Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

elektryczne szyby


Gość dominik_wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominik_wawa

witam,

mam obecnie w mojej n15 gx sedan szyby na korbki.

bede teraz jechal do goscia, ktory ma almere do rozsprzedania na czesci. ja osobiscie potrzebuje fotel kierowcy,ale...tak sobie pomyslalem, ze jakby koles malo chcial, to moglbym wziac od niego tez boczki przednich drzwi z elektrycznymi szybami.

czy ktos moze mi napisac co dokladnie powinienem od niego zabrac(jakie czesci) zeby udalo mi sie to potem zlozyc do kupy.

wiem,ze mam wolna jedna zlączke niedaleko lusterka w drzwiach. czy na niej jest prad i czy jest ona docelowo wlasnie pod elektryczne szyby? (kiedys czytalem tu na forum,ze kabel owszem jest, ale nie jest nigdzie podlaczony).

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

serdecznie pozdrawiam,

dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie przymierzałem się tak jak Ty do wymiany sterowania szyb na elektryczne, ale jak miałem zapłacić za boczki 150 zł plus mechanizmy po 200 zł/szt, to zrezygnowałem. Napisz później ile zapłaciłeś:)

Ja to na tapicerkę do mojej N15 polowałem chyba ponad rok i nie mogłem całego fotela nigdzie tanio wyrwać. W końcu udało mi się kupić całą tapicerkę za 250 zł, tyle że od 5-cio drzwiówki. Przenie fotele wymieniłem a reszta na zbyciu.

Czy Tobie przetarł się fotel kierowcy :?: Jak tak, to po jakim przebiegu :?:

Pozdrawiam

Niko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik_wawa

witam,

kupilem samochod z 140.000 przebiegiem i fotel od kierowcy juz byl przetarty. ten rozbitek, z ktorego chce kupic fotel jest ANGLIK. czy nie bedzie problemu z przelozeniem fotela? czy cos tam nie jest odwrotnie?

pozdrawiam,

dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawczynski Marcin

Na pewno wszysko bedzie CACY bo w N15 fotele przednie odkręcasz całe " razem z szynami" to musi pasować .Ewntualnie bedzie ci troche nie wygodnie zmieniac kąt oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o szybach więc ja o szybach: ta kostka, którą zlokalizowałeś pod tapicerką niedaleko lusterka to nie jest (przynajmniej oryginalnie) złączka do el.szyb. - ewentualnie do podgrzewania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o szybach więc ja o szybach: ta kostka, którą zlokalizowałeś pod tapicerką niedaleko lusterka to nie jest (przynajmniej oryginalnie) złączka do el.szyb. - ewentualnie do podgrzewania lusterek.

 

W N15 chyba nigdy nie było podgrzewania lusterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik_wawa

nawet jesli zlaczka byla oryginalnie do podgrzewanych lusterek, to chyba moglbym jej uzyc do "dostarcznia pradu" do elektrycznych szyb?

a co do foteli z angielskiej wersji, to czlowiek twierdzi ze wszystkie regulacje sa od strony drzwi, czyli tak jak u mnie. mam nadzieje, ze bedzie OK.

pozdrawiam,

dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektrycznych szyb musi być cała istalacja elektryczna, do tego przekaźnik i chyba bezpiecznik nr. 7 w kabinie. Trzeba zobaczyć czy jest ta instalacja, bo bez tego to chyba nie ma sensu zabierać sie za zakładanie elektryki :roll: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja sam pociagnalem cala elektryke, akurat w n15 sa dziorki i wszystko ladnie wchodzi, jezeli chcesz mam schemat i wszystko moge ci wyjascic, bardzo ladnie wyszlo - moge fotki wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli zlaczka byla oryginalnie do podgrzewanych lusterek, to chyba moglbym jej uzyc do "dostarcznia pradu" do elektrycznych szyb?

a co do foteli z angielskiej wersji, to czlowiek twierdzi ze wszystkie regulacje sa od strony drzwi, czyli tak jak u mnie. mam nadzieje, ze bedzie OK.

pozdrawiam,

dominik

 

Ta złączka jest na 100% od podgrzewanych lusterek. Nie radze Ci jednak stosować jej do sterowania szybami bo kable przy niej są "za***iście" cieniutki. Sam u siebie robiłem całą instalację pod elektrykę szyb i niejednokrotnie pisałem o tym na forum. Po co wymieniać całe boczki drzwiowe??!! Przyciski wstawiasz na tunelu środkowym po obu stronach ręcznego, a w dziury po korbkach wstawiasz specjalne zaślepki.

