie mam odbicia deski jak to się zdarzało w poprzednim aucie, które traktowałem plakiem co jakiś czas.

Aby upewnić się cd stanu plastików przejechałem po nich chusteczką i .... jest w miarę czysta ! :?: :shock: Tak sobie myślę, że to zasługa fitra p.pyłkowego i klimy (nie trzeba otwierać szyb w lecie).

 

I teraz dylemat - czy zostawić wszystko jak jest czy czyścić plakiem?

W zasadzie można tą operację wykonać pianką do czyszczenia plastików i efekt zostanie jak jest.

 

A jak Wy dbacie o plastiki PLAK? NIE czy TAK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo

ja w mojej Micrze co jakiś czas (głównie w lecie) "konserwuję" plastiki takim Plakiem, który niby sprawia, że plastik matowieje. Tak czy inaczej nie zauważyłem jakichkolwiek negatywnych cech takiego, a nie innego postępowania. Podobnie rzecz się ma z Cytryną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

NIE NIE NIE !!! zadnego plaka na deske :/ bleee..... odbija sie i jest tlusta, jak jeszcze wezmiesz kierownice to koszmar :/ ja kupilem taki fajny srodek do plastikow w srodku :) w takiej butelce jak plyny do szyb (z pompka) zolty :) tylko cholera nazwy nie pamietam a nalepke odkleilem :( po czyszczeniu plastik jest matowy i kierownica robi sie taka "tepa" nie sliska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeście odkopali :)

Tylko potwierdziło to moje wątpliwości. Kupię piankę do plastików i w majowy łikend doprowadzam auto do czystości.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plak jak najbardziej

-raz przez zapach

-dwa lubię ten błyszczący efekt

 

Faktycznie może odbija się w przedniej szybie deska ale nie jest to az tak uciązliwe.

Choć płyn do komputerów to może i dobry pomysł, wypróbuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze wezmiesz kierownice to koszmar

ja raczej kierownicy nie smaruje tym - to tak jakbyś sobie buty od spodu posmarował olejem i pedały też. Nigdy nie smarowałem tym ani kierownicy, przełącznków przy kierownicy. Kierownice wystaczy przetrzeć wilgotną szamtką. Są też dostepne wersje matowe plaka - nie sprawdzałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mazi'97

osobiście konerwuję kokpit plakiem. w poprzednich moich autach faktychnie dawało to efekt odbicia w przedniej szybie, który znacznie odraniczał wicoczność przy słonecznej pogodzie. w nysce natomiast zauważyłem, że efekt ten nie występuje. jest to chyba wynik specyficznej / matowej powierzchni plastiku na kokpicie. spokojnie można "wylewać" każdą ilość plaka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem plastiki pianką komputerową a następnie przetarłem gąbką nasączoną plakiem *(oprócz podszybia). Efekt zadowalający. jedno mnie zaskoczyło - pianka potrafi rozpuscić farbę na przełącznikach przy kierownicy !! zgroza !! w poprzednim aucie była mocniejsza.

Przy okazji podokręcalem wszystkie wkręty i zdecydowanie przestało trzeszczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze wezmiesz kierownice to koszmar

ja raczej kierownicy nie smaruje tym - to tak jakbyś sobie buty od spodu posmarował olejem i pedały też. Nigdy nie smarowałem tym ani kierownicy, przełącznków przy kierownicy. Kierownice wystaczy przetrzeć wilgotną szamtką. Są też dostepne wersje matowe plaka - nie sprawdzałem jeszcze.

 

 

no ja tez nie :D ale kiedys na myjnie pojechalem i mnie tak urzadzili....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

jak popryskałem troche Plakiem w sobote to we WTOREK Endriu mi wpieral ze auto czyścilem :D Plak dobra rzecz, na kierownicy slizga sie mniej niz na gałce skrzyni biegow- masakra :]

 

Tylko faktycznie odbija sie deska w szybie... ale tylko troszeczke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popryskałem troche Plakiem w sobote to we WTOREK Endriu mi wpieral ze auto czyścilem :D Plak dobra rzecz, na kierownicy slizga sie mniej niz na gałce skrzyni biegow- masakra :]

 

Tylko faktycznie odbija sie deska w szybie... ale tylko troszeczke;)

 

no jak mi raz lapa z galki sie sliznelna to jak piznalem w cb.. to palucha obdarlem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...