Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 przepływka i kontrolka Check Engine


Gość JedrAs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Podpowiedzcie dobrzy ludzie czy kontrolke "check engine" mozna zgasic tylko z komputera? Wczoraj robilem testy przeplywki bo ostatnie zachowania mojej N16 wskazywaly na jej niedomagania (problemy przy uruchamianiu i pracy na zimno, brak mocy i falowanie obrotow itp.) tak wiec zgodnie z wczesniejszymi podpowiedziami w temacie odpiecie przeplywki, odpalenie, sprawdzenie jak wchodzi w obroty (nawet bez jazdy), po czym zgaszenie i podpiecie czujnika. Odpalam ponowanie a tu niespodzianka - swieci kontrolka "check". Odlaczylem aku na noc - bez zmian swieci nadal. Auto chodzi, powiedzialbym ze nawet lepiej problemy jak na razie ustapily (a przynajmniej nie bylo objawow) obroty trzyma tak jak trzeba idzie tez w porzadku tylko kontrolka "razi" w oczy. I tak se mysle ze zaplacic z piec dyszek za jej zgaszenie to troche szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że bez podpięcia do komputera Check Engine nie zgasisz. Jeśli masz takie objawy jak piszesz to lepiej wymień tą przepływkę i nie baw się w podłączenie i odłączanie - myślę że warto a koszt przepływki to 199 zł w serwisie. Jak dobrze zagadasz to za 250zł ci zmienią i dadzą gwarancję. Warto też przy okazji przeczyścić przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że bez podpięcia do komputera Check Engine nie zgasisz. Jeśli masz takie objawy jak piszesz to lepiej wymień tą przepływkę i nie baw się w podłączenie i odłączanie - myślę że warto a koszt przepływki to 199 zł w serwisie. Jak dobrze zagadasz to za 250zł ci zmienią i dadzą gwarancję. Warto też przy okazji przeczyścić przepustnicę.

nie jest to takie proste. sa przeplywki za 199 i za 1999. wszystko zalezy od tego jaka zamontowali w twoim wozie. zadzwon do aso podaj VIN i powiedza ci jaka masz przeplywke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze, że ma Almerę z 2000r czyli jeszcze przed liftem i nieskażoną francuszczyzną jedną z pierwszych serii. Zobacz oznaczenia na przepływomierzu - jeśli masz przepłypływkę Boscha 0 280 218 005 to ta przepływka kosztuje 199 zł. Z tego co wiem a wymieniałem przepływkę w ubiegłym tygodniu to do tej serii Almerek idą właśnie te tańsze przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze, że ma Almerę z 2000r czyli jeszcze przed liftem i nieskażoną francuszczyzną jedną z pierwszych serii. Zobacz oznaczenia na przepływomierzu - jeśli masz przepłypływkę Boscha 0 280 218 005 to ta przepływka kosztuje 199 zł. Z tego co wiem a wymieniałem przepływkę w ubiegłym tygodniu to do tej serii Almerek idą właśnie te tańsze przepływki.
a jak wytlumaczysz to ze ja mam 2001 przed liftem i mam przeplywke za 1999?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vqsoft1, nie podważam twojej wypowiedzi, powtarzam jedynie to co mi powiedzieli mechanicy z Nissana. Zauważ też że podałem oznaczenia przepływki. Jeśli masz taką jak podałem to stwierdzam że kosztuje ona 199zł! U mnie pierwszym hasłem w serwisie było 2600zł (!) Dlaczego? Nie wiem może po prostu szukają jelenia - jak zapłaci to zapłaci klient nie musi się znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vqsoft1, nie podważam twojej wypowiedzi, powtarzam jedynie to co mi powiedzieli mechanicy z Nissana. Zauważ też że podałem oznaczenia przepływki. Jeśli masz taką jak podałem to stwierdzam że kosztuje ona 199zł! U mnie pierwszym hasłem w serwisie było 2600zł (!) Dlaczego? Nie wiem może po prostu szukają jelenia - jak zapłaci to zapłaci klient nie musi się znać.

nic nie mowie o podwarzaniu. jednak korzystajac z opcji szukaj mozna znalesc tematy o 2 rodzajach przplywek! ta tansza bez czujnika temperatury powietrza i ta drozsza z tym czujnikiem. Nawet sa zdjecia tej tanszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak powtarzamy się :) A zdjęcia to chyba ja ci wysyłałem. W każdym razie jednego jestem pewien. Przepływomierz Bosch 0 280 218 005 kosztuje w serwisie 199,00zł (ku mojej radości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za podpowiedzi, dzis nie omieszkalem odwiedzic gazownikow ktorzy bez slowa podpieli sie analizatorem OBD i skasowali blad (oczywiscie przeplywka) wiec kolejnym watpiacym w funkcjonowanie przeplywomierza moge z cala pewnoscia stwierdzic ze jego odlaczenie nawet na krotko powoduje "wywalenie bledu" w postaci "chec..." - choc co niektorym podobno sie to udalo zrobic bez takich objawow. Co do reszty - ustawili mi nowa mape wtryskow - ciagnie teraz jak burza, a zeby bylo smieszniej to po mojej grzebaninie przy przeplywce i czujniku temp. powietrza ustabilizowaly sie obroty i opisywane wczesniej problemy jak na razie ustapily, tak wiec same pozytywy. Co do przeplywki to jestem tym szczesliwcem ktory ma starszy model tak jak wczesniej wspomnialem z oddzielnym czujnikiem temperatury ale wyglada ze przeplywka jeszcze troche pochodzi - teraz czas potestowac jak sie bedzie sprawowac. Dla tych ktory jeszcze maja watpliwosci co do zastosowanego u nich modelu to podpowiem ze w nowszym i drozszym przeplywomierzu dochodzi na wtyczce 5 przewodow, a w starszym jest ich tylko 4 (jedna pozycja jest zaslepiona). A sama moja nisska to z pierwszych partii N16 jakie przyjechaly do Polski więc niedociągniec w niej malo i jak narazie przy 140 tys. przebiegu nie ma z nia większych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...