Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sportowy Kolektor wydechowy do Sunny N14


Gość Jordi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos takiego i nigdzie nie moge znalezc, czy sa jakies firmy ktore robia takie kolektory, a moze mozna gdzies kupic juz gotowy???

 

dziekuje ze wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.grabowski.com.pl - poelcam ma w tym dużę doświadczenie i ceny konkret... Ale chyba najtaniej i najpenwiej co do przyrostó zassać gotowy ze stanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość CZAJNIK

jeśli mam byc szczery to jeśli masz seryjny (ten rurowy 4-2-1) to go zostaw bo jest dobry i zgodny z obliczeniami wydechu do tego silnika...wiem bo przerabiałem ten temat....

miałem nawet zamontowany 4-1 i było gorzej....

 

w wyscigówce mam ten seryjny i jest najlepszy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO seryjnych wałków rozrządu bardzo dorbze jest dobrany seryjny rurowy 4-2-1, jednak żeli coś się kombinuje z wałkami to nie idzie przekroczyć barjery 172KM - w 2 przypadkach sprawdzane i zmierzone

U mnie 172KM, u Ceremonego 170KM...

 

Chociaż sam jestem ciekaw jak się sprawują gotowe produkty ze stanów do naszych silników, już za 100$ jest kolektor podróba wzorowany na HOT SHOTcie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pio@ridaz-unit.pl

Grabarz wszystko wyspawa :twisted: . Tak serjo to te pseudo dragowe 4-1 to jakies pomylki z ta pucha zbiorcza. W pugu 206 2.0 sie to w ogle nie sprzwdzilo i tylko niepotrzebny tysiak zjadlo.

 

Jak robic to barana 4-2-1 z rownymi odleglosciami z zaokragleniem przy wysjciu z glowicy ku górze (rogi barana) a potem spadkiem w dół. Zawsze to lepsze niz zeliwna serja.

 

A jak ktos ma sr20de to brac z promy gt i nie zezbic juz nic. Lepszy 600 razy od tego zeliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ciekaw jestem co Kivi wymodzi ze swojego Sunnego GTI z SR20DE - ma tam 4-1 długie rownodległosciowe by Grabowski:

dscn14521oq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pio@ridaz-unit.pl

Moze u niego sie sprawdzi. to zalezy od silnika a mam wrazenie ze maciek tego nie wylicza az tak jak robi te kolektory. Kivi skladal puga wlasnie wspomianego auto jezdzi po remoncie idealnie ale ten kolektor nic nie dal w tym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Pio byś się zdziwił właśnie żę to wylicza ale co do tego dokładności i działania w rzeczywistości to cholera wie, tak czy siak kolektorek ktory wystrugał Maciek prezętuje się doskonale, prosze:

7e46c806.jpg

deba473e.jpg

48bf3ff7.jpg

Jak Kivi zapoda CAT CAMSy 292/288 stopni to zobaczymy co to razem zadziała :D

 

[ Dodano: Pią 05 Maj, 2006 ]

w wyscigówce mam ten seryjny i jest najlepszy

Poweidz mi jakiej długości zastosowałeś w nim dwururkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem jak to jest, na hamowni to obadam i zamieszcze fotki i wykresy - tak dla dobra ludzkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem jak to jest, na hamowni to obadam i zamieszcze fotki i wykresy - tak dla dobra ludzkości

Przynajmniej Ty chcesz się z nami podzielić swoją wiedzą i nam pomóc w usprawnianiu naszych czterech kółek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź sie ale to jest moja słodka tajemnica... :D moge dodac że mam jeszcze komorę rozprężną w odpowiedniej odległości ... :D

A jakie masz wałki rozrządu? Poza tym komora rozprężna służy tylko temu żeby silnik samym kolektorem jechał.

TY nie jeździłeś w górach 125p w HR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CZAJNIK

owszem jeżdziłem ale z silnikiem 2.0 DOHC w klasie H-2000 :D

 

a co do dzielenia sie wiedza to chętnie ale nie wszystko mogę powiedzieć ... więc wybaczcie....

 

wałki wyczynowe tzn.... W. ... czy coś jeszcze mam zdradzić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CZAJNIK
W czyli wyczynowy swiątek? czyli 287/287 i jedzie ci to dobrze na seryjnym wydechu?

Wybacz ale nie ma prawa.

 

i tu bys sie zdziwił :D jak złoże karoserie to chętnie ci udowodnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bys sie zdziwił n jak złoże karoserie to chętnie ci udowodnię

 

POTRAFISZ ZAPRZECZYć prawom fizyki?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że do czasu załorzenia karoseri silnik będzię już pare razy odpalany tak więc przypuszczam że wałki pana Świątka zetrą się do takiego poziomu że seryjny kolektor 4-2 będzie dla nich jak najbardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...