Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Dużo spala paliwa primera 2.0 SLX 95r.Dlaczego ?


Gość snowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po tych mrozach primerka zaczela palic ponad 15l/100km.Sprawdzilem sonde lamda jest oki przepustnica tez.Poza tym warjuja obroty.Pomozcie bo nie wiem co to sie stalo i u mechanika tez bylem i on tez d*pa.Jak mozecie to powiedzcie jak sie z wami porozumiewac bo jestem nowy.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twoich obrotów t osprawdź sobie odpowietrzenie silnika. W prawdzie nigdy nie spotkałem się, żeby było zapchane lub zamarznięte w Nissanie, ale wszystko możliwe. Sporo miałem takich przypadków teraz w te mrozy. Co do spalania to pewnie te 15 w mieście. MI w te mrozy na krótkich odcinkach w Sunny 1.4 wyszło 12/100l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w tej chwili (to znaczy na tych mrozach) pali 16 benzyny i 18 gazu. robię krótkie przebiegi, z reguły ok 3-4km

też to spalanie nie wydaje mi się normalne, a niby wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma normalne obroty tj. około 2000 obr. czy mniejsze na tym ssaniu??????

jeżeli to było do mnie, to nie wiem, nie mam obrotomierza, ale wyższe niż jak się nagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam diesla, rok temu w zime palil mi max 8l/100km a tej zimy wyszlo ze spalil od ostatnich mrozow 10/100. a rok temu i teraz do pracy mam taki sam odcinek do przejechania - 2,5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazlem przyczyne spalania to byl zacisk tylniego koła. Problem polegal na tym ze jak sprawdzalem to byl oki ale lapal podczas jazdy a wykrylem to jak rozwalilem tarcze tylnia i teraz zobacze jak pali. Dzieki za pomoc! :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tych mrozach primerka zaczela palic ponad 15l/100km.Sprawdzilem sonde lamda jest oki przepustnica tez.Poza tym warjuja obroty.

Wszystko wskazuje własnie na nieprawidłowie działanie sondy lambda, nie zawsze autodiagnostyka dobrze ją oceni, najlepiej sprawdzić to woltomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radkiewicz Krzysztof

Na 100% sonda, w moim SR20DE kiedyś też miało to miejsce. 5 razy ją badałem ,dopiero za 5 razem przy mocno rozgrzanym silniku zaczęła wariować.

A że miałem wtedy nagły przypływ gotówki kupiłem sondę w ASO za 650 PLN :oops:

Od razu inne spalanie i jazda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonde sprawdzalem voltomierzem i byla oki kilka razy i tez przy rozgrzanym silniku. Po wymianie tarczy i naprawieniu tlokczkow w siadle hamulcowym pali mi 11/100km po miescie i podejrzewam ze dziura w tlumiku troszke mi oslabia moc i przesto mi jeszcze troszke bierze.Ale wielkie dzieki za pomoc :D :grin: :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura w tlumikiu, zwłaszcza w końcowym prędzej mocy doda niż zabierze...

NO ale spoko że udało się znaleść przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziure w srodkowej czesci i tak mi suie tylko wydaje ze to przesto ze musze troszke wiecej wdepnac w gaz. Mam pytanie czy sprawdza sie plyn do czyszczenia wtryskow bo ostatno taki wpadl mi wrece???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Pomocy mam ten sam problem pali 20 gazu obroty wariują na benzynie 2000 obr i szaleje nie jedzie nie mam sondy wiec to nie to palił 10l na 100 a nagle 20 to trochę za dużo

co to może być

nie sposób wymienić wszystko a każdy mówi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...