Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki Textar - porady, opinie mile widziane


Gość wwl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze temat klockow jest jak rzeka i przewijal sie sporo u nas ale mam u mnie do dostania klocki firmy TEXTAR.

Dużo drozsze od tych japonskich Kyo.. cos tam ;)

Kyo - 78PLN a TEXTAR 130PLN

Co o nich sadzicie ? Bardzo brudza ?

Oczywiscie mam seryjne tarcze i byly zmieniane 15 tys temu wiec zostaja.

Jakos w Ferodo i EBC nie chce ladowac kasy bo uzytkownicy mi mowili ze zadna rewelacja na standardowych tarczach i szybko trzeba je zmieniac.

Zielone EBC ciekawie wypadaja w testach ale to spora roznica w cenie bo prawie 300PLN.

A plyn hamulcowy Motul 5.1 moze ?

Bo o nim slyszalem sporo dobrego.

Wypowiadajcie sie do woli bo niebawem czeka mnie zakup i wymiana a jak kazdy uzytkownik nie chcialbym wladowac kasy w cos co zaraz bede musial zmienic.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

kashiyama? mam takie i są ok. textary znam tylko ze słyszenia, chyba montowane sa oryginalnie do lexusa. Podobno bardzo dobre, ale na kashiyamach zrobiłem póki co ponad 20 tys km i są bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak te Kashiyama heh. Ciezki maja ten jezyk ;)

Jak u nich z brudzeniem ?

Mam 16tki na lato i nie chce ciagle biegac z preparatami i sciereczka.

Na dodatek jak teraz mocniej zaczne hamowac to mam jakis hurgot ale ni wyglada to na tarcze.

Dlatego plyn halmulcowy chce zmienic przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zależy jaki masz kolor felg. Na moich nie zauważyłem jakichś specjalnych osadów, ale mam taki kolor felg że niełatwo na nich odróznić zwykły kurz od kurzu z klocków. Wg mnie nie jest źle, ale nie chce Cię wprowadzić w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

hehe wiem że widac ale co inne na zdjęciu a co inne na żywo. Nie zauważyłem żeby było na nich kiedykolwiek masakrycznie dużo pyłu, choc to też kwestia sposobu jazdy - raczej mało hamuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak te Kashiyama heh. Ciezki maja ten jezyk ;)

Jak u nich z brudzeniem ?

Mam 16tki na lato i nie chce ciagle biegac z preparatami i sciereczka.

Na dodatek jak teraz mocniej zaczne hamowac to mam jakis hurgot ale ni wyglada to na tarcze.

Dlatego plyn halmulcowy chce zmienic przy okazji.

 

a moze ci bebny z tylu hurgocza ?? u mnei tak jest :/:/ zbiera sie ten pyl i pozneij halasuje... tez mam kashyama... i porownujac do innych (nie wiem jakich ale chyba wloskich) co mialem wczesniej to slabo pyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie sie to objawia jak mocniej przyhamuje, nie musze szybko jechac ale mocno depne na pedal.

Pedal nie skacze, kierownica tez. Niby auto hamuje ale strasznie huczy.

Puki co wymienie klocki i plyn.

INC: A jak i co z tymi bebnami z tylu ? To zajrze przy zmianie klockow. Cos do wymiany, wyczyszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie sie to objawia jak mocniej przyhamuje, nie musze szybko jechac ale mocno depne na pedal.

Pedal nie skacze, kierownica tez. Niby auto hamuje ale strasznie huczy.

Puki co wymienie klocki i plyn.

INC: A jak i co z tymi bebnami z tylu ? To zajrze przy zmianie klockow. Cos do wymiany, wyczyszczenia ?

 

u mnie sie pyl odkladal i caly ten brud... po pewnym czasie to hurgotalo... a teraz cos mi sie wydaje ze bebny beda do przetoczenia.... :(

co do czyszczenia to rozebrac, pozniej szczotka druciana i rozpuszczlnikiem nitro czyscilem. troche bylo wzerow rdzy, az sie boje do tego zagladac po zimie.... ale coz, chyba trzeba bedzie okladziny tylne i tloczki zmienic bo od 136tys nie byly robione ;]

wsluchaj sie czy to z tylu czy z przodu ci huczy, u mnie wyraznie slychac prawy tyl jak hamuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie sie to objawia jak mocniej przyhamuje, nie musze szybko jechac ale mocno depne na pedal.

Pedal nie skacze, kierownica tez. Niby auto hamuje ale strasznie huczy.

Puki co wymienie klocki i plyn.

