Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wyciągnąć kase od Ubezpieczyciela(PZU) -miałem kolizje


Gość Radkiewicz Krzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radkiewicz Krzysztof

Witam wszystkich.

Mam P10 1995r,2,0 16vSLX (SR20DE),LPG.

Wczoraj miałem wypadek,gość mi wyjechał-wymusił pierszeństwo,walnąłem go czołowo w bok.

W moim P10 cały przód jest walnięty(lampy,zderzak,2 błotniki,maska,drzwi,chłodnica...itp),nawet poduszka wystrzeliła.

Jutro mam iść do PZU,

1.jak myślicie ile mogą mi wypłacić za moj samochód

2.co zrobić jak mi zaproponują np.8000 PLN,nastraszyć ich sądem?

Proszę o odpowiedz[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu sprawdź sobie wartość rynkową. Ja tu widzę szkodę całkowitą.

Zgodze sie z Toba. Zakres uszkodzenia jest dość duży i ubezpieczyciel chyba będzie wolał wypłacic kaske za samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku tak wiekowych aut szkoda całkowita jest niemal pewna. Jeśli PZU Ci ją orzeknie, a kwota jaką będą chcieli Ci wypłacić nie będzie Cię satysfakcjonowała ( będzie zakładała, że wrak jest wart sporo więcej niż w rzeczywistości ), możesz wymagać od nich, żeby znaleźli Ci kupca na niego w cenie przez nich wyliczonej. Ja przechodziłem identyczną sytuację i dziś jestem znacznie bogatszy w doświadczenia. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania w jaki sposób to załatwić, pisz do mnie na priv, chętnie pomogę.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

W zależności w jakim stanie masz samochód, rzeczoznawcy nie sa głupi jak widzą (dojebane) choć młode auto to nie chcą dać dużo. Ale jeśli stan auta byś ocenił na dobry - nie ma wgnieceń, potłuczeń, rdzy widocznej - to domagaj sie ceny z górnej półki.

Sama poduszka 4000-5000 zł, plastikowa nakładka zderzaka 1300

Może Ci proponować cenę -szkoda całkowita- np 70 % wartości giełgowej (...) , a Ty możesz powiedziec że chcesz go robić i tak , niech da z 80 % (przykładowo) bo weźmiesz bezgotówkowo i wyjdzie jeszcze drożej dla ubezpieczyciela.

Napewno ci sie zapyta jak chesz robić auto na poczatku, czy wybierasz kosztory

 

aha... PZU solidny i raczej hojny "wypłacawca" aniżeli reszta wyzyskiwaczy OC do uzytkowników dróg (sorki jeśli kogoś uraziłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU Lublin to zlodziej wsrod zlodziei.sadze sie z nimi,firmy juz zatrudnilem.poczytaj sobie http://www.forum.ubezpieczyciel.pl/list.php?f=7 ciach i nie musze sie rozpisywac.70% i szkoda calkowita to bezprawie.G(&^ Cie obchodzi,jestes przywiazany emocjonalnie do samochodu i chcesz go naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że PZU wycenia szkody wg jakiegoś głupiego programu komputerowego (oczywiście wszystkiemu zaprzeczą), który znacznie zaniża wartość szkody, dodatkowo potrącą Ci amortyzację części. Kwota na wycenie będzie kwotą netto! Jeśli będziesz chciał robić ten samochód, to nie zgadzaj się na zamienniki w częsciach tylko oryginały. Są zalecenia dotyczące stosowania tańszych części w usuwaniu szkód, ale nie mają prawa do takich praktyk - patrz KC. Znajdź polską stronę D.A.S tam jest wiele ciekawych rzeczy do poczytania na ten temat.

 

Generalnie, PZU wyceni szkodę po swojemu, pisz odwołania, wezwij niezależnego rzeczoznawcę. Może też niech ASO zrobi wycenę?

 

A sprawca gdzie ma ubezpiecznie OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet poduszka wystrzeliła[/b]

Pamiętaj że według nowego prawa nie wolno montować m.in. poduszek "używanych" a nowa w serwisie pewnie z 5tys kosztuje..+ sterownik pewnie z 1,5tys... +kasowanie błędu - pod 7tys za samego "jaśka" może wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Tak mi przyszło do głowy, KRZYSZTOF "dostał" od ubezpieczyciela + sprzedana primerka 9500zł, wszystko ładnie ale czy warto za 9,5tys zł "pozbywać się " w ten sposób samochodu?? Chyba nie miałbym powodu być zadowolony z takiej sytuacji (czytaj sumy). Nie wiem w jakim stanie technicznym był jego nissan ale zakładając, że byl zadbany, może nawet miał nie dużo kilometrów "nakręcone", jakieś dobre wyposażenie (wiem, że SLXy są bardzo różne), do tego instalacja gazowa, stracił trochę czasu i na pewno nerwów- 9500zł to niewielkie pocieszenie. Nie wiem ile zapłacił za to autko jak je kupował ale na pewno nie dostał go za przysłowiowe 100 Euro na umowie więc nasuwa mi się na koniec wniosek, że jednak stracił więcej niż zyskał.

Pozdr. klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nazywasz to wyciąganiem? Przychodzi rzeczoznawca, sprawdza wartość uszkodzeń i tyle. Pojęcie szkoda całkowita to jest mit, przez wielu powtarzanych. To jest wymysł ubezpieczycieli, niezgodny z prawem. W przypadku likwidacji szkody z OC zakichanym obowiązkiem ubezpieczyciela jest przywrócić samochód do poprzedniego stanu, pod warunkiem, że nie są naruszone elementy konstrukcyjne. To pieprzenie o 70 procentach wartości, to jest wymysł ubezpieczycieli, któzy wolą szkodę całkowitą.

Szkoda całkowita owszem istnieje, ale w przypadku OC, a nie AC.

Polecam ustawę o obowiązkowych ubezpieczeniach., Tam pojęcia szkoda całkowita nie ma. Jest natomiast napisane czarno na białym, że samochód musi być przywrócony do stanu nie gorszego, niż był przed wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no jak tak bedziesz chciał dochodzic z ubezpieczalnia o skodzie całkowiej to sprawa laduje w sadzie i ciagnie sie jak glut z nosa. W sumie wychodzisz na tym nieciekawie a i przez rok ani kasy ani auta, no chyba zeie wyremontujesz za wlasna kase. Tak czy siak kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...