Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nowe opony+felgi, jake?


Gość Camela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Almerę 1.6GX '96 sedan.

 

Jak wyczytalem w dokumentacji do tego autka mogę założyć oponki 175/65/R14 albo 185/65/R14. Teraz mam letnie 175/65/R14.

Które lepsze?

Do tego muszę też kupić (wg. instrukcji) felgi 14*5,5JJ. W ASO nissana powiedzieli mi, że jeśli mam ABS to powinienem wziasc felgi "szóstki" - w instrukcji nie pisze nic na ten temat...

 

Mozecie mnie oświecić co muszę kupić, bo zaczynam się gubić...

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął 14x6 chociaż ciężko je znaleźć szukałem takich na zimówki i d*pa nieznalazłem na całym słomczynie więc wziełem 5,5 a tak wogóle jest to szerokośc felgi :) na lato to spokojnie 185/65/14 oponki polecam kleber dynaxer hp2 tną wode aż miło :) jestem z nich bardzo zadowolony zresztą poczytaj... www.opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polece nie brac takich pontonow 65... :/ chyba ze nie jezdzisz szybko... mnie wkurza to zawijanie sie opony dlatego na lato sa 50 na felgach 15 ;] a jak 50 to za malo bierz 185/60/14... owiele lepsze prowadzenie niz 65...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 15 to 185/55/15 almera potrzebuje dużych kół wtedy poprostu lepiej wygląda :) pozatym samochód z silnikiem 1,4 nie potrzebuje aż tak niskiego profilu bo to samochód do jazdy "normalnej" :) na opony.com.pl jest gdzieś kalkulator doboru felg i opon warto z niego skorzystać żeby licznik za wiele nie przekłamywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oponki polecam kleber dynaxer hp2 tną wode aż miło :) jestem z nich bardzo zadowolony zresztą poczytaj... www.opony.com.pl

He, he też je wybrałem żeby kupić na sezon ale dobrze, że jeszcze nie kupiłem bo od niedawna potaniały - zmieniła się ich cena katalogowa i teraz mogę kupić indeks H za ta samą cenę co wczesniej T :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się do sklepu i prawdopodobnie kupię oponki Fulda Kristall Montero 175/65/R14, do tego felgi 14x6,0.

 

Okazało się, że felgi 14x5,5 są nawet 2 razy drozsze od 6,0 :)

 

...jednak "powszechną praktyką" jest wkładanie szóstek - jak mi powiedzieli w serwisie ;) dla porownania - felgi 5,5 to średnio 220zł a 6,0 to 135zł. Niezla roznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...