Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] biały dym z rury, mam czuć się zaniepokojony ?


Gość marmor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przeczytałem w jakiejś gazecie, że biały dym z rury świadczy o wszkodzonej uszczelce pod głowicą.

Właśnie u mnie leci taki niby-dym, niby-para z rury. Szczególnie gdy auto stoi. Patrzałem na inne samochody i wydaje mi się, że one mniej "dymią".

Poza tym wszystko jest w normie - co prawda płynu mi ubywa, ale mam nieszczelność przy chłodnicy, żadnych innych objawów ani śladów, auto pali od tyknięcia - nawet przy -28 st.

Primera p10, 1.6 slx, 1991 r., 190 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suspicious

wg mnie nie powinieneś czuć się zaniepokojony, u mnie jest to samo, przy niskiej temperaturze zewnetrznej a szczegolnie po odpaleniu silnika

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ci "dymi" tylko rano jak jest zimno a potem nie to w porządku...

Dokładnie. Powninieneś poczuć się zaniepokojony, gdy ten biały dym będzie leciał również po zagrzaniu się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręc korek wlewu oleju i zoabcz czy nie odklada się w nim "mydło" to samo zrob z korkiem wlewu cieczy - jak jest wszytko czystne to niczym się nie przejmuj...

 

Ew. na wykręc kolek wlewu plynu do chldonicy i odpal motor - jak pojawią się pęcherzyki poweitrza to wtedy się martw a dym z rury to normalka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...