Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Opony, auto jeździ w prawo


Gość Adam_Sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z moja micrunia (1.0 16v 99'). Auto podczas jazdy skreca mi w prawo, dzialo sie tak juz od dluzszego czasu, 3 tygodnie temu robilem zbieznosc. Dzisiaj odkrylem ze za opona przednia i tylna na prawym boku auta sa prawie bez bieznika (na calej powierzchni opony), zas opony po lewej stronie auta sa ok. I tak mialem zmienic gumy w aucie (gosc ktory mi je sprzedal, wykiwal mnie i z prawej strony mam 2x michelin - te lyse, a z lewej federal i blackstone co daje mi 3 rozne biezniki), zastanawiam sie jednak czy przedtem nie pojechac do mechaniora (moze to sprawa zawieszenia - chociaz nie slysze zadnych stukow ani pukow) czy kupic nowe opony i problem rozwiaze sie sam (albo zjade nowe gumy).

Tu linki do stanu moich opon: http://img276.imageshack.us/my.php?image=dsc004496xe.jpg

http://img69.imageshack.us/my.php?image=dsc004506sg.jpg [/b]

Dziekuje za pomoc Panie i Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką historię, u mnie były do wymiany drążki, końcówki i sworznie.

po wymianie zrobiłem zbieżność i problem znikł.

 

jeśli zbieżność naprawdę ustawili, to najprawdopodobniej w zawieszeniu wszystko w porządku, u mnie stan zawieszenia wyszedł właśnie przy próbie ustawienia.

 

więc stawiam na opony.

jazda na różnych bieżnikach to mistrzowstwo :wink:

 

chociaż dla pewności podjechał bym do mechanika na szarpankę przed wymianą opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Stawiam , że jest to wina różnej rzeźby beżnika

Zgadzam się, a poza tym jazda na różnym typie bieżnika na jednej osi jest chyba w Polsce i Europie karana mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Hej!

Ja uważam że opony muszą być z dobrym bieżnikiem na wszystkich kołach.Ale zanim je zalożysz to musisz sprawdzić zawieszenie i wyeliminować usterki i luzy, dopiero potem zalożyc nowe kola i ustawić zbieżność. Problem powinien minąć.Chyba ze autko bylo bite i żle zostalo naprawione to wtedy moze być problem na zawsze z ustawieniem zbieżności.

Pozdrawiam. :D

Francuzik2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade po nowe gumy. Jesli chodzi o luzy itp. to auto mialo we wrzesniu przeglad i co roku bylo serwisowane (mam to w dokumentacji).

Opony ktore wybralem to : Arrowspeed T100 rozmiar 155/70T13 (produkcji GoodYear).

 

Ok, wrocilem z nowymi oponami. Zdecydowalem sie na Arrowspeed T100 (cena 108 funtow) jak wspomnialem wczesniej.

Kolesie zrobili tez obowiazkowo zbieznosc i zajrzeli pod zawieszenie ale na szczescie z niczym do mnie nie przyszli.

Po wymianie laczkow auto jezdzi normalnie i nie bije w zadna strone.

Wniosek prosty: Pamietaj kierowco mlody, 4 takie same opony niezaleznie od pogody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te same bierzniki na tej samej osi to podstawa, nalezy pamiętać też że niktóre opony są kierunkowe i muszą się kręcić w odpowiednią stronę.

Druga sprawa to ciśnienie w kołach, też musi być takie same na tych samych osiach.

Dopiero potem możesz sprawdzac czy auto znośi i czy wogle coś dzieje się nie tak.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...