Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J30 zapowietrza sie układ chlodzenia :(


Gość teamc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tutaj nowy :) Mam problem z moja J30 Zapowietrz mi sie uklad wodny :shock: objawia to sie zanikiem ogrzewania i autko nagle nei jezdzi na gazie LPG :( parownik zamarza. Dodam ze autko daje taki jasny bialy dymek, i ostatni 2 litry plynu mi wsiorbalo. Co to moze byc tyko nie mowcie ze uszczelka :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A może to jednak uszczelka pod głowicą?

Uzupełnij braki płynu i kontroluj poziom. Jeśli będzie ubywać a nie ma wycieków w komorze silnika i w nagrzewnicy w środku (w kabinie) to raczej coś z uszczelką albo przegrzany/pęknięty blok, przegrzana/pęknięta głowica?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie sadze aby ktos mial tu podobny problem..

zobacz tez na swoim miejscu gdzie parkujesz cyz nie ma wycieku. jesli nie ma to znaczy ze silnik ci zjada plyn.

wowczas mymiana uszczelek konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze tyko na planowaniu glowic sie skonczy i wymianie uszczelek. Bo troche mnie to autko kasu joz pociagnelo :) Ale fura pierwsza klasa wszystkie szajswageny sie kryja! VW shit :) A tak moze ktos z was ma namiar na tanie uszczelki pod glowice do mojej maximy vg30 176KM '90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej J30 jak zabrakło płynu w układzie chłodzenia to auto bardzo szybko sie nagrzewało (silnik) i przestawało jechać, poprostu gasł silnik, działo sie to i na gazie i na benzynie, pan mechanik też chciał wymieniać uszczelki, obie, sie okazało że w wężu gumowym przy łączeniu z chłodnicą, tym u góry był przeciek i płyn poprostu uciekał.

Ja zaoszczędziłem 1500 pln, niewiem co może być u Ciebie.

Objawy przyznam dziwne (jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej J30 jak zabrakło płynu w układzie chłodzenia to auto bardzo szybko sie nagrzewało (silnik) i przestawało jechać, poprostu gasł silnik, działo sie to i na gazie i na benzynie, pan mechanik też chciał wymieniać uszczelki, obie, sie okazało że w wężu gumowym przy łączeniu z chłodnicą, tym u góry był przeciek i płyn poprostu uciekał.

Ja zaoszczędziłem 1500 pln, niewiem co może być u Ciebie.

Objawy przyznam dziwne (jak dla mnie)

 

no dziwne dziwne.

ale kolega mowi ze mu idzie bialy dym z rury,a to znaczy ze plyn chlodzacy przedostaje sie do komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może coś z termostatem masz ? Nie wzrasta ci skokowo temperatura silnika ?

 

[ Dodano: Sob 04 Mar, 2006 ]

Aha, jaca wyobraź sobie że miałem podobną akcję na początku posiadania mojej maxi, też byłem mocno zdziwiony, zwłaszcza że w zasadzie trudno to było dostrzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...