Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Światła mrugają z częstotliwością pracy silnika


SPEEDY

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: Witam,mam pytanko ni z tąd ni z owąd podczas pracy silnika zaczeły mi pomrugiwać światła z częstotliwoscią pracy silnika,nikt przy samochodzie nic nie robil więc opcje popsucia czegos przypadkiem nie dotyczy.Bez względu na obroty,czy dodaje gazu,czy nie delikatnie pomrugują,swiatlo oświetlenia wnętrza liczniki też zaglądałem pod maskę sucho jak pieprz na pierwszy rzut oka ok,bespieczniki ok,moze to szczotki na alternatorze,lub regulator napięcia,kontrolka ładowania normalnie szybko gaśnie co to qwa moze być?Chyba mnie elektryk nie ominie ale najpierw chciałbym się Was poradzić :roll:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

najpierw zmierz napięcie na klemach - powinno byc 13.9-14.4V przy pracującym silniku. Jesli jest ok, to winy szukaj w samym układzie oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście gruby kabel który idzie od "-" aku do silnika? -u mnie skorodowało oczko i prawie odpadł

 

wlasnie, sprawdz tez i przeczysc klemy i cokoliki na akku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo (pisałem o tym kilka miesięcy temu).

Winny był przewód masowy, czyli krótko mówiąc SŁABY STYK na wszelkich zaciskach. Sprawdź zarówno przy akumulatorze jak i przy nadwoziu i silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...