Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

alufelgi


Gość NaAx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sie do sprawienia sobie alusków. Nie mam zadnego doswiadczenia z takimi felgami ale po wnikliwym :) przestudiowaniu forum wyszlo ze chcialbym zalozyc 15 calowe z oponkami 195/50. No i tutaj pojawia sie moj problem bo znajomy ma do sprzedania takie aluski. Chcialem zobaczyc czy wszstko bedzie pasowac, no i okazalo sie ze moj klucz (chyba 22 :-k czy cos kolo tego) do nakretek nie miesci sie w otworach w feldze. No i moje pytanie co z tym zrobic zeby bylo dobrze... ? :oops: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Oryginalnie jest klucz 21 , ale do alu musi mieć bardzo cienką ściankę. Też miałem ten problem , zmieniłem nakrętki na klucz 19. Według mnie to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej zmienic klucz ;) niezapominaj ze nakretki do alufelg sa inne niz do felg stalowych

Możesz troche rozwinąć swoją wypowiedź bo planuję alu po zimie i myslałem że sruby uzywam, te które już mam a okazuje sie że nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza się, że otwór na śrubę w feldze jest wąski.

Ja miałem tak jak jeździłem swoją N15 na felgach 15", ale byłem z tego bardzo zadowlony ponieważ tylko mój fabryczny klucz do kół tam podchodził :)

Zainteresowane osoby czyjąś własnością mogłyby mieć problem :D

Więc są dwa wyjścia:

- pozostawić nakrętki te które masz i zakupić odpowiedni klucz (ale wtedy łatwo porysować felge odkręcając i zakręcając nakrętke)

- lub zmienić nakrętki np na rozmiar mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi tylko o to czy wejdą w otwory (wraz z kluczem) tak ??

 

[ Dodano: 21 Lut 2006, 10:47 ]

lub zmienić nakrętki np na rozmiar mniejsze

No to jeszcze jedno pytanie dla upewnienia:

chodzi o rozmiar zewnetrzny tzn jego zmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej almerce jak założyłem 16 to też maiłem zonka :x . Fabryczny klucz nie wchodził a śruby miałem w komplecie z felgami. Zakup nowych śrub, czy zakup nowego klucza. Wbrałem klucz fajkowy z teleskopową rączką, wchodził w otwory z lekkim zapasem. Fakt można trochę porysować sobie felgę w otworach - ale ja maiłem dekielki do felg więc mi to nie robiło najmniejszej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze ojczulek w swojej corolli ma zupelnie inne nakretki do alu a inne do stalowych (pomijajac rozmiar) maja one troszeczke inaczej wyprofilowana stozkowa powierczhnie i zdecydowanie sie rooznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem sprzedawce na allegro, ktory oferuje mi nakretki kryte na klucz 19 stozkowe do nissana do felg alu za cene 5,90 zl za sztuke. I teraz pytanie czy to jest dobra cena i czy wogole takiego czegos szukam do alusow? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nakretki kryte na klucz 19 stozkowe do nissana do felg alu za cene 5,90 zl za sztuke...

No to masz 95 zeta plus przesyłka, a klucz z pewnością kupisz taniej. No chyba, że śrub wogóle nie masz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena chyba spoko, podeslij linka to cos sie wiecej powie

 

facet ogolnie sie oglaszal z nakretkami to do niego napisalem. W odpowiedzi dostalem ile bym musial zaplacic za takie do nissana wiec nie ma co wklejac linka :)

 

No to masz 95 zeta plus przesyłka, a klucz z pewnością kupisz taniej. No chyba, że śrub wogóle nie masz

 

No wlasnie nakretki mam tylko te na klucz 21 na stalowych felgach a do alu sa podobno inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki pasują, jeśli można je przyykręcić, odkręcić i jeśli trzymają felgę. Wcale nie muszą być koniecznie inne nakrętki do alu i inne do stalowych. Ja mam tylko jeden komplet i żyję :wink: Miałem taki sam problem z kluczem, zainwestowałem 19,99 w klucz z cienkimi ściankami i wchodzi bez problemu.

A wracając do rozmiaru opon - będziesz się musiał przyzwyczaić do odcisków na tyłku, jak chcesz założyć 195/50. Ja mam 195/60 i chyba niższych bym nie założył, ale to sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozumowanie ze jak cos pasuje to raczej nie dla mnie, z pewnych wzgledoow inny kat ma faza na nakretkach alu a inna na stalowych wykladajaca sie wewnatrz otworu felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne względy to oczywiście konieczność sprzedaży jak największej ilości nowych produktów (nakrętki), więc racje ekonomiczne producenta rzeczywiście przemawiają za tym w 100% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nakrętki pasują, jeśli można je przyykręcić, odkręcić i jeśli trzymają felgę. Wcale nie muszą być koniecznie inne nakrętki do alu i inne do stalowych. Ja mam tylko jeden komplet i żyję :wink:

 

I tu sie nie zgodze. Ja wlasnie zniszczylem tak nakretki od alu na stalowej feldze. Poprostu lekko je nagwintowalo z zewnatrz. Ale nie mialem wyboru bo zlapalem kapcia a zapas mam stalowy. Material z jakiego sa wykonane nakretki do alu jest troche inny no i jest inny kat sciecia na samej nakrętce (czy jak to się tam nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...