Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przybyło oleju SR 20 DE


Gość KORZEN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatni wekend zrobiłem sobie wycieczkę na narty w obie strony 1200 km po powrocie sprawdzam olej i okazuję się że przybyło mi oleju na bagnecie. To jest pewne bo przed wyjazdem sprawdzałem stan i było 3/4 stanu, a po przyjeżdzie jest full. Co to może być skąd ten olej. Sprawdzałem miskę nie ma żadnych wgnieceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podczas poprzedniego pomiaru - auto stało na pochyłej nawierzchni

2. pomiar był dokonany zaraz po zalaniu olejem lub pracy silnika - nie zdążył ściec do miski olejowej.

3. Zbyt bogata mieszanka paliwa powoduje ze niespalone paliwo dostaje się do komory korbowej i miski olejowej.

4. Płyn chlodniczy - widać wtedy na korku wlewu oleju charakterystyczny budyniowy osad.

5. ktoś dolał oleju

Innych mozliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
1. podczas poprzedniego pomiaru - auto stało na pochyłej nawierzchni

2. pomiar był dokonany zaraz po zalaniu olejem lub pracy silnika - nie zdążył ściec do miski olejowej.

3. Zbyt bogata mieszanka paliwa powoduje ze niespalone paliwo dostaje się do komory korbowej i miski olejowej.

4. Płyn chlodniczy - widać wtedy na korku wlewu oleju charakterystyczny budyniowy osad.

5. ktoś dolał oleju

Innych mozliwości nie ma.

Amen :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger

Ja obstawiam różne warunki pomiaru. Auto przy obu pomiarach stało z innym pochyleniem albo silnik był względnie niedawno zgaszony i olej nie spłynął cały do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to nic nie mowie, ale u mnie jest sytuacja, ze po wymianie oleju silnikowego bylo ok, pozniej okazalo sie ze jest go za malo, dolalem odrobine i teraz mam dopiero jazdy, bo sie okazuje ze czasem mam ok (kolo polowy) a czasem ponad stan a auto sprawdzane zawsze na plaskim terenie nie odpalane w ogole albo na tyle by wyjechac z garazu. Kto mi to wytlumaczy bo ja to juz glupi jestem :?: i juz nie wiem ktory pomiar z nich jest ok.

 

PS. Oczywiscie obstawiam, ze ten ktory mi pokazuje, ze jest ok (czyli w polowie) dlatego jezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Dokonać jeszcze raz pomiaru na idealnie płaskiej powierzchni i poczekac jak caly olej spłynie do miski,10 min po zgaszeniu silnika,bo jak wszystkie negatywne objawy nie mają miejsca to Kana Galilejska :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem co chwilę przez cały dzień i nic się nie zmieniło. Spuściłem olej z moim majstrem do stanu 3/4 (0,5 litra). Oglądaliśmy olej i wygląda normalnie, nie śmierdzi bęzyną, nie ma w nim płynu, a na korku nic się nie zbiera, K.. jakieś cuda, no ale nic pojeżdżę trochę i zobaczę co będzie się działo. No i chyba spuszczę cały olej i zobaczę ile go jest może coś się stało z bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moja teoria jest taka - część oleju zawsze jest zasysana w pompę i pchana pod ciśnieniem gdzie trzeba. potem czasem z pompy ścieka do miski, a czasem nie - nie ze wszystkich zakamarków zawsze ścieka do miski. Jak olej wygląda normalnie - nie przejmowałbym się tym.

Cuda się zdarzają - ale zawsze wychodzi jakaś prozaiczna przyczyna - ... zjawisk nadprzyrodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalgtx

olej jest (tak mi się wydaje) zbyt brudny jak po przejechanie 1000km oraz zbyt rzadki.

 

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2006 11:28 ]

tego oleju jest zadużo około 1,5 litra (spuszczałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
olej jest (tak mi się wydaje) zbyt brudny jak po przejechanie 1000km oraz zbyt rzadki.

 

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2006 11:28 ]

tego oleju jest zadużo około 1,5 litra (spuszczałem)

Gdzie tankowales paliwo?

Zostales nabity w butelke bo sprzedano Ci szemrane paliwko.... w paliwie jest beznyna lakowa i rozpuszczalnik ktory sie nie spala i przenika do oleju przez styk gladzi cylindorwej i piercieni.... u mnie w firmie jest wlasnie afera z tego powodu. Wiecej niebawem jak sie to wszystko wyjasni... poki co probki paliwa pojechaly do laboratorium. Bedzie zadyma jak zloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
bylem w serwisie podłączyli auto pod komputer. wszystok ok. gosciu powiedzial zebym kupil mobila 1 tylko nie z beczki. jutro bede wymienial.

Olej trzeba wymienic i jezeli po wymiane nadal bedzie go przybywalo to jest to sprawa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...