Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] silowniki klapy


Gość Siuto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde tydzien temu 6 rano.

Podnosze klape a tutaj dziwny dzwiek sie wydobywa i nie wiem skad?

Po chwili okazuje sie ze sie silowniki rozszczelnily - cholera czy to wina mrozu (bylo jakies 25 minus) czy przypadek?

 

PS

Przy okazji szukam takich 2 silownikow do P11 hatchback

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji szukam takich 2 silownikow do P11 hatchback

:)

Zamienniki nabyłem po 76zł za sztukę do klapy bez spoilera. Znalazłem je w pierwszym z brzegu sklepie należącym do sieci JC. Działają już ponad rok i nie mam do nich zastrzeżeń.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś odbieram takie siłowniki (fachowa nazwa to sprężyny gazowe), zamówiłem właśnie w Eurotechnice. Ja mam klapę ze spoilerem, więc do mojej zrobili o większej sile, czyli 730N, normalnie klapa bez spoilera ma 665N. Postaram się dzis jeszcze je zamontować i powiem jak się sprawują, jak z montażem itp. Zapłaciłem 188 zł/komplet z przesyłką.

 

Siuto: dla Ciebie to będzie rzut beretem moherowym ;-), no może 2 rzuty. Firma mieści się w Jelenie Górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już te sprężyny. Wyglądają bardzo solidnie, gabarytami nie dobiegają od fabrycznych. Montuje się je dosłownie kilkanaście sekund, mają odpowiednie sprężynki do montażu. Po prostu wciska się je na kule przegubów. Po założeniu sprężyn, klapa bardzo lekko się podnosi, a do opuszczenia trzeba użyć trochę siły. Mam nadzieję, że beą służyć długo i bezawaryjnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loopezik

A ja poszukałem na allegro części do nissana i znalazłem ogłoszenie, gdzie można prawie wszystko kupić do np. primerek. Kupiłem od takiego gościa używane siłowniki za 100 zł 2 szt. i jak na razie (4 mies.) trzymają spoko.

Ale jak komuś nie szkoda drugiej stówki to pewnie lepiej kupić jakieś nowe zamienniki. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Chciałem zauważyć iż w aukcji do której podałem link cena 110 zł dotyczy kompletu czyli 2 sztuk mimo iż w nagłówku jest podane za sztukę. Trzeba dalej przeczytać warunki:

 

Na tej aukcji oferujemy sprężyny gazowe do:

NISSAN PRIMERA P11 r.prod. 96.09.+ bez spoilera

NA NASZE SIŁOWNIKI UDZIELAMY GWARANCJI

12 sto MIESIĘCZNEJ

Produkt NOWY z gwarancją 12-sto miesięczną.

Termin realizacji: wysyłka na drugi dzień

- po zaksięgowaniu wpłaty (przy wpłacie na konto),

- po otrzymaniu potwierdzenia (przy pobraniu)

Wysyłka Poczta Polska paczka

Cena za komplet - 2 sztuki

Do ceny należy doliczyć koszty transportu:

- 5,50 zł (przedpłata na konto EKONOMICZNA)

- 6,50 zł (przedpłata na konto PRIORYTET

 

[ Dodano: Wto 07 Mar, 2006 ]

No i kupiłem te siłowniki w Eurotechnice. Kosztowały 116.50 zł za oba wraz z przesyłką (665N do klapy bez spoilera). Montaż i pierwsze spostrzeżenia z ich pracy dokładnie takie jak napisał Bobroy.

 

Tak fajnie robią PFFSSffSSSSssss :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...