Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

małe tablice rejestracyjne


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciejwra

Czy jest możliwość zmniejszenia tablicy rejestracyjnej z przodu?? TZn. Zmniejszyć jej wysokość o połowę, czy w pzrepisach jest to dozwolone - orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Chcę zmniejszyć bo ładniej wygląda w całej okazałośći wlot powietrza, Antoniak ma taką w Hondzie ale własnej produkcji - kartonowej, kiedyś słyszałem że jakiś gość to robi heh zgubiłem adres....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
pierwszy rozgarnięty i uwązny policjant podczas kontroli zabierze Ci dowód

 

na dowód że tablica nie zgodna z przepisami

DOkladnie... nie kombinuj bo pozniej nie bedziesz mial mozliwosci zdania takich zakrotkich tablic.. urzad Ci ich nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy rozgarnięty i uwązny policjant podczas kontroli zabierze Ci dowód

 

na dowód że tablica nie zgodna z przepisami

DOkladnie... nie kombinuj bo pozniej nie bedziesz mial mozliwosci zdania takich zakrotkich tablic.. urzad Ci ich nie przyjmie.

 

 

Na targówku w Wawie jeździ mazda z nowymi białymi małymi tablicami, jest to możliwe. Nawet fajne wyglda, ale niestety nie znam klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targówku w Wawie jeździ mazda z nowymi białymi małymi tablicami, jest to możliwe. Nawet fajne wyglda, ale niestety nie znam klienta.

 

co to znaczy nowe tablice ??

 

odbieram w poniedziałek swoje to zobaczę czy to siakieś nowe cudo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targówku w Wawie jeździ mazda z nowymi białymi małymi tablicami, jest to możliwe. Nawet fajne wyglda, ale niestety nie znam klienta.

 

co to znaczy nowe tablice ??

 

odbieram w poniedziałek swoje to zobaczę czy to siakieś nowe cudo jest

nowe tzn biale, ale format mniejszy. Sa to raczej "wlasnej roboty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe tzn biale, ale format mniejszy. Sa to raczej "wlasnej roboty".

 

czyli i tak nie zgodne z przepisami

 

powtórzę jeszcze raz "Pierwszy rozgarniet i uwazny policjant zabierze dowód rej."

 

 

I sprawa jest jasna i prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z tablicami kwadratowymi? Czasami widać, szczególnie "amerykańce" z tragicznie powyginanymi prostokątnymi tablicami. Czasami też widzę z kwadratowymi, a te nie są już standardowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie kwadratowe są ok - poprostu w komunikacji pytają (albo sam mówisz) ze ma być jedna kwadratowa

 

zwróćcie uwagę na terenowe auta - one najczęściej mają kwadratową z tyłu

 

co do prostokątnej "dopasowanej" do kwadratowego miejsca z tyłu w amerykańcu to raczej "radosna tfurczość" usera i raczej przymykają na to oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe tzn biale, ale format mniejszy. Sa to raczej "wlasnej roboty".

 

czyli i tak nie zgodne z przepisami

 

powtórzę jeszcze raz "Pierwszy rozgarniet i uwazny policjant zabierze dowód rej."

 

 

I sprawa jest jasna i prosta

 

Moze on ma jakis uklad, pracowal w psiarni, ale z tego co wiem to jezdzi od kilku lat na tych blachach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie nie mozna miec tablicy bez hologramu, o innych wymiarach i czcionce.

Kazda inna jest w skrocie nielegalna co oznacza zabranie dowodu osobistego.

Nawet brak naklejki na szybie to powod do zabrania dowodu.

 

Przy czarnych tablicach tak nie bylo.

Teraz juz nie mozna robic sobie plastikowych itd.

Sa firmy ktore robia na zamowienie blaszki, nawet na allegro kiedys bylo ze z twoim imieniem, nowozency itd.

Ja wyrabialem sobie na zloty i do fotek blaszki i chcialem o tle jak oryginal i nie zgodzili sie.

