Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 2,2Di - co wymienic???


Gość bartek_almera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Witam,

Kupilem niedawno almerke 2000r 2,2Di przywieziona przez handlarzy z Niemiec.

Auto ma cala historie wraz z ksiazka serwisowa oraz faktury itd. Jezdzil nim gosc 50-cio letni i na dodatek znalazlem go przez internet - swiat staje sie coraz mniejszy

Auto przeszlo przez przeglad 0 oraz przeglad wraz z geometria i sprawdzaniem luzow itd. Czyli zrobilem 2 przedglady i wynika ze wszystko jest ok.

 

Samochod ten ma juz przejechane 172tys kilometrow i przymierzam sie do serwisowania go w Polsce. Moje pytanie jest nastepujace:

1) Co nalezy wymienic w tym aucie (rzeczy eksploatacyjne)?

 

2) Gdzie wymieniac - szkoda mi jest zaprzepascic historii auta i zastanawiam sie nad zalozeniem ksiazki serwisowej w shell autoserv. Co o tym sadzicie - moze przy odsprzedazy przyszly wlasciciel doceni ksiazke, a moze nie warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie uzywanego auta obowiązkowo powinno się zmienić:

- filtr i olej w silniku

- płyn hamulcowy

- wszystkie paski

- filtr paliwa

 

Warto sprawdzić stan hamulcy i amortyzatorów a takze zajrzec do puszki fitlra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Dzieki za info ale jeszcze drugie pytanie:

2) Gdzie serwisowac auto? - szkoda mi jest zaprzepascic historii auta i zastanawiam sie nad zalozeniem ksiazki serwisowej w shell autoserv. Co o tym sadzicie - moze przy odsprzedazy przyszly wlasciciel doceni ksiazke, a moze nie warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu sobei wpisuj w nią co było robione, masz zapewne wypunktowane w niej po jakim przebiegu co nalerzy zrobić...

 

Szkoda przeplacać zeby mieć sam wpisik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Coobocio a myslisz ze nawet nie powinno sie wymieniac oleju w Shell Autoserv. Roznica ceny to chyba ok. 30 zlotych miedzy Shell a warsztatem Kowalskiego. Co sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem niedawno almerke 2000r 2,2Di przywieziona przez handlarzy z Niemiec.

Auto ma cala historie wraz z ksiazka serwisowa oraz faktury itd. Jezdzil nim gosc 50-cio letni i na dodatek znalazlem go przez internet - swiat staje sie coraz mniejszy

Auto przeszlo przez przeglad 0 oraz przeglad wraz z geometria i sprawdzaniem luzow itd. Czyli zrobilem 2 przedglady i wynika ze wszystko jest ok.

 

Samochod ten ma juz przejechane 172tys kilometrow i przymierzam sie do serwisowania go w Polsce. Moje pytanie jest nastepujace:

1) Co nalezy wymienic w tym aucie (rzeczy eksploatacyjne)?

 

2) Gdzie wymieniac - szkoda mi jest zaprzepascic historii auta i zastanawiam sie nad zalozeniem ksiazki serwisowej w shell autoserv. Co o tym sadzicie - moze przy odsprzedazy przyszly wlasciciel doceni ksiazke, a moze nie warto???

olej tego autoserwa! te wszystkie stacje szybkiej obslugi sa poprostu beznadziejne. Zero fachowej wiedzy a ceny uslug i czesci sa poprostu zatrwazajace!

lepiej robic to w zaprzyjaznionym/s[rawdzonym warsztacie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vqsoft,

dzieki za odpowiedz - ja mam taka sama almerke jak ty - taki sam kolor ;)

Powiedz mi prosze gdzie w Warszawie serwisujesz auto?

robie to sam! co moge sam robie. jednak oleje od jakiegos czasu wymianiam w plonsku ( tam pracuje) sklep w ktorym kupuje oleje ma odrazu warsztacik a tam dobra obsluge. do tego olej jest o 1pln drozszy (cena za litr) niz w Makro. Wiec jesli mam za 3pln sie meczyc z wymiana to wole zrobic to tam.

wymiany filtrow/ swiec / odgrzybianie klimy itp wykonuje sam. Jakies drobne rzeczy typu klocki/tarcze/bebny okladziny tez robie sam

z poprzednim samochodem przy powaznijeszych naprawach robilem to z kumplem w Nissanie mam nadzieje ze jeszcze troche sie zejdzie zanim cos mi sie skaszani, (odpukacccc)

jak co to wal smialo na drobne naprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Nie obrazcie sie szanowni forumowicze ale vqsoft to jak narazie jedyny "zajefajny" forumowicz w Nissanie.

Moi rodzice jezdza Mitsubishi Carisma i na forum Mistsubishi ludzie sa wlasnie tacy ja vqsoft, uwazam ze wiecej takich nam potrzeba....klubowicze powinni sie wspierac a na tym forum niestety czesto jest odwrotnie.

Pozdrawiam

 

vqsoft - moj kolega jest z plonia podaj jakis namiar skontaktuje sie i moze ustalimy cos bo tak naprawde po kupnie N16 jestem troche zakrecony i nie wiem gdzie i co serwisowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazcie sie szanowni forumowicze ale vqsoft to jak narazie jedyny "zajefajny" forumowicz w Nissanie.

Moi rodzice jezdza Mitsubishi Carisma i na forum Mistsubishi ludzie sa wlasnie tacy ja vqsoft, uwazam ze wiecej takich nam potrzeba....klubowicze powinni sie wspierac a na tym forum niestety czesto jest odwrotnie.

Pozdrawiam

wiesz mialem dobra szkole http://autokacik.pl/centomania

 

a tak na marginesie to taka mam nature ze zawsze lubie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

vqsoft - moj kolega jest z plonia podaj jakis namiar skontaktuje sie i moze ustalimy cos bo tak naprawde po kupnie N16 jestem troche zakrecony i nie wiem gdzie i co serwisowac.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vqsoft - moj kolega jest z plonia podaj jakis namiar skontaktuje sie i moze ustalimy cos bo tak naprawde po kupnie N16 jestem troche zakrecony i nie wiem gdzie i co serwisowac.

_________________

w plonsku moge polecic Zbyszka Żelechowskiego. Naprawde fachowiec pelna geba! i do tego tani!. Wspolpracuje z kilkoma innymi :fachowcami: np z gosciem od alternatorow/rozrusznikow itp, nie ma rzeczy i fury ktorej nie zrobi. a jesli nie jest pewny swego nie grzebie na oslep!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vqsoft,

czy to prawda ze obecnie wprowadzono oplate 500zl. za zlomowanie auta?????

Pierwszy raz slysze o czyms takim a jutro szwagier rejestruje auto!!!

nic nie wiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...