Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pyt. dot skrzynii i komputera w Almerze


Gość bartek_almera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Witam,

Mama almere 2,2Di 2000 rok.

Pyt 1) Czy w tym aucie jest komputer pokladowy, bo ja nie moge znalezc zadnego przycisku, a to co jest przy zegarach zmienia wylacznie czas no i przejechane kilometry itd?

Pyt 2) Czy Wy tez macie ciezko dzialajaca skrzynie biegow? Chodzi mi o to ze biegi trzeba wkladac bardzo precyzyjnie, a jak naprzyklad redukuje bieg z 3 na 2 to trzeba troche wiecej sily

Pyt 3) Jakie ma oznaczenie moja almera N15 czy N16?

 

Dzieki za odpowiedzi, czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Z opisu który przesyłasz wnioskuję, że komputera pokładowego nie masz.

Ad 2. Jeśli skrzynia działa ci ciężko to polecam abyś skontrolował olej. Fakt że skrzynie w Almerach nie należą do najlżej pracujących ale nie jest źle. Może tylko to twoje subiektywne odczucie. Ja od zawsze mam problemy z wstecznym. Jeśli masz możliwość wsiądź do jakiejś innej Almery i zobacz jak tam wchodzą biegi.

Ad 3. Twoja Almera to model N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Mind dzieki za blyskawiczna odpowiedz!!!!

Na forum przeczytalem ze jezeli skrzynia ciezko chodzi to nalezy wymienic olej, myslisz ze to mogloby pomoc.

Ile kosztuje taka operacja zmiany oleju w skrzyni - nie chce zeby dotykal sie jakis rzeznik wiec nie wiem tez gdzie taka usluge wykonac.

Myslalem o tym zeby zmieniac olej i filtry w shell autoserv, ale podejrzewam ze wymiana oleju w skrzyni bedzie tam droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że na fitrach i olejach oszczędzać nie warto. Ja już miałem nauczkę ze swoim - na skutek zastosowania taniego filtra powietrza padł prawdopodobnie przepływomierz. Moja rada jest następująca: jeśli kupiłeś używane auto i zamierzasz nim trochę pojeździć to wymień wszystkie płyny eksploatacyjne i filtry i stosuj takie jak przykazuje producent. Będziesz wiedział czym jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...