Jak zapytalem jak to jest jak chce dorobic sobie blaszke np. gdy zgubilem.

Powiedziano mi ze jeszcze do niedawna bylo to mozliwe.

Zglaszalo sie to na Policji, pozniej kwitek z Wydzialu Komunikacji i mozna bylo dzieki tym papierkom wyrobic jedna.

Teraz niestety przy zgubieniu, lub kradziezy chociazby jednej blaszki, musimy wyrobic sobie nowe numery, co sie wiaze ze sporymi kosztami praktycznie jak przy rejestracji auta. Nasze stare sa wpisane na czarna liste na wypadek jesli ktos by chcial sobie ich gdzies uzyc.

A co do blaszek polecam ta strone: http://rejestracje.uctb.pl

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niestety przy zgubieniu, lub kradziezy chociazby jednej blaszki, musimy wyrobic sobie nowe numery, co sie wiaze ze sporymi kosztami praktycznie jak przy rejestracji auta. Nasze stare sa wpisane na czarna liste na wypadek jesli ktos by chcial sobie ich gdzies uzyc.

A co do blaszek polecam ta strone: http://rejestracje.uctb.pl

Sławek

Też myslałem a nawet byłem przekonany że tak jest ale latem zeszłego roku ktoś gwizdnął z firmowego auta tablice (nie pamietam czy jedną czy dwie) i ....... Wydział Komunikacji w Warszawie wydał nowe blachy na takich samych numerach :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukac rozporzadzenia o tym ale u mnie dwoch kolegow zgubilo blaszki i obydwoje musieli rejestrowac nowe numery. Dodam ze obydwaj zgubili tylko po sztuce.

No chyba ze przy kradziezy jest inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda inna jest w skrocie nielegalna co oznacza zabranie dowodu osobistego.

No popatrz jak to Policja w tym kraju operatywna jest... Jak masz nielegalne tablice to i pewnie dowód osobisty masz podrobiony :P

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie nie mozna miec tablicy bez hologramu, o innych wymiarach i czcionce.

Kazda inna jest w skrocie nielegalna co oznacza zabranie dowodu osobistego.

Nawet brak naklejki na szybie to powod do zabrania dowodu.

 

Przy czarnych tablicach tak nie bylo.

Teraz juz nie mozna robic sobie plastikowych itd.

Sa firmy ktore robia na zamowienie blaszki, nawet na allegro kiedys bylo ze z twoim imieniem, nowozency itd.

Ja wyrabialem sobie na zloty i do fotek blaszki i chcialem o tle jak oryginal i nie zgodzili sie.

Jak zapytalem jak to jest jak chce dorobic sobie blaszke np. gdy zgubilem.

Powiedziano mi ze jeszcze do niedawna bylo to mozliwe.

Zglaszalo sie to na Policji, pozniej kwitek z Wydzialu Komunikacji i mozna bylo dzieki tym papierkom wyrobic jedna.

Teraz niestety przy zgubieniu, lub kradziezy chociazby jednej blaszki, musimy wyrobic sobie nowe numery, co sie wiaze ze sporymi kosztami praktycznie jak przy rejestracji auta. Nasze stare sa wpisane na czarna liste na wypadek jesli ktos by chcial sobie ich gdzies uzyc.

A co do blaszek polecam ta strone: http://rejestracje.uctb.pl

 

Sławek

bzdura, nie ma takiego przepisu wg. którego brak naklejki na szybie oznacza zabranie dowodu (rejestracyjnego), a nie osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek100nx

Mozna sobie zrobić naklejkę mniejszsą , a tablicę wozić na wszelki wypadek w bagażniku. W razie czego to odpadła. Tak robią kolesie na KJS- ach żebt nie zgubić blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

A jak ktos nie ma miejsca zeby wstawic tablice foramtu uzywanego w polsce to co ma zrobic??? Mi chodzi o to zeby tablica byla mniejsza - wielkosci samego numeru rejestracyjnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...