Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukot w kabinie


Gość tulek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie.

W moim Nissanie Primera P11 2.0TD pojawił się rególarny stukot.

Na wolniejszych prędkościach do 40km/h jeżeli wcisnę sprzęgło to słychać go wyrażnie w kabinie.

Przy wyższych prędościach od 80-120km/h stukot nie jest słyszalny ale przenosi się na kabinę. Przypomina głuche uderzenia mam wrażenie jakby silnik starcił jedna z poduszek mocujacych.

Silnik na postoju pracuje normalnie jak dodam gazu to na wysokich obrotach równiez pracuje równo-w sensie nic ne puka stuka...

Myślałem, że to jest łożysko tylne(bo hałas jest tam wyrażniejszy) lub przednie.

W warsztacie "mechanicy" swierdzili, ze oni nic nie słyszą ani z przodu ani z tyłu.

Sprawdzili poduszki silnika i tez nic nie zauważyli.

Stwierdzili, ze może byc winna opona.

Ja podejrzewam łozysko lub łozysko skrzyni niestety nie wim jak ani gdzie to można zdiagnozować.

Prosze o pomoc w diagnozie i jakims adresie dobrego mechanika w rejonie gdynia, kwidzyn, grudziadz.

No chyba, że pozostaje mi tylko service.

 

 

 

 

8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczam abu moja historia powtórzyła sie komukolwiek, ale ją opowiem. Otóż panowie mechanicy-sztukatorzy podczas prac przy zawieszeniu zdejmowali koła z przednich osi. I niestety nie dokręcili w jednym kole śrub mocujących. Pozałożeniu kołpaka, po jakimś czasie, podczas hamowania, w jego końcowym etapie pojawiał się stukot i małe bicie na kierownicy. Sprawa wyjaśniła się dopiero po siedmiu dniach, gdy już zdecydowali się na demontaż zacisków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Rozumiem, ze jest mechanikiem???

 

Jest dobrym mechanikiem , bo ja jemu tylko wierzę. Jak ja nie daje rady czegoś zrobić to on zawsze mi zrobi. Jemu możesz zaufać , nie robi popeliny. Zawsze robi jak dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki stary.

Rzeczywiście moznal iczyc na Twojego brata.

Nie skorzytsalem z jego pomocy bo sam zdiagnozowalem to uszkodznie jako łozysko na wykończeniu.

tylne łożysko lewe fdo wymiany.

Teraz poszukuje taniej hurtowni jeżeli wiecie gdzie można dostać to prosze o info.

W zakladach mechaniczych strasza, ze 600PLN i tylko z service.

 

:twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...