Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Do ilu max obrotów?


gray5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ma ganiczek czy wtrsyk ??

Jak wtrysk to do oporu jak gaznik to bezpieczna mechaniczna granica dla twojego motoru z ustalanym mechanicznie luzem zaworowym to ok 8.000 ale seryjengo silnika nie ma sensu tak wysoko kręcić bo mocy juz zaczyna brakowaś poweidzmy od 5500 obr.min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaźnik sterowany kompem

Czyli bez odciny :)

Mechanicznie motor jest w stanie znieść przy seryjnych spręzynach zaworowych kręcenie do 8.000 spokojnie...

 

Post ten powstał ze względu na to że szykują się jakieś zmiany :> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys film o Hondzie i jej rodzinie Type-R. gosc mowil tam ze w wiekszosci seryjnych samochodow powyzej 6000 obrotow sila poruszajaca tlok w dol staje sie wieksza od tej ktora pcha go w gore -> stad najzdrowiej tej bariery nie przekraczac. z drugiej strony morderstwo to tez nie jest o ile nie jezdzi sie tak caly zas.

zasadnicze pytanie brzmi czy jest sens krecic tak wysoko? bo tak jak mowi Coobcio w wiekszosci seryjnych przypadkow sensu nie ma. (no chyba ze ktos ma diesel'a :lol: )

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREY5 - sprawdz na hamowni do ilu najoptymalniej siękręcić a na drorze dokonaj testu - po zmianie biegu o ile ci obr silnika spadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundusze i gdze tu ich szukać :D też bym chciał zrobić z k10 małego potworka :D jak myślicie z 1,2 da sie uzyskać 80 kucy zmieniająć kolektor ssący i gaźnik + wydech przelotowy ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jakims anglojezycznym forum wyczytalem ze 1,2 w micrze niewdzieczny jest i kiepsko tuning idzie - ktos tam polerowal dolot, planowanie glowicy, zmiany wydechu... Ale nie moge znalezc tego posta. Bylo to zdaje sie na tej stronce:

http://www.micra.org.uk/archive/index.php/

 

ale glowy nie daje :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie też racja :] ja myślałem zeby zrobić ładnego baranka w miejsce kolektora ssącego i dać większy gaźnik albo samą przpystnice od silnika 1,3 z mikserem i jeśdzić tylko na gazie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że na Gaziku z gaznikiem blos mozesz osiągnąć więcej jak na starym ganziku...

zwłaszcza jak w tej chwli masz gaz z mikserem to BLOS i pozbycie sie wachy wyjdzie ci tylko do dobre i najtanszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć co to jest BLOS?? bo sie za bardzo nie orientuje :/

Nad wydechem już pracuje :] jeszcze tylko jeden kat do wywalenia i końcowy tłumik zrobie jaiś przelotowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drugi uklad wydechowy to wybebesze ostani tłumiczek , wujek zespawa i bedzie gites wieksza rurke na koncu , shamowac tak moze by sie cos ugadało do kosakowa z innymi :P;]

ale wole juz wiosną:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...