 

Co do fotela z "anglika" - owszem gość twierdzi że regulacja jest od stony drzwi TYLKO że drzwi kierowcy są w "angliku" po prawej stronie. Przekładając fotel do sojego auta na lewą stronę sterowanie będziesz miał od strony tunelu środkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik_wawa,

Cd szyb to się nie wypowiem natomiast cd foteli to prawie na 100% jestem pewien, ze gadałeś z gościem z Adamexu. Fotele są OK tyle że jako kierowca nie będziesz miał lędźwiówki. no i musisz doliczyć koszty prania bo są bardzo zniszczone - ale Twoja kasa. Przełożysz je potem bez problemu. Ja sobie je po obejżeniu odpuściłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik_wawa

nie wiem czy to gosc z adamexu. ten jest z ciechanowa. na zdjeciach te fotele nie wygladaly zle.

ja nie mam regulacji odcinka ledzwiowego. mam tylko przod-tyl i kat oparcia. chyba ze od prawie roku czegos nie zauwazylem :)

pozdrawiam,

dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski wstawiasz na tunelu środkowym po obu stronach ręcznego, a w dziury po korbkach wstawiasz specjalne zaślepki.

 

Może wiecie, gdzie można dostać takie zaślepki w dziury po korbkach lub co tam innego można zastosować w tym celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski wstawiasz na tunelu środkowym po obu stronach ręcznego, a w dziury po korbkach wstawiasz specjalne zaślepki.

 

Może wiecie, gdzie można dostać takie zaślepki w dziury po korbkach lub co tam innego można zastosować w tym celu?

 

www.electriclife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za ten link :)

 

Nie ma sprawy. Kupowałem u nich przyciski z ramkami i zaślepki - naprawdę konkretni ludzie tam pracują i z wysyłką też nie było problemu. Ceny mają niemałe ale jakość pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa słowa o fotelach...

Te co kupiłem to były od anglika i pasuja jak ulał.

Mam je chyba właśnie od ADAMEX i były w stanie idealnym, tyle że brudne jak cholera ;)

Więc trzeba było jeszcze w Vanish zainwestować. I tak na dokładne czyszczenie, czy pranie to do lata trzeba poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zamiast zaslepek kupilem male tweetery za 5 zl na allegro pokroilem je aby tylko czesc z siateczka zostala i wyglada jakby byly male glosniczki a nie zaslepki po szybkach :)

bardzo ladnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zamiast zaslepek kupilem male tweetery za 5 zl na allegro pokroilem je aby tylko czesc z siateczka zostala i wyglada jakby byly male glosniczki a nie zaslepki po szybkach :)

bardzo ladnie to wyglada.

 

Pomysłowy Dobromir :lol: BRAWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładając mechanizmy do szyb elektrycznych wymieniacie oryginalne prowadnice do szyb? Mam namyśli tą środkową szynę, do której zamocowany jest napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładając mechanizmy do szyb elektrycznych wymieniacie oryginalne prowadnice do szyb? Mam namyśli tą środkową szynę, do której zamocowany jest napęd.

 

Tak, wymienia się cały mechanizm. Dodam jeszcze, że mechanizm z wersji 3d pasuje TYLKO do trzydrzwiówki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam dzis przeprowadzałem w swojej N15 procedure montazu elektrycznych szybek (przekładka z anglika) i napotkałem mały problemik.Otóż silniczki elegancko pasują natomiast jest problem z poprowadzeniem instalaccji.Ja nie mam zadnej "dziurki " w dzrwiach którą mógłbym przeciągnąć kable.Mam tlko taką dużą kostkę w gumowej obudowie skręcaną na środku śrubką 10.Z kabiny do tej kostki dochodzi mnóstwo różnych kabli natomiast w drzwiach wychodzą tylko na głośnik i el lusterka.

Pozostałe piny sa wolne.

Wie może ktoś w ktore miejsce sie mozna wpiąć?Bo podejrzewam ze mam instalacje pociągniętą i na centralny i na el szybki.

Gdzie dostać takie piny?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...