Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 1.6 na zimnym silniku dławi się


velociraptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku dni mam problem z moją Primką .

Kiedy silnik jest zimny, auto na obrotach tak do 2-3 tys nie nadaje się do jazdy -dławi się, szarpie dopiero kiedy przycisnę gaz zaczyna dynamicznie przyspieszać a normalnego kopa dostaje dopiero jak pedał oprę o podłogę. Nie pytajcie o zuzycie paliwa :? Kiedy auto się zagrzeje czasem jest lepiej czasem nie.

 

I teraz tak czego jestem pewien:

1. autodiagnostyka bez błędów (55)

2. sonda lambda (autodiagnostyka) bez błędów

3. kable wn (metoda księżycowa) bez przebić

4. Paliwo tankuję zawsze na tej samej stacji (Shell)

5. Filtr powietrza OK - zmieniany w lato jest OK

6. Filtr paliwa zmieniany w lato - stan nieznany

 

Co jeszcze mógłbym sprawdzić.

 

Sławek

 

P.S. Miałem parę pomysłów na uszkodzenia ale autodiagnostyka je wszystkie rozwiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek , myślę to iż tankujesz cały czas na tej samej stacji to nie znaczy tankujesz dobre i to samo co zawsze paliwo. Shell też kupuje paliwo w rafinerii Płock i tylko je sami uzdatniają i uszlachetniają

To musi być wina paliwa i tyle. Albo masz coś w zbiorniku z poprzednich tankowań ( śmiecie )

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek , myślę to iż tankujesz cały czas na tej samej stacji to nie znaczy tankujesz dobre i to samo co zawsze paliwo. Shell też kupuje paliwo w rafinerii Płock i tylko je sami uzdatniają i uszlachetniają

To musi być wina paliwa i tyle. Albo masz coś w zbiorniku z poprzednich tankowań ( śmiecie )

Pozdrowionka

No jest to jakiś trop, zaleję denaturaty i zatankuję na innej stacji

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale najpierw musisz do końca oczyścić zbiornik bo to nic nie da. Dalej będziesz miał ten cały syf w paliwie.

Tak więc albo wyjeżdzisz do końca i czyszczenie, albo już teraz rureczka spuszczamy paliwo, ewentualnie jak się opłaca to filtrujemy i ponowne tankowanie.:D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam świece :!:

:idea: Ewentualnie kopułka i palec :?:

I żadnego denaturatu :!: To było dobre do dwusuwów!

Lepiej kup coś do czyszczenia układów wtryskowych,

+ nowy filtr!

koszt to 5-20zeta! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Myśle ze to wina filtra paliwa,miałem podobne objawy,był zapchany :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece dawno wymieniałeś?

Świece były sprawdzane w maju czyli jakieś 5-7 tys km wtedy był OK.

Kurcze klucza do świec nie mam :( sprawdziłbym je.

Spróbuję jutro coś zlokalizować i płyn do układów wtyskowych też zakupię.

Dzięki za odpowiedzi. !!

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece dawno wymieniałeś?

Świece były sprawdzane w maju czyli jakieś 5-7 tys km wtedy był OK.

Kurcze klucza do świec nie mam :( sprawdziłbym je.

Spróbuję jutro coś zlokalizować i płyn do układów wtyskowych też zakupię.

Dzięki za odpowiedzi. !!

 

Sławek

Zainwestowałem 17 zł w klucz do świec. Wykręciłem wszytskie 4 - szczeliny mają około 1mm świece sa okopcone na czarno jedno co mnie zastanawia to fakt że założone są BKR6E a według wszelkich opinii powinny być BKR5E.

Elektrody świec lekko przetarłem papierem i wkręciłem z powrotem, żadnej zmiany nie zauważyłem, nie pozostaje mi nic innego jak zainwestowanie 122 zł w diagnostykę.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mają przejechane naprawdę te świece?

5-7 tys. tylko sprawdzane, a wcześniej?

Bo nawet po 30 tys. będą wyglądać super!

Co nie znaczy, że są oki!

Przerwa to 0.8mm optymalna!

Ja jeżdżę na BKR5E

Jak długo masz prime? Bo nie ufał bym metodzie księżycowej na WN!

Moje też były na niej oki! A po wymianie auto odżyło!

Pozdrowiona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mają przejechane naprawdę te świece?

5-7 tys. tylko sprawdzane, a wcześniej?

Bo nawet po 30 tys. będą wyglądać super!

Co nie znaczy, że są oki!

Przerwa to 0.8mm optymalna!

Ja jeżdżę na BKR5E

Jak długo masz prime? Bo nie ufał bym metodzie księżycowej na WN!

Moje też były na niej oki! A po wymianie auto odżyło! Cool

Pozdrowiona!

 

Auto mam rok i przejechałem w tym czasie 15 kkm w tym czasie nie były wymieniane świece. W ksiązce zalecają co 30 kkm lub 12 miesięcy a szczelina ma mieć od 1 - 1,1 mm.

Wymienię świeczki w poniedziałek.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

odwiedziłem ASO Nissana

diagnostyka komputerowa + czyszczenie przepustnicy =150 zł.

Jak narazie wygląda OK. Jednakże problemy nasilały się na zimnym silniku - jutro rano będę wiedział dokładnie co i jak.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

odwiedziłem ASO Nissana

diagnostyka komputerowa + czyszczenie przepustnicy =150 zł.

Jak narazie wygląda OK. Jednakże problemy nasilały się na zimnym silniku - jutro rano będę wiedział dokładnie co i jak.

 

Pozdrawiam

Sławek

:roll: Tak,czy inaczej ASO jak zwykle musiało zarobić,to chyba przez fakt,ze nazwa działa na podświadomość (AUTORYZOWANA)heh :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Tak,czy inaczej ASO jak zwykle musiało zarobić,to chyba przez fakt,ze nazwa działa na podświadomość (AUTORYZOWANA)heh :cry:

 

Wiesz,

ja nikomu nie odmawiam prawa do zysku, uważam jedynie żeby za cenami usług (ASO ale to się tyczy wszystkich świadczących usługi) szła jakość i kompetencja. Jeśli usługa jest wykonana porządnie to niech kosztuje. Ja im zapłaciłem,bo posiadają kompetencję której ja nie mam (więc musze ją nabyć) oni zapłacą swoim pracownikom pracownicy wydadzą, może na nauczyciela języków lub tłumacza ;) , tłumacz zapłaci podatek, z podatku opłacą ...

i niech się ten biznes kręci.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Tak,czy inaczej ASO jak zwykle musiało zarobić,to chyba przez fakt,ze nazwa działa na podświadomość (AUTORYZOWANA)heh :cry:

 

Wiesz,

ja nikomu nie odmawiam prawa do zysku, uważam jedynie żeby za cenami usług (ASO ale to się tyczy wszystkich świadczących usługi) szła jakość i kompetencja. Jeśli usługa jest wykonana porządnie to niech kosztuje. Ja im zapłaciłem,bo posiadają kompetencję której ja nie mam (więc musze ją nabyć) oni zapłacą swoim pracownikom pracownicy wydadzą, może na nauczyciela języków lub tłumacza ;) , tłumacz zapłaci podatek, z podatku opłacą ...

i niech się ten biznes kręci.

 

Oki wykazuję skruchę prawa ekonomii rządzą niepodzielnie,nie ma czasu na dywagacje Fiskus rullezzzzz :roll:

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...