Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piaskowanie i malowanie felg


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu dziury budżetowej i rządów braci K. przymierzam się do odnowy felg stalowych na lato :) pytanie 1 piaskowanie ile to mniejwięcej kosztuje od sztuki? i druga sprawa malowanie... czym malować bo kompresor mam i sam sobie trysnę :) tylko jaką farbą? jeżeli nie stać mnie będzie na piaskowanie to zamierzam doczyścić felgi wiertarką z szczotką drucianą :) będę wdzięczny za wszelkie porady i sugesje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mi ktoś to zrobił za 240 zł to się nawet brudzić nie zamierzam :) więc ma może ktoś namiary na dobry i tani warsztacik albo może jakiś znajomy? oczywiście z okolic wawy :) jaki kolorek felg? może srebrne je zrobić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chyba na czarno trysnę kurde na zimę kupiłem 4 felgi 5,5*14 odnowione tzn pomalowane dość kiepsko ale zawsze... no i do tego prościutkie za cenę 50zł od sztuki... a teraz mam za renowację zapłacić 60zł... od jutra spisuję nr tych co piaskują ale powiem szczerze że kiedyś zadzwoniłem z ciekawości i gościu mi 50zł od sztuki krzyknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też miałem zmiar odrestaurować sobie felgi - ale stwierdzilem, że za droga opcja i poczekam jeszcze z rok. Papierkiem można przelecieć ale po pierwsze to bardzo mozolna robota- lakier oryginalny jest najczęściej piecowy i bedzie wyglądało na "przelizane" (chyba, że lakier jest cały, nie ma ubytków ani odprysków- oświeżenie lakieru) a po drugie i tak dokaładnie tego nie wyczyścisz, szczególnie zakamarki. Jeśli już felgi wymagają renowacji to tylko piaskowanie będzie dawało efekt. Później oczywiście możesz samemu sobie pomalować. Ale wcześniej należało by uzupełnić ubytki, przetryskać podkładem, podszlifować, pomalować bazą i dopiero bezbarwny - ja to tak widzę, wtedy to ma sens a fela jak nówka wygląda :mrgreen:.

A i bym zapomniał w Ożarowie jest firma co to może Ci zrobić a nawet dwie :). Jak cos to na prv lub maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocno skorodowanych felgach najlepiej wypiaskować. miałem takie w poprzednim aucie i przyznam, że nawet czyszczenie na cyrkularce z odpowiednio twardą szczotką nie dało jej rady. Malowanie nawet kilku warstwamii z dobrym odtłuszczeniem, podkładem i farbą starczyło na 1 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...