Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobciowóz - aktualnie 320KM & 420Nm @ 1 bar


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

własnie fortuna poszła... a samochód ciągle stoi i stoi i stoi... kiedy był taki okres że chociaż z miesiąc bezproblemowo jeździł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie fortuna poszła... a samochód ciągle stoi i stoi i stoi... kiedy był taki okres że chociaż z miesiąc bezproblemowo jeździł? :)

Kiedyś dawno temu jak była wolnossąca, ale teraz czasy się zmieniły jest ciągła zabawa z modyfikacjami i nie liczy się czy to będzie jeździć 1 dzień czy tydzień bezawaryjnie ważne żeby ciągły postęp był i nauka. Doszedłem do pułapu niestabilnych 320KM (małe wtryski paliwa były), teraz chce 300KM bezpieczne i stabilne, jak się znudzi to się dołoży trochę Kucy i zadba o rozłożenie mocy na poszczególnych biegach.

Jak już wóz poskładam to docieranie docieranie jakieś cyferki mocy wystrugam i daje go na zimnę do lakiernika wreszcie przywrócenie mu trochę dawnego wdzięku + mały bonusik :)

 

Ps. co do dnia dziś to wleciały stare nie zmęczone półosie + nowe przeguby (wewnętrzne EUROdriveshafts a zewnętrzne jakiś PASCAL... ?? nie znalazłem więcej czasu na nic więcej, jutro ponownie zapierdziel z robotą choć może znajdzie się chwilka by chociaż głowicę wyregulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten projekt pochłonoł już pewnie ze 20tyś w sumie...ciekawe jakie efekty,może jakaś 14 na zawodach?czy chcesz szybciej?prima to ciężka locha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20tyś

no troszkę więcej i od cholery mojej pracy :D

PS. Łep już wyregulowany z dokładnością 0,005mm (seryjnie tolerancja wynosi 0,029mm) i nasadzony na blok :) Tak powoli zaczynam gratów szukać bo trochę przeszło do czerwonej primery hehe, jutro kolejne zakupy i może w przyszłym tygodniu odpał ale jako wolnossak, na spokojnie polatam sobie te 2 tyś km często zmieniając oliwę po czym wrzucę sprężarkę i wszytkie te rurki...

Trochę fotek:

 

"Półtora kilo" w takim małym pudełeczku: rurki i igreki wprost z ASO, dzięki znajomości wyszło sporo taniej :) no i regulowane zębatki oraz szpilki ARP...

22112007831.jpg

 

Metalowa wielowarstwowa uszczelka na miejscu (wyższa względem serii o nieco ponad 1mm):

22112007832.jpg

 

Nie ma to jak połącznie agresywniejszych wałków z regulowanymi zębatkami...

22112007841.jpg

 

Foto całej komory silnikowej, jak widać trochę osprzętu zostało do skompletowania:

23112007848.jpg

 

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2007 00:09 ]

Pacjent żyje :)

Miał karę a teraz przebudził się po hmmm 9-10 miesięcznej przerwie :D

27112007862.jpg

27112007865.jpg

 

Do zrobienia jeszcze tylko heble (piaskowane malowane...), plastiki pod silnik, w nadkola i można spokojnie jeździć i docierać, puki co bez zamontowanej turbiny - coby nie swędziało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MarekPrimera

dawno nie zagladalem. ale postanowilem ze taki projekt to trzeba obejrzec :D i widze ze wszysto idzie do przodu :one:

naprawde ogromne gratulacje i tak dalej!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dobiłem do przebiegu 700Km i postanowiłem odwiedzić hamownię, wóz nie wystrojony, odprężony i mocna zdławiony kolektorem wydechowym pod turbo i gorącą stroną turbiny, moim oczą ukazał się ten ciekawy wynik:

FazaIIIbezturbo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma sie seria do tego?? :)

i mocna zdławiony kolektorem wydechowym pod turbo i gorącą stroną turbiny

znaczy ze strona zimna po prostu niepodlaczona i lta sobie bo sobie lata tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ani strony zimnej ani centralnej, sama muszla wydechowa od turbiny siedzi...

Obstawiam że jakbym założył kolektor wydechowy taki jak trzeba to jakieś 30KM by doszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma sie seria do tego?? :)
i mocna zdławiony kolektorem wydechowym pod turbo i gorącą stroną turbiny

znaczy ze strona zimna po prostu niepodlaczona i lta sobie bo sobie lata tak?

 

Kolektor pod turbo wygląda zupełnie inaczej jest praktycznie zwężką aby mocniej pompować turbinę

chyba nie widziałeś widziałeś jak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie widziałeś widziałeś jak to wygląda

widzialem bo sam juz mialem zestaw turbo w garazu jak mialem honde i mialem zreszta mozliwosc ogladania wszelkiego rodzaju aut z turbo ale nie moglem rozkminic jak to wyglada kiedy jest kolektor od turbo a nie ma turbo :)

sama muszla wydechowa od turbiny siedzi...

teraz juz wiem o co chodzi ;)

 

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 07:54 ]

zreszta jest fotka ale ja oczywiscie jej niebylem w stanie zauwazyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, wiesz co? Weź mi zablokuj dostęp do tego wątku ;) bo mi spokoju nie daje, a ja tylko chce sobie dupowóz trochę szybszy zrobić hehe, kusisz i to nawet nie wiesz jak bardzo kusisz :D

 

Gratki i oby jak najlepiej się działo u Ciebie

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc pod maskę zawędrował na parę tygodni nowy kolektor wydechowy i do tego wystrugałem jakiś dolot, prezentuje się to następująco:

17122007901.jpg

 

Obydwie te modyfikacje dały w efekcie taki przyrościk:

odprezony1.jpg

 

Tak więc silnik odprężony budowany z myślą o turbo a względem serii ma blisko o 50KM i 35Nm więcej.

 

A przede mną jeszcze strojenie rozrządu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba zrób wreszcie tą budę bo psuje cały efekt

W wakacje w nią zajdę, przed nią wolę troszkę dopieścić to i owo no i dobić do tych 400KM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dwano nic się nie działo ale tak dzisiaj nadszedł ten dzień i przyniósł mi to:

250120081061.jpg

 

W wolnej chwili od razu wchodzę z tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepła duża T3 AR.63 a ssąca T4 AR.60.

We wtorek zwalnia mi się garaż i w wolnej chwili będę zachodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio to trzeba odkopać by właściciel nie zapomniał ...jak tam dotarty już ten sr20det choć t sie jeszcze nie podłączyło chętnie zobaczę ci mistrzu teraz wydłubie Powodzenia

i życze więcej wolnego czasu na srebrną :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...