Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy N16 2.2 DI dużo nas jest?


Gość kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że ostatnio mocno zwiększyła się grupa użytkowników w.w. modelu. W związku z tym ponawiam pytanie czy nie chce ktoś wzmocnić nieco swoich silniczków ( taka pojemność zobowiązuje :D ).

Im więcej nas będzie tym taniej się to zrobi.

Poza tym nie ukrywam, że jestem ciekaw jak liczna jest brać forumowa jeżdżąca tym samochodzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie 2.2Di 2002r. jezeli chodzi o zwiekszanie mocy to w moim przypadku zacznie sie to od wrzucenia IC bo szkoda mi troszke silniczka, ale niestety jak narazie kasa idzie na felgi, opony i pare stylistycznych drobiazgów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie 2.2Di 2002r. jezeli chodzi o zwiekszanie mocy to w moim przypadku zacznie sie to od wrzucenia IC bo szkoda mi troszke silniczka, ale niestety jak narazie kasa idzie na felgi, opony i pare stylistycznych drobiazgów.

Pozdrawiam

Przecież serynie masz IC to to nie najmniejszych rozmiarów, najprościej poprawić jego wentylacje a za kase oszczędzoną z dokaldania duzego ic i robienia do niego połączeń lepiej jest przeznaczyć na kompletny uklad wydehcowy przelotowy o slusznej średnicy (przynajmniej 60mm) i do tego wirusa, myślę że da sięuzyskać jakieś 150-170KM (w zalerzności od programu)

 

Polecam tą firmę http://www.tdi-tuning.pl/ do indywidualnego przeprogramowywania ECU a nie tylko wygrywania gotowego programu ktory nie uwzględni zmian mechnicznych np. wiekszy IC, luzny wydech itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam coobcia kurcze tak mi sie wydaje i z tego co powiedzieli mi na sevisie to w 2.2 di nie ma IC- poprawcie mnie jesli sie myle, ale mam tylko dwie chłodniczki od klimy i normalna z płynem chłodzacym .

 

ps.coobcio jaki koszt takiego ładnego IC do 2.2 di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tymi skrzyniami? na co uważać?

 

Na niemieckim forum almery czytałem, że nasłabszym elementem przy wirusowaniu 2.2di jest nie tyle samo sprzęgło co skrzynia. Kilka getriebów sie juz wysrało po wirusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam coobcia kurcze tak mi sie wydaje i z tego co powiedzieli mi na sevisie to w 2.2 di nie ma IC- poprawcie mnie jesli sie myle, ale mam tylko dwie chłodniczki od klimy i normalna z płynem chłodzacym .

 

ps.coobcio jaki koszt takiego ładnego IC do 2.2 di

BRAK IC no nie wierze... juz w starych trupach z konca lat 80 byly motnowane.

 

Moze masz w tym samym miejscy gdzie montuje VW GROUP czy tam w 200SX czyli w prawym bąć lewym nadkolu - zajrzyj tam, najprosciej to otworz maskę i sledz wszytkei rury wychodzące z turbiny.

 

Sam IC mozesz kupić w cenie ok 100-300zł o orurowanie moze wyjsc dobre 600zł jak nie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Kurcze ale porażka alemra 2,2 ma tylko 110KM a bylem święce przekonany że 136KM...

 

http://www.topproduct.nl/item/Nissan_Almer...ssan-Almera.htm

 

Rzeczywiście nie ma IC - to jest pierwszy mod jaki bym zastosował do tego silnika, to jest jakieś nieporozumienie żę nie ma go w seri, być moze tylko to odruznia silnik w Almerze i primerze te dodatkowe 30KM bierze się ze schlodzenia poweitrza i dzięki temu można podnieść doładowanie.

 

http://www.arpem.com/coches/coches/nissan/...-lineup-3p.html a tu wersja z seryjnym IC jak widać osiągi troszke lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wychodziły wersje z IC, ale ja takiej niestety nie widziałem.I teraz pytanie co sie stanie po zwkiekszeniu mocy- padnie głowica??

dlatego sie zastanawiam czy jest sens chipowac 2.2 DI czy nie lapiej zostawic go tak jak jest i kupic 2.2 DCI i tutaj sie zabawic w chipka.Jest taka 136 koni 6 biegow fuuul wypas maly przebieg rok 2003 za 32000 zł i wtedy chip na 170 konikow i fruuuuuu... tylko ta po fl mi sie nie podoba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór nalerzy do CIebie, ja jestem w szoku że mozna teraz wytwarzać doładowane jednostki bez IC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się moze stać, nie mam doswiadczenia z 2,2 DCI ale z tego co wiem to te silniki i przeniesienia napędu do pięt nie dorastają VW Group które jak wiadomo są pancerne i nie do zdarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...