Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Za wysokie zawieszenie.


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie myśle o wyciągnieciu spreżyn,bo wynmiana ponoć nie skutkuje :| Jeśli by wchodziło w rachube tylko przód niższe sprężyny to jakie polecacie i czy odrazu amory też wymieniać,bo troche mi tych szkoda,bo są jak nówki praktycznie jak byłem na pierwszym przeglądzie w Polsce ;)

 

jak zobaczylem twoje auto to zeczywiście to dziwnie wyglonda ale ja mam takie samo auto i tak to nie wyglonda jutro zamieszcze fotke to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprinter000

Na alumach też tak wyglada :/ Nie mierzyłem odległości progu do podłoża z przodu auta i z tyłu,ale wydaje sie że tył bedzie niżej.Niby te typy tak mają bo troche poczytałem na forum,al wydaje mi się,że mój ma aż za bardzo niż te typy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda podniesienia jest jeszcze jedna. Jest trochę zabawy. Można podłożyć podkładki pomiędzy górne mocowanie amortyzatora a karoserie. Nie chodzi tu o zwykłe podkładki tylko trzeba znaleźć jakiegoś tokarza który wystruga odpowiednią podkładkę na całą powierzchnię górnego mocowania z jednego kawałka stali, aluminium. Coś jak dystanse poszerzające do felg. Grubość w zależności od tego jakie kto potrzebuje 10mm, 20mm. Później trzeba jeszcze zmienić śruby na dłuższe skręcić do kupy i będzie ok. Nie wpłynie to ujemnie na działanie zawieszenia a będzie wyżej.

Nie wiem tylko jak wyglądała by wymiana śrub na dłuższe w P11 bo są chyba mocowane do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może poprzedni właściciele Waszych furek rozwozili tony kartofli po wioskach, że tak zawieszenie dostało ;P

 

U mnie tył jest minimalnie niżej, ale bardziej tak samo jak przód niż niżej ;P Wg. mnie to po prostu wyrobione zawieszenie. Przecież na naszych polskich drogach amory dostają niemiłosiernie, a jak jeszcze trafimy w sporą dziure, to sprężynka też może dobić za mocno i powoli osiadać..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprinter000

Moj nismo dopiero poł roku jeździ po polskich drogach,bo wczesniej w Niemczech śmigał,także nie jest wyczaskanie,tymbardziej po jego stanie i od osoby od której kupiłem nie mam zastrzeń ;) Najwidoczniej jak to już było pisane na forum "ten typ tak ma" Właśnie jak te spreżyny rozciągnąłeś,bo może tym sposobem bym go podniósł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak kupiłem swojego to tył miałem niżej niż przód. U mnie dobrym rozwiązaniem było obniżenie przodu... sprężyny MAD -30 mm i obcięte przednie odboje do minimum... dodatkowo trzpień mocowania amortyzatorów przednich do nadwozia poszedł 1 cm do góry aby nie zniszczyć amorków na dobiciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...