Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Płyn w zbiorniczku wyrównawczym


Gość Dariusz Nikiel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz Nikiel

Zerknijcie pod maskę Micruni i zobaczcie czy podczas pracy silnika obserwujecie przepływ płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. U mnie jest tam kompletna cisza, a poziom płynu prawidłowy. Dodam, że wskaźnik temp. nigdy nie przekracza połowy, a wentylatora nigdy nie słyszałem, nawet w lecie. Zaglądałem dzisiaj pod maskę Lanosa, a tam aż się gotuje w zbiorniczku wyrównawczym. Może mam zapowietrzony układ. Z drugiej strony gdyby był zapowietrzony to temp silnika by skoczyła. Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się zachowuje identycznie jak u Ciebie. Nic nie bulgocze, wskazówka nigdy nie przekorczyła połowy. Więc myśle że wszystko jest OK :) Może z lanosem coś nie tak :wink: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja też radziłbym sprawdzić tego Lanosa.

Zbiornik wyrównawczy z tego co mi wiadomo jest po to aby odpowietrzać układ chłodzenia i uzupełniać w nim ubywający płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki płyn do chłodnicy polecacie. Słyszałem, że Borygo i Petrygo to kiszanka.

 

Gdzie slyszales? Chetnie sie dowiem czegos w tej kwestii.

Moim zdaniem borygo, petrygo i inne wynalazki firmowane przez wielkie koncerny to praktycznie to samo, wszystkie oparte na glikolu etylowym. Roznia sie kolorem, opakowaniem, cena i zapewne w niewielkiej czesci zawartoscia dodatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...