Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Tylne zawieszenie


Gość Korba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Miałem pecha. Dwa dni temu wpadlem w ogromną dziurę. Prawe przednie koło wytrzymało, ale w tylnym odzywa się takie głuche dudnienie (gumowo -metalowe albo jakoś tak). Opona OK. Amorek chyba też. Dajcie jakąś radę, bo może coś dalej będzie się uszkadzać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął piwo i podjechał do jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika żeby zajżał co tam piszczy. lepiej załatwić to szybko bo jak coś grubszego to potem może sporo kosztować takie jeżdżenie bez naprawy. może na szarpaki podjedź do diagnostyki. nissan ma mocną zawiechę ale nie ma takiego zawieszenia z którym nie poradzą sobie polskie dziury :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo łączniki stabilizatora albo poduszki mocowania amortyzatora ale bo jeszcze co innego, bez badania się nie obejdzie, a na szarpakach nie zawasze ywjdzie taka usterka, trzeba łape wsadzić i poczuć na czym jest luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
albo łączniki stabilizatora albo poduszki mocowania amortyzatora ale bo jeszcze co innego, bez badania się nie obejdzie, a na szarpakach nie zawasze ywjdzie taka usterka, trzeba łape wsadzić i poczuć na czym jest luzik

Potwierdzam. Jeśli amorki są ok, to stawiam na łącznik stabilizatora. W skrajnym przypadku może to być wspomniana poduszka amortyzatora, ale to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki masz model jeśli P10 to najprawdopodobniej stabilizator, a jesli model P11 to poduszka amorka (strasznie kosztowna zabawa nie produkuja zamienników tylko orginał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po tym jak weliminowałem głuche stukanie z tyłu (stabilizator), to słyszę na większych nierównościach skrzypienie. Jak tak bardziej tyłem bujnie.

Wahacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Ostanio wymieniałem to dziadostwo górne mocowanie amortyzatora czyli ta poduszka kosztuje 250 zł za sztukę

I oprócz tego że kosztuje powyżej 200 zł ( można podobno znaleźć taniej niż 250zł ) i nie ma zamienników, to jest do nabycia wyłącznie w ASO ( co nie jest wcale jednoznaczne z faktem, że wystepuje tylko oryginał :P ). Czyli czeka Cię wycieczka do lokalnego ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio wymieniałem to dziadostwo górne mocowanie amortyzatora czyli ta poduszka kosztuje 250 zł za sztukę

 

Pozdro

Andrzej M

A gdzie za tyle dostałeś? Mi powiedzieli w serwisie, ze kosztuje. 289 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie za tyle dostałeś? Mi powiedzieli w serwisie, ze kosztuje. 289 zł.

 

Podzwoń po różnych ASO w swojej okolicy. Ja jak poszukiwałem poduszek do siebie to znalazłem w Kielcach i Katowicach po 250zł, a u siebie na miejscu w Częstochowie z super rabatem dostałem po 204 zł ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Te poduszki to faktycznie feler w P11 i oprócz nich prawie nie ma co się tam z tyłu zepsuć bo jest przestrzenna belka skrętna a nie whacze jak w P10. Kiedyś musiałem wymienić u siebie i powiedzieli mi mechanicy, że ze 300 za sztuke, ale okazało sie że w ASO zapłaciłem 300 zł ale za dwie. To była chyba jakas promocja i mi się udało, ale szukaj, może też coś ustrzelisz. Najlepszy przykład z przepływomierzem do 2.0TD - niby chcą ponad 2000zł a okazuje sie że sprzedają po 350zł. Tak samo też miałem z pierwszym wtryskiwaczem z czujnikiem - zamiennik 850zł, oryginał w ASO 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurna mnie tez to juz czeka - najpierw lewa strona zaczela stukac, a teraz po kolejnej p... dziurze prawa i tyl mi sie teraz jakos bardziej buja - mam nadzieje ze nie zgubie tylnej osi ;))?? bo nie mam czasu zajechac do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zwiechu primerki - do huśtania nie jestem przyzwyczajony :shock:

mam nadzieje ze przy tym wszystkim amorki sie nie pokrzywia..

zapytam w bielsku i ile to kosztuje

 

[ Dodano: 21 Mar 2006, 12:17 ]

niestety cena w BB to tez 289 za sztuke a potrzebuje 2.. do tego trzeba zamawiac (do 10dni)

 

[ Dodano: 24 Mar 2006, 01:16 ]

moze zna ktos miejsce gdzie mozna to kupic taniej???

 

zamiennikow raczej nie ma, w Rudzie Śl. regeneruja to ale za 190zl i to z 3 tyg terminem, weic wole nowa..

 

[ Dodano: 25 Mar 2006, 22:41 ]

no i musialem w koncu kupic - nie moglem zniesc juz bicia a raczej walenia z tylu, w serwisie gosciu wcisnal mi taniej (270zl za szt.) z kombika - mial na miejscu, a na zamowione trzeba czekac 10-14 dni - mowil ze w sedanie wszystko jest identycznie, jedynie w kombi nie ma jakis wypustkow, ale sruby powinny pasowac