Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczy sprzęgło w N15


Gość dent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mialem problem ze sprzeglem taki: że jak wciskalem pedal sprzęgła do końca to czuc bylo pod noga (prawie przy podlodze) jak cos "chroboli" i slychac bylo skrzypienie.

Wymienione zostaly:tarcza, docisk i łożysko oporowe. Dobrze bylo przez 3-5 dni. potem znow zaczelo trzeszczec.

Jak jest auto zimne to trzeszczy mniej, jak cieple to znacznie bardziej.

 

Czy ktos przerabial ten temat?

 

Dodam ze stary docisk i reszta sprzegla wcale nie byly w zlym stanie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum był omawiany ten temat - poszukaj dobrze , widzialem go ze 2 dni temu

mam ten sam problem z trzeszczącym pedałem - ja jestem przed wymiana sprzęgła , mam juz wszystkie części ( tarcza, łozysko, docisk ) przy okazji wymienie linke i poprosze o nasmarowanie samego pedału - byc moze tam gdzieś na sprężynie piszczy albo na jakiś mocowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przysłuchać u mnie - bo też mi trzeszczało, a po ostatnim zlocie w Borkach wymieniałem linkę od sprzęgła i chyba jest lepiej. Przestałem zwracać na to uwagę, jak sprawdzę to napiszę.

 

A czy moglibyście podać orientacyjne koszty wymiany sprzęgła w N15? Co tam włożyliście/będziecie wkładać, przy jakim przebiegu je robiliście/będziecie robić?

 

ps. przy okazji - wymiana linki sprzęgła to prościzna - wykonałem to sam na parkingu, a mechanikiem nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po wymianie linki zaczęło trzeczczeć w okolicy końca ruchu pedała (ale sformułowanie). Po pryśnięciu WD 40 w miejsce gdzie linka zaczepiona jest o pedał była poprawa ale nie całkiem. Więc wziąłem trochę oliwki do strzykawki i wpuściłem do pancerza od strony kabiny (ciężki dostęp ale jakoś się udało, musiałem zdemontować ten cały plastik pod kierownicą). Oprócz tego nałożyłem trochę smaru na wcześniej zakrapiane WD40 miejsce i teraz bloga cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjne koszty to : tarcza + docisk + łozysko = oryginalne części ok 600-650 zł,

zamienniki Valeo ok 350 zł

co do linki to nie wiem nie sprawdzałem ale pewnie ze 20 zł - ją typuje jako przyczyne skrzypienia wiec odrazu wymienie - a co do robocizny to nie pytałem jeszcze ( rozrząd jak wymieniałem gość wziął 200 zł, wiec cena wydaje mi sie nie bedzie wyższa )

przebieg mam ok 130 tys

aha no i trzeba doliczyc jeszcze koszt oleju do skrzyni - ok 100- 120 zł za 3 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie:

U mnie na bank trzeszczy cos w obudowie sprzegla. Po pierwsze wymieniony mam jak pisalem komplet sprzegla (czesci zamienniki kosztowaly mnie okolo

800zl , a wymienialem przy 100tys przebiegu - co prawda praktycznie bez potrzeby). Czesci oryginalne to na pewno nie jest koszt 600 zl bo sam docisk kosztuje wiecej. Dokladnie nie pamietam, wiec nie chcialbym wprowadzac w blad. :roll:

 

Po drugie linke odczepialem i jest w super stanie. Zaminnika linki nie moglem w Szczecinie kupic a w serwisie to koszt, z tego co pamietam, ponad 250 zl. Ale byli w ASO zdziwieni ze chce ja wymieniac i mieli racje. Bo wyciagnieciu jej okazalo sie ze jest ok, ona ma w w srodku w pancerzu teflonowa powloke i smar na bazie teflonu. Tak na marginesie to czasami warto powstrzymac sie od uzywania WD40 w celach smarowania, bo po nim na poczatku jest ok. Ale pozniej jest gorzej, bo on rozpuszcza wszystko na swej drodze. Dobry jest do odkrecania srub, to przyznaje :lol:

 

Sworzen padalu sprzegla po odczepieniu linki rowniez zostal sprawdzony i tez byl ok.

Natomiast przy odczepionej lince popchnalem lape sprzegla drewnianym kolkiem i tam wlasnie skrzypi!!!

Mowia w warsztatach ze w NISSANACH czesto wyciera sie lapa sprzegla!!! Ale lape sprzegla mozna dostac tylko w ASO lub na szrocie, zamiennikow nie robia.

 

Pytalem bo łudze sie nadzieja, ze jednak moze jakies lozysko walka sprzeglowego moze dawac takie objawy???Co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wymiany rozrzadu to tez na 100tys robilem, bo gorny lancuszek tarl juz po budowie i dzwonil ostro.

Za 200 zl to mechanicy robia tylko gorny lancuch, bo zeby wymienic dolny trzeba zdjac miske olejowa i "belke"

Calosc wymiany rozrzadu to koszt oklo 600- 800 albo nawet 1000 zl.

W ASO 900 zl chcieli za wymiane tylko gornego :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przysłuchać u mnie - bo też mi trzeszczało, a po ostatnim zlocie w Borkach wymieniałem linkę od sprzęgła i chyba jest lepiej. Przestałem zwracać na to uwagę, jak sprawdzę to napiszę.

 

A czy moglibyście podać orientacyjne koszty wymiany sprzęgła w N15? Co tam włożyliście/będziecie wkładać, przy jakim przebiegu je robiliście/będziecie robić?

 

ps. przy okazji - wymiana linki sprzęgła to prościzna - wykonałem to sam na parkingu, a mechanikiem nie jestem

sprzęgło do almery w aso kosztuje 1100- 1200 zł. Zamiennik, np. valeo czy sachs można kupić za 450 zł. Polecam drugą firmę. Z cenami za montaż jest różnie. Wymiana sprzęgła to chyba najgorsza robota w samochodzie, więc sobie liczą. 250-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać w ASO to sobie wymieniaj - ja zapłaciłem za wymiane kompletnego rozrządu 200 zł( 2 łańcuszki, napinacz itd ), inny mechanik krzyknął 450 zł

jak chcesz zadzwoń sobie KUJAWSKI SPORT TARNÓW i sie zapytaj, i nie jest to mój znajomy ( podjechałem , zapytałem taka cene podał i za taka zrobił )

nie sztuka jechać do ASO i dac im ile chcą a potem stwierdzic ze taniej nie ma szans....

koszt wymiany sprzęła ( robocizna ) w tym samym zakładzie do mojego konkretnego sunny to 170 zł

cena org. sprzęła NISSAN 680 zł do N14 ( źródło NISSAN TARNÓW) do N15 nie wiem

ja mam sprzęło firmy NKK ceny - podobno zico kupił za 256 zł a ja za 450 zł wiec nie chce skłamać ile ten zamiennik kosztuje naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...