Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Unieruchomiona N15


Gość milartur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem almery N15 i czytałem to forum z czystej ciekawości. Ostatnie mrozy zmusiły mnie do napisania postu. Z rana nie chciała odpalić zawsze zaskakiwała za pierwszym razem, po południu rozładował się akumulator i tak trzy dni pod rząd rozrusznik kręci ale bez rezultatu. Czwartego dnia zamigała konrolka CHECK i miga przy każdej próbie uruchomienia. Z poprzednich postów wnioskuję, że jest uszkodzony immobilizer. Może ktos potrafi powiedzieć czy była to pierwotna przyczyna unieruchomienia auta, czy może efekt uboczny moich rozpaczliwych działań. Gdzie udać się w celu naprawy. Opinie na temat serwisów są różne, nie chciałbym przepłacić za jakąś pierdołę, jak również oddać w niekompetentne ręce, na ile to może być poważne. Nie chciałbym też holować jej od warsztatu do warsztatu. Bardzo proszę o informacje może ktoś przerabiał coś podobnego. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

proponowalbym znalezc dobrego elektronika samochodowego, zeby podlaczyl ci samochod pod kompa i zdiagnozowal usterke. wydaje mi sie ze bez kompa sie nie obejdzie.podjedz moze jeszcze tam gdzie montuja alarmy i zabezpieczenia samochodowe, rozlacza ci immobilizer i sprawdzisz czy odpali. ale najtrafniejszym rozwiazaniem jest komp.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dwunastu godzinach włożyłem ponownie akumulator i odpalił odrazu wszystko było ok przez 5 minut podymił i wszystko się unormowało, wolne obroty jak trzeba. Przejechałem 2 km i stracił wolne obroty a przy wyciskaniu sprzęgła słychać dziwny dżwięk jakby chrobotanie połączone z bulgotaniem. Na postoju to samo aby odpalić muszę przytrzymać gaz, wyciskanie sprzęgła generuje niepokojące odgłosy a gdy schodzę z obrotów szarpie i nieregularnie pracuje. Po odpuszczeniu gazu gaśnie. :evil:

Czy mogę próbować dojechać do mechanika, muszę pokonać około 10km.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa! :shock: N15 unieruchomione :?: :roll: Kiedy to czytam jestem troszke w szoku, no ale nie ma co ukrywać nic nie jest wieczne :oops: :cry: Zapewne dzieje się coś z elektroniką silnika :cry: Potrzebny dobry mechanik od Nissanków od zaraz! :cry: :roll: :idea: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj po konsultacji z mechanikiem w ASO. Duże prawdopodobieństwo, że przepustnica do przeczyszcznia 75-100PLN, ewentualna wymiana sprzęgła 1150PLN razem :shock:,

Tragediaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dwunastu godzinach włożyłem ponownie akumulator i odpalił odrazu wszystko było ok przez 5 minut podymił i wszystko się unormowało, wolne obroty jak trzeba. Przejechałem 2 km i stracił wolne obroty a przy wyciskaniu sprzęgła słychać dziwny dżwięk jakby chrobotanie połączone z bulgotaniem. Na postoju to samo aby odpalić muszę przytrzymać gaz, wyciskanie sprzęgła generuje niepokojące odgłosy a gdy schodzę z obrotów szarpie i nieregularnie pracuje. Po odpuszczeniu gazu gaśnie. :evil:

Czy mogę próbować dojechać do mechanika, muszę pokonać około 10km.

Pozdrawiam wszystkich

te objawy rzeczywiście świadczą o walniętym sprzęgle, prawpodobnie docisku. Wymień jednak od razu całość, bo reszta też dogorywa jak docisk poszedł. A co do ceny 1150 zł w ASO.. Złodziejstwo w biały dzień. Kompletne sprzęgło sachsa albo valeo (chociaż polecam to pierwsze) kosztuje 450-500 zł. Wymiana to 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No i po kłopocie, wymieniłem tylko świece odgłosy ze sprzęgła były wynikiem wibracji silnika który obciążony po wyciśnięciu sprzęgła telepał niesamowicie ze względu na nierównomierną pracę. Teraz silnik pracuje jak brzęczyk w akwarium. :D

 

Zaczołem wszystko od d.. strony, mam nauczkę aby od razu szukać najprostrzych rozwiązań, a nie szukać dziury w całym wszak do tej pory ani razu mnie nie zawiodła.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...