Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Problem ze stacyjką


Gość zbyszekpelczar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszekpelczar

Witam

Przy mrozach mam problem z odpalaniem.

Żeby odpalić muszę albo poruszać kluczykiem w stacyjce albo odpalać "na krótko" +od akumulatora do rozrusznika.

Czy możecie mi koledzuy pomóc.

Pozdr :cry:[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert_M

Witam wszystkich klubowiczów!

Postanowiłem się podpiąć pod ten wątek ponieważ mam identyczny problem co autor. Nawiązując do pytania wwl u mnie słychać pykanie z przekaźników pod kierownicą.

Czy to problem rozrusznika czy stacyjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze stacyjka dobra jesli "pyka".

Trzeba sprawdzic przekaznik lub przewod sterujacy z przekaznika przy rozruszniku.

Przy rozruszniku powinien byc jeden gruby Plus i ten co sie pojawia po stacyjce.

Najczesciej nie styka ten po stacyjce, szczegolnie jak wilgotno albo poprostu spadnie z laczowki.

Potrzebne do tego zarowka 12V oraz dwoje ludzi ;)

W Sunny diesel kiedys szukalem i wiem ze rozrusznik jest z tylu silnika a dostawalem sie od strony szyby. Nie wiem jak w benzynach.

Jak juz znajdziesz to sprawdz czy na tym przewodzie pojawia sie plus po stacyjce.

Sprawdz w dwie osoby. Jak nie ma plusa, to przekaznik lub elektryka w srodku, a jak jest to pewnie rozrusznik deba stanal po zimie i wilgoci.

Zostaje wtedy kanal i troszke cierpliwosci i narzedzi, albo poprostu elektryk od tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zbyszekpelczar

Witam wszystkich Nissano'lubów

Zeszłej soboty rozkręciłem stacyjkę, sprawdziłem wszystkie złącza i oczyściłem płynem polepszającym kontakt. Efekt widoczny od razu - auto odpala prawie bez problemów. Przypuszczam że kończy mi się kostka - taki metalowy cylinderek do którego popodłączane są przewody, bo jednak teraz gdy chcę odpalić to kluczykiem muszę delikatnie poruszyć do góry i wtedy gra.

Pozdrawiam

Może macie jakieś sugestie.

Czy da się to coś naprawić, czy tylko wymiana.

stacyjka%20nissan.JPG

stacyjka%20nissan2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam za duzo nie ma do regeneracji. Styk sie wypala i na dlugo nie pomoze taka dlubanina i czyszczenie.

Jesli chcesz dluzej pojezdzic to pomysl nad nowa ewentualnie wykrecona z rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kszych

hmm.. mam podobny problem-po przekręceniu kluczyka nie odpala, ale na przewodzie rozrusznika po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu pojawia się napięcie.. dałem przekaźnik między rozrusznik a przewód ze stacyjki włączający prąd z akumulatora i odpala bez problemu. Co to może być, kostka stacyjki? Czy coś się skopało na kablach? rozrusznik jest ok, przed zimą był u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. JA miałem problem z rozrusznikiem. Raz palił raz nie. Rozebrałem osłony przy kierownicy wymontowałem kostkę stacyjki. Ten cały plastyk z kablami był luźny. Zaklepałem obudowę aluminiową, że wszystko było stywne i problem zniknął. Ale za to utargowałem 200 PLN na zrobienie tego przy zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszych:

Pomiedzy rozrusznikiem a stacyjka powinien byc jeszcze przekaznik ktory zalacza napiecie.

Mozliwe ze w nim Ci sie wypalil styk i raz lapie a raz nie.

Jesli stacyjka zalacza obwod to raczej jest sprawna.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kszych

nie znalazłem przekaźnika, ale znalazłem bezpiecznik koło aku z kompletnie zaśniedziałymi stykami to on był winowajcą.

 

I pytanie - czy ktoś ma patent na czyszczenie złączejk elektrycznych? jakiś kwas czy inne? mam środek do poprawiania przewodnictwa valvoline, ale efekt jest połowiczny, a pilniczkiem nie dojdę do środka tych złączek i gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Jak ostatnio pod lupe bralem swoja instalacje to bezpieczniki zaraz przy aku powoli zaczynaja korodowac i sniedziec na zielono.

Mysle ze w chemicznym dostaniesz cos dobrego w sprayu.

Ja zazwyczaj kupuje w hurtowniach komputerowych srodki do czyszczenia plastikow, powietrze itd i tam a gamie mam i smary i do poprawiania stykow specyfiki.

Fakt ze nie najtansze ale szefo placi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym odświerzyć temat, bo mam problem z uruchomieniem silnika. Moj samochód zgasł w czasie jazdy a wraz z nim wszystkie kontrolki. Obecnie brak jest jakiejkolwiek reakcji na kluczyk. Do tej pory przy przekręceniu w pozycję "ON" słychać było charakterystyczne "pyknięcie" i gasła mrugająca kontrolka immobilisera. Teraz zero "pyknięcia", kontrolek na blacie, dioda immo ciągle miga. Czy to stacyjka, przekaźnik, czy raczej coś poważniejszego. Dodam, że akumulator jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na stacyjke wchodzi zasilanie z akumulatora.

I zobacz czy wychodzi.

Zasilaniem steruja tylko styki w kostce stacyjki.

Jak cos mam taka na zbyciu, bo kiedys zakupilem niepotrzebnie do swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie stacyjka, spalony był przekaźnik 30A przy akumulatorze, odpowiedzialny za zapłon. Zamieniłem go na chwilę z innym i wszystko gra :D . Muszę jeszcze znaleźć powód ewentualnego zwarcia. Dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też odświeżę temat. Na poście zbyszekpelczar widzę że jest rozebrana stacyjka, no i mam teraz pytanie czy będzie tam pasowała np. kostka z primery 91-96. Ostatnio zgubiłem kluczyk (pod blokiem :/ ) no i teraz bym chciał wymienić wkładki i stacyjkę a jest problem z dostaniem tego do almery (z immobilaizerem) i kupił bym coś takiego:

Stacyjka + wkładki

a następnie wymienił wkładki i stacyjkę (tylko element co się kluczyk wkłada).

No i czy w ogóle są szanse na taki dziwny zabieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość zbyszekpelczar
Tam za duzo nie ma do regeneracji. Styk sie wypala i na dlugo nie pomoze taka dlubanina i czyszczenie.

Jesli chcesz dluzej pojezdzic to pomysl nad nowa ewentualnie wykrecona z rozbitka.

 

Witam ponownie

Proszę o pomoc w zakupie tej kostki.

Do dnia dzisiejszego tak jeżdżę. Przyznaję nie szukałem.

Czas najwyższy ją kupić.

Kto wie gdzie ją nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie, przy odpalaniu stacyjka lapie na samym koncu i czasem naprawde na amxa albo i dalej trzeba przekrecic zeby zalapalo. Drugim problemem choc moze i nie jest to ze w kazdej pozycji stacyjki nawet po odpaleniu mozna wyjac kluczyk i wysiasc z auta. Czy to ze kluczyk nie ejst blokowany w stacyjce jest jakas powazna wada ??? Czy wogole sie tym nie przejmowac? Bede wdzieczny za porade , Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...

Wiatm

Panowie proszę o pomoc mam podejrzenie, że kluczyk czasem nie wraca przy odpalaniu (almera tino 2.2 di 2001 rok). Z jakiego nissana może tam coś podejść (spec kiedyś wyciągnęła taką zapadkę)?

Pozdrawiam serdecznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...