Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STOŻEK DO PRIMERY Z LPG CZY MOŻNA , WARTO


Gość marx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanko do kolegów

Mam LPG i strzelił mi gaz co spowodowało rozp... obudowy filtra niestety.

Po wymianie świec i przewodów jest ok , ale obudowa klejonka , za używaną chcą około 90 zł , więc pomyślałem że może złożyć stożek i problemy się skończą nawet jak strzeli to nic nie rozwali . Kumpel miał warsztat i często je zakładał w BM-kach bo notorycznie strzelały.

Może ktoś już ma i podzieli się spostrzeżeniami. Gdzie zdobyć przelotkę tak żeby pasowała do przepływomierza i czy założenie takiego filtra nie spowoduję jakichś zakłóceń w pracy silnika

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanko do kolegów

Mam LPG i strzelił mi gaz co spowodowało rozp... obudowy filtra niestety.

Po wymianie świec i przewodów jest ok , ale obudowa klejonka , za używaną chcą około 90 zł , więc pomyślałem że może złożyć stożek i problemy się skończą nawet jak strzeli to nic nie rozwali . Kumpel miał warsztat i często je zakładał w BM-kach bo notorycznie strzelały.

Może ktoś już ma i podzieli się spostrzeżeniami. Gdzie zdobyć przelotkę tak żeby pasowała do przepływomierza i czy założenie takiego filtra nie spowoduję jakichś zakłóceń w pracy silnika

 

_________________

 

Z Twojego wypisy wynika ze masz instalke 1 albo 2 generacji.Stozek w ogole sie do nich nie nadaje, chyba ze masz blosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=14488 :arrow: filtr stożkowy

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=13868 :arrow: blos

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12621 :arrow: stożek bez adaptera (link do działu zrób to sam)

 

A to po co :?: :mrgreen:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=14562

 

To co napisał Polak to niestety smutna prawda. Ale prawda jest też taka, że jak chcesz spróbować stożka to mozna jeszcze pokombinować ze zmieniarką dolotów od Citrynki AX1.4 Gti, przy 2.0 na jednopunkcie ma tak zrobione qwasar

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...2&start=195

 

Ja bym wybrał z wszystkich dostępnych opcji Blosa, zobacz na wykres goago moc i moment jak na benie.

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał z wszystkich dostępnych opcji Blosa, zobacz na wykres goago moc i moment jak na benie.

Pozdr ;)

A ja bym przeniósł temat do działu LPG.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego wypisy wynika ze masz instalke 1 albo 2 generacji.Stozek w ogole sie do nich nie nadaje, chyba ze masz blosa.

 

Co ty opowiasz. Rozmawiałem z kilkoma gazownikami i każdy z nich utwierdza mnie przekonaniu ze stożek jest dużo lepszm rozwiazaiem niż tradcjny filtr powietrza. zwłaszcza ze moza go samodzielie wymyc. Prz gazie (nizealeznie od generacji) bardzo istotne jest powietrze a stożek moj drogi dużo lepiej je doprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiasz. Rozmawiałem z kilkoma gazownikami i każdy z nich utwierdza mnie przekonaniu ze stożek jest dużo lepszm rozwiazaiem niż tradcjny filtr powietrza. zwłaszcza ze moza go samodzielie wymyc. Prz gazie (nizealeznie od generacji) bardzo istotne jest powietrze a stożek moj drogi dużo lepiej je doprowadza.

 

Ja tam sie moze nie znam za bardzo ale po co powietrze ma byc lepiej doprowadzone skoro przy montazu instalacji i tak dlawi sie dolot ???? Za duzo powietrza doprowadza do gasniecia silnika jak sie zrzuca na luz.

Mam na mysli oczywiscie instalke do jezdzenia "standardowego" a nie jakiej tam sringi tuningi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej powietrza = więcej mocy bez względu czym jest zasilany silnik spalinowy.

Mikser jest swojego radzaju zwęrzką dzięki ktorej powstaje na tyle silne podcisnienie żeby odpowiednio dawkować ten cholerny gazik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam założyłem stożek ,rura 60 średnica,i na gazie piknie mi hula[może dlatego że i mikser jest w dolocie]kręci na LPG do 6500 obr i jeżdzi 185 na 4 biegu-jeszcze jakieś pytania co do stożków i LPG????[ps mam monowtrysk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam założyłem stożek ,rura 60 średnica,i na gazie piknie mi hula[może dlatego że i mikser jest w dolocie]kręci na LPG do 6500 obr i jeżdzi 185 na 4 biegu-jeszcze jakieś pytania co do stożków i LPG????[ps mam monowtrysk]

 

Tak jak pisalem wczesniej - jak ktos nie ma zadnych sringow tuningow to ma sens zakladanie stozka bez zadnych innych modyfikacji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ma sens - w razie strzalu z gazu nie tracisz puszki filtra poweitrza no i zyskujesz nieco na dynamice, poprawia się wygląd pod maską i zmienia barwa dzwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam wszystkim montaż stożka do LPG !!! w szczegulności jednopunktów , same zalety - w jakiś sposub stożek ogranicza wady założenia tradycyjnego miksera przez łatwiejsze zasysanie powietrza , lepsza dynamika reakcja na wciśnięcie gazu , lepsze zachowywanie się silnika powyżej 4000 obrotów , szybki zwrot kosztów zakupu i montażu , jak wiadomo to papierowe badziewie na LPG trzeba często zmieniać a stożek wystarczy umyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram ,jestem takiego samego zdania w monowtrysku stożek jest świetnym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-))) a ja niedawno wsadziłem taki filtr i jest zajefajnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

witam

Chyba tez czas pomyslec o stozku, bo juz mam dosc ciaglej wymiany tego papierka, tylko szukam czesci ktore beda potrzebne przy tej operacji i samego filterka.

Pewnie bedzie maly problem bo mam zalozony jakis mieszacz po przerobkach pod obecny filter powietrza, tak ze ten aktualnie prawie dotyka do maski...

Aktualnie na gazie nia dziala mi ograniczenie obrotow i bez zadnych modyfikacji na dwojce brakuje mi obrotomierza ( na zegarze ok 115 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na gazie nia dziala mi ograniczenie obrotow i bez zadnych modyfikacji na dwojce brakuje mi obrotomierza ( na zegarze ok 115 n )

- tylko po co?....

"ale swir" :D bez urazy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co?- bo mi "mechanik" kazał zajezdzic silnik, bo sie swiecila kontrolka oleju i uslyszalem : zajezdzic, zalozymy nowy silnik. a przyczyną byla uderzona miska i zatkany smok- skonczylo sie na wymianie panewek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...