INC: A jak i co z tymi bebnami z tylu ? To zajrze przy zmianie klockow. Cos do wymiany, wyczyszczenia ?

 

u mnie sie pyl odkladal i caly ten brud... po pewnym czasie to hurgotalo... a teraz cos mi sie wydaje ze bebny beda do przetoczenia.... :(

co do czyszczenia to rozebrac, pozniej szczotka druciana i rozpuszczlnikiem nitro czyscilem. troche bylo wzerow rdzy, az sie boje do tego zagladac po zimie.... ale coz, chyba trzeba bedzie okladziny tylne i tloczki zmienic bo od 136tys nie byly robione ;]

wsluchaj sie czy to z tylu czy z przodu ci huczy, u mnie wyraznie slychac prawy tyl jak hamuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o klockach ATE. Nie wiem ile kosztują do Almerki, ale to bardzo dobra firma.

Rozumiem ze jezdzisz na nich. A jak wyglada ich brudzenie i wlasciwosci przy mocnym hamowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jezdzisz na nich. A jak wyglada ich brudzenie i wlasciwosci przy mocnym hamowaniu ?

Jak wygląda brudzenie to Ci nie powiem, bo mam stalowe felgi i kołpaki, ale hamuje się na nich wyśmienicie. Kilka razy zdarzyło mi się przyhamować ostro ze 140-160 do np 50 km/h i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat klockow jest jak rzeka i przewijal sie sporo u nas ale mam u mnie do dostania klocki firmy TEXTAR.

Dużo drozsze od tych japonskich Kyo.. cos tam ;)

Kyo - 78PLN a TEXTAR 130PLN

Co o nich sadzicie ? Bardzo brudza ?

Oczywiscie mam seryjne tarcze i byly zmieniane 15 tys temu wiec zostaja.

Jakos w Ferodo i EBC nie chce ladowac kasy bo uzytkownicy mi mowili ze zadna rewelacja na standardowych tarczach i szybko trzeba je zmieniac.

Zielone EBC ciekawie wypadaja w testach ale to spora roznica w cenie bo prawie 300PLN.

A plyn hamulcowy Motul 5.1 moze ?

Bo o nim slyszalem sporo dobrego.

Wypowiadajcie sie do woli bo niebawem czeka mnie zakup i wymiana a jak kazdy uzytkownik nie chcialbym wladowac kasy w cos co zaraz bede musial zmienic.

 

Sławek

 

 

A gdzie masz sklep z Kashiyama po 78 zł, wszedzie gdzie soe pytalem do mojej sa po 99, podaj namiar na sklep.

A co myślicie o tarczach są Mikody nacinane 300 za komplet, albo Brembo gładkie za 220 kpl. Czy mikody są dobre, wiem że o Brembo zdaniia są podzielone, ale co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Mikody bo to badziewie. Kashiyamy są niezłe, nie brudzą i nie piszczą z seryjnymi tarczami a Textarki polecam, sam będę je zakładał teraz na wiosnę. Numer klocków Textara jest międzynarodowym numerem crossowym WVA(do szukania zamienników). Nie kupujcie klocków w pudełkach z logo JC bo to gówno jakich mało.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostek: Namiar to Wolomin ;) a tak serio to postaram sie jakos do nich podskoczyc i spytac o cene do Primery 95. Masz ABS ?

 

marud: Jak dobrze widzialem to te Kashiyama mieli w pudelku JC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostek: Namiar to Wolomin ;) a tak serio to postaram sie jakos do nich podskoczyc i spytac o cene do Primery 95. Masz ABS ?

 

marud: Jak dobrze widzialem to te Kashiyama mieli w pudelku JC

 

tak ;] kashiyama maja nalepki JC ;] ale dobre sa jak na swoja cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostek: Namiar to Wolomin ;) a tak serio to postaram sie jakos do nich podskoczyc i spytac o cene do Primery 95. Masz ABS ?

 

marud: Jak dobrze widzialem to te Kashiyama mieli w pudelku JC

 

Tak posiadam ABS. ;) Pozdrowionka

 

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 ]

Nie kupuj Mikody bo to badziewie

 

 

Jak na razie częściej spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat MIKODy, gdzieś na newsach opisał ktoś że brembo bierze od mikody. Ale opinia bardzo zbliżona do twojej, "Mikoda to badziewie " czyli są do d*py bo tak, i tak musi być. A może jakiś przykład byś dał, czy byłeś uzytkownikiem, przegrzały się bo zastosowałeś np nie odpowiednie klocki a może tarcze się wygięły ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...