Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej niczym magnez


Gość saki

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zalałem castrola magnateca 10w40. Piszą, że działa jak magnes, bo 80 procent uszkodzeń silnika powstaje podczas rozruchu, a ten olej wykonany w unikalnej technologii przywiera jak magnes.

Oliwka droższa o 45 zł niż inne oleje tej klasy. Stosował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

W toyocie leję 5W40 magnatec i jest wszystko ok. Słyszałem że nie wszystkie silniki nadają się do pracy na magnatecu ale nie chcę zgadywać które i co dokładnie ma na to wpływ. Magnatecków jest kilka chyba gtx5 i gtx7. Wg mnie lepiej za tę kasę zamiast 10W40 kup syntetyk 10W60, który w niskich temperaturach ma podoną lepkość jak magnatec 10W40, czyli nadaje się do silników których konstrukcja i użyte materiały wymaga użycia oleju który nieco bardziej podwyższa lepkość w niskich temperaturach. Natomiast przewagą xxW60 nad xxW40 jest to że w bardzo wysokich temperaturach pracy nie obniża się w nim lepkość oleju tak znacznie, czyli nie staje się zbyt płynny z tendencjami do wycieków. Wg mnie 10W60 syntetyk to najlepszy wybór do silników typu SR20DE itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie wszytkie konstrukcje silników tolerują Magnateca. Można poszukać artukuły na ten temat na Google.

Mój Ojciec leje tą oliwę i jest zadowolony. Zresztą wydaje mi się, że oleje naprawdę wiodących producentów nie różnią się za bardzo między sobą. Moje zdanie - na Castrolu/Mobil/Valvoline silnik przejeździ swoje 300.000 bez większego problemu. mam wątpliwości do olejów Lotos i temu podobnych - wiadomo Polak potrafi :?. Aha - na stronie Quaker State jest fajny artykuł odnośnie "mitów olejowych" POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości do olejów Lotos i temu podobnych - wiadomo Polak potrafi :?. Aha - na stronie Quaker State jest fajny artykuł odnośnie "mitów olejowych" POLECAM.

I to są właśnie MITY, że co polskie to do niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo
mam wątpliwości do olejów Lotos i temu podobnych - wiadomo Polak potrafi :?. Aha - na stronie Quaker State jest fajny artykuł odnośnie "mitów olejowych" POLECAM.

I to są właśnie MITY, że co polskie to do niczego...

 

ja w micrze mam złotego lotosa i wszystko chodzi jak ta lala, nie widzę różnicy pomiędzy lotosem, a mobil 1, którym silnik był wcześniej zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję i jestem zadowolony...

to bardzo dobry olej choć niektórzy twierdzą że to nie to co MOBIL 1!!!!

pozdrowienia...

no pewno ze nie to co mobil bo mobila mozna porownywac z kujawskim lub bartkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...