Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z odpalaniem


Gość andrew

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maximke 96 (3,0 V6) z LPG na wtrysku, przez ponad rok bez zarzutu, teraz jak rano odpalm autko to musze przycisnąc sporo gazu i chwile przytrzymać żeby nie zgasł (bez gazu nawet nie odpali). Pewien elektronik samochodowy powiedział mi że jest to wina sterownia wtryskiem gaz/ benzyna i kazał pojeżdzić cały dzien na benzynie i spróbowac rano odpalić i faktycznie pomogło odpalił bez gazu jak za dawnych dobrych lat:) Co w tym wypadku zrobić, ustawić inaczej zasilanie gazu czy co? Mam obawy że któregoś pięknego ranka nie odpali mi wogóle (świece, filtry zostały wymienione). Dzieki za poradę z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam na benzynie, ustawienie jest takie: temp. 30 st C i pzrekroczenie 2000 obr/min.

 

no to pewnie jakis czujnik strzelil skoro na benzynie problem z odpaleniem.

sprawdz czy nie masz jakis kodow w komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne... jak juz odpalisz to nie chodzi tak regularnie jak powinien, a dopoki wskazowka temperatury nie drgnie - to po zgasnieciu nie mozesz go odpalic wogole?

ja mialem to samo, jak mialem za duze przedwy na swiecach... poprawilem i jak reka odjal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, ale świece fabrycznie mogą mieć zły rozstaw? ale sprawdzę, a co do tych błędów to sprawdzę, chyba któreys czujnik ostatnio był wymieniany bo przeciekał więc może/

dzięki AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zly rozstaw fabrycznych... wiadomo, ze podczas jezdzenia dzialaja temperatury i co za tym idzie - metal sie troche rozszerza i zweza - czyli pracuje.... z czasem moze sie zmienic rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...