Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] autodiagnostyka - błąd 34 spalanie stukowe


Gość Zbigniew Krzysztoń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbigniew Krzysztoń

Witam forumowiczów :) .Zgodnie z opisem w zrób to sam przeprowadziłem diagnostyke i kontrolka zaświeciła się trzy razy długo i cztery krótko co daje 34 :cry: .Co to oznacza[spalanie stukowe] i czy można z tym jeździć :?: .Mam przejechane 190000.Samochód sprowadzony od około półtora miesiąca w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno u forumowiczów dowiadywałem się co to dokładnie powoduje bo mam ten sam błąd :)

Kod 34 oznacza błąd czujnika spalania stukowego. Ten czujnik monitoruje czy w silniku nie występuje spalanie stukowe, a kiedy takie wystąpi to opóźnia zapłon. I tylko w tym przypadku. Jeżeli czujnik jest uszkodzony to po prostu nie przestawi zapłonu gdy będzie spalanie stukowe.

Ale jeśli nie lejesz taniego/lewego paliwa to nie powinieneś się bać, ponieważ spalanie stukowe występuje gdy paliwo ma zbyt niską liczbę oktanową w stosunku do przyspieszenia zapłonu. Lub odwrotnie - gdy masz za bardzo przyspieszony zapłon w stosunku do liczby oktanowej paliwa. Bo zasada jest taka, że przyspieszając zapłon musisz stosować paliwo o wyższej liczbie oktanowej, np 98. Lub gaz który ma sporo ponad 100 oktanów.

 

Tak więc ja olałem uszkodzony czujnik (który w ASO kosztuje jedyne 1360zł), przyspieszyłem zapłon i śmigam bezpiecznie na gazie :)

 

Thx to Mlody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew Krzysztoń

Dzięki za info :) .Dzisiaj widziałem się z gościem z serwisu i powiedział mi że trzeba wymienić rozrząd więc ja się pytam czy napewno a on mi powiada że może być też uszkodzony czujnik spalania stukowego . :( Zdziwiony więc pytam co mam wreszcie wymienić jedno czy drugie a on na to że najpierw rozrząd za2500zł a jezeli by nie był to rozrząd wtedy trzeba wymienić czujnik za 1400 ale przed tym wszystkim mam postawić auto na diagnostykę za 120zł :shock: Ogromnie zachwycony opuściłem teren serwisu na Jagielońskiej w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) .Dzisiaj widziałem się z gościem z serwisu i powiedział mi że trzeba wymienić rozrząd więc ja się pytam czy napewno a on mi powiada że może być też uszkodzony czujnik spalania stukowego . :( Zdziwiony więc pytam co mam wreszcie wymienić jedno czy drugie a on na to że najpierw rozrząd za2500zł a jezeli by nie był to rozrząd wtedy trzeba wymienić czujnik za 1400 ale przed tym wszystkim mam postawić auto na diagnostykę za 120zł :shock: Ogromnie zachwycony opuściłem teren serwisu na Jagielońskiej w Warszawie

:shock: To juz przegięcie nigdy nie lubiłem aso ,ale to juz o pomste woła to jest banda rzeżbiarzy od wyciągania kasy i wciskania kitu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew Krzysztoń

Właśnie nie mam :( ale podjade jeszcze do mechaniora niedaleko mnie są godni polecenia :lol: tylko ja nie miałem czasu do nich podjechać i niech posłuchają tego rozrządu.Osobiście nie mam pojęcia jaki dzwięk słychać przy luźnym rozrządzie :oops: ale kiedy po kupieniu auta wymieniłem olej słychać cichy metaliczny dzwięk i może tu jest przyczyna a zalałem go MOBILEM półsyntetykiem.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma znaczenie czy gaźnik czy nie? ważne czy ma kompa i wyjście, zresztą rozumiem że ma gaźnik z monowtryskiem z 92 roku czyli taką jak ja więc gdzie tu problem?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
........ Ogromnie zachwycony opuściłem teren serwisu na Jagielońskiej w Warszawie

 

ale sie uśmiałem :lol:

 

w ASO to chyba jekieś poj..y pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...