Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik cofania - Doświadczenia?


Gość AdaSch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś ma doświadczenia z czujnikami cofania? czukam zestawu który by "widział" przód i tył z dokładnością do np 0,25m

 

o ile włączanie systemu w raz z jazdą do tyłu nie jest problemen to jak rozwiązać włączanie systemu na pierwszym biegu? czy da się do czegoś podpiąć? Czy trzeba samemu coś wymyśleć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

ja zakładałem Tacie mojemu do toyoty corolli. 2 godz. pracy. ładnie poszły, kable elegancko pochowane. zasięg do 27 cm (przy 27 cm włączał się sygnał ciągły), a pikać zaczynało od 2,5 metra. ale tylko do tyłu (prąd bierze ze światła wstecznego w kloszu lampy) po prostu układ włącza się sam po wrzuceniu wstecznego.

co do przodu - nie wiem, chyba trzeba by samemu załączać? jakiś pstryk dodatkowy?

do tej pory nie potrzebowałem czegoś takiego....

tacie zamontowałem, po kilka razy urył hakiem w ścianę przy cofaniu, także jemu się przydaje.

wiosną zakładam takie coś mamie do fabii - tam faktycznie do tyłu widoczność tragiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czujnik 4 czujnikowy bo ten co mozna kupić do nissana montowany pod tablicą to śmiechu warte. Bardzo fajne cacko. mam naklejone na lusterko, wsteczne tak, że widzę z której strony jest przeszkoda i w jakiej odległości. Całość kupiłem na allegro za jakieś 200 zł.

Co do czujników przednich to widziałem takie rozwiązanie w mercedesie, ale tam musiało to być podpięte pod kompa bo wyłączało się przy prędkościach powyżej 10 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas. Kumpel handluje takimi czujnikami parkowania i są różne rodzaje centralek.

Jedne są na sam tył, inne na przód i tył.

Na sam tył to wiadomo, pod zarówkę ze wstecznego się podpina.

A jeśli jest opcja z obsługą czujników przednich, to podpina się pod światło stopu.

Jeśli trzymamy wciśnięty hamulec, to czujniki przez 8 sekund wyszukują przeszkody

z przodu i wyświetlają na wyświetlaczu odległość itp.

Tak to ogólnie działa w tych którymi kumpel handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat :)

 

(prąd bierze ze światła wstecznego w kloszu lampy)

A jakbym chciał podpiąć wcześniej czyli przy kostce, to można - w N15 ? Bo ciągnięcie kabli przez klapę i słupek z tyłu to niefajna sprawa... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie podpina sie pod zasilanie obojetnie tam gdzie po wlaczeniu stacyjki pojawia sie napiecie poprostu przednie czujniki caly czas sa zasilane przy zblizaniu sie do przeszkody ja wskazuja. jadac za samochodem w bliskiej odleglosci tez sygnalizuja, trzeba poprostu wylaczyc w tym czasie dzwiek aby nas nie draznilo.Takie wersje czujnikow bywaja na alegro w cenie okolo 120zl bez wyswietlacza informacje podawane sa dzwiekowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na jakiej wysokości powinno się montować czujnik od ziemi (lub od dolnej krawędzi zderzaka ) - N15 ?

I w jakich odstępach od siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...