Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co o tym myślicie?


Gość 100nx&maxima
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100nx&maxima

Czy to prawda, ze jesli posiada sie automatyczną skrzynię należy nie wciskać pedału gazu do dechy? Bo później mogą być kłopoty z transmisją?

 

I że amerykańskie automaty są przystosowane do wolniejszej jazdy niż europejskie ? hmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek19854

witam kolege z powiatu :wink: :D

moim zdaniem nic sie niezrobi(moj szwgier mial bmw w autoamcie)i tez jedzil nie spokojnie (ma ciezka noge :wink: :twisted: ) ichodzi ona do dzis

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100nx&maxima
:shock: jeśli miała by być to prawda to powinienem już dawno reperować skrzynkę :twisted: u mnie podłoga pod pedałem gazu jest wklęsła :lol: :twisted:

 

 

Też tak uważam:) Bzduura totalna;-) , Chciałbym wiedzieć ile średnio wytrzymują automaty w maximkach, Ciekawe kto z nas ma najwięcej przebiegu:)

 

http://img156.imageshack.us/img156/1648/3008pe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam:) Bzduura totalna;-) , Chciałbym wiedzieć ile średnio wytrzymują automaty w maximkach, Ciekawe kto z nas ma najwięcej przebiegu:)

ja sie już w tym temacie nie wypowiem :wink:

miejsce automata zastąpił manual :wink: :D

 

ale jak dobrze pamiętam to automat sie sypnął po jakieś 40 kkm, ale wiem że był zrobiony na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mo automat mial 80tys mil. i bardzo dobrze dziala.

teraz lezy w garazu i czek na kupca.

moj kumpel ma nowiutka altime i jego skrzynia nie dziala tak dobrze jak moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją skrzynkę naprawiał poprzedni właściciel (na D i pełen gaz jechał po śliskim -śnieg,i jak złapał asfalt to pogruchotał wnętrzności :evil: ) ale to było dawno :roll:

 

miejsce automata zastąpił manual

tego akurat to tobie zazdroszczę :cry: na początku przyzwyczaiłem się ,potem nawet polubiłem a teraz od jakiegoś czasu nie cierpię automatów i chcałbym go zastąpić manualem :roll: no ale finanse nie pozwalają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo ile wytrzymuja w maximach (ten ktorym jezdze ma 40tys km dopiero), ale poprzednie auto jakim mialem okazje jezdzic zrobilo 300tys km bez jakichkolwiek problemow ze skrzynia. Nie byl to coprawda Nissan a Toyota. Japoniec to japoniec, czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co się denerować, jak komuś poleci automat to wiadomo gdzie szukać :lol: , komu zbędny:)

 

no moja skrzynia na sprzedaz jest hehehe

chce ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, ze jesli posiada sie automatyczną skrzynię należy nie wciskać pedału gazu do dechy? Bo później mogą być kłopoty z transmisją?

 

I że amerykańskie automaty są przystosowane do wolniejszej jazdy niż europejskie ? hmmmmmm

 

tyczy sie to skrzyn cvt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje jeździć Micrą ze skrzynią CVT, non stop była katowana, olej z niej ciekł i zrobiła 80tyś po czym autko zmieniło właścieciela. Nie moge powiedzieć,że ten automat był słaby. Kiedyś jak ojciec miał meśka to zrobił nim 300tyś i też było wszystko spoko. Ja słyszałem,że automaty są żywotniejsze od manuali jeśli się nie włącza biegu przy wciśniętym gazie do dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem,że automaty są żywotniejsze od manuali jeśli się nie włącza biegu przy wciśniętym gazie do dechy.
sprecyzuj :)

gdzie słyszałeś że tak robią ? to raczej nie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem,że automaty są żywotniejsze od manuali jeśli się nie włącza biegu przy wciśniętym gazie do dechy.

a jak sie ich wcale nieużuwa to są nie do zajechania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Miałem okazje jeździć Micrą ze skrzynią CVT, non stop była katowana, olej z niej ciekł i zrobiła 80tyś po czym autko zmieniło właścieciela. Nie moge powiedzieć,że ten automat był słaby. Kiedyś jak ojciec miał meśka to zrobił nim 300tyś i też było wszystko spoko. Ja słyszałem,że automaty są żywotniejsze od manuali jeśli się nie włącza biegu przy wciśniętym gazie do dechy.

nie porównuj automatów merca do nissana

to jak nibo a ziemia :mrgreen: merce 124 robi ponad miliom km. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matmatys

a ja znowu słyszałem teorie, że żywotność automatu zależy od tego czy się przełącza np. D -> R (albo odwrotnie) , na całkowicie zatrzymanym aucie. Ponoć lekkie toczenie się auta podcza zmiany powoduje że skrzynia powoli i systematycznie się chrzani.

 

Co prawda automatu nie posiadam w swojej maximce ale miałem okazje jeździć "leniuchem" Cheerokie'm 4.0 rzędówka V6. Zajebsta sprawa. Automat plus taki kozacki silnik. Nastepne moje auto być może bedzie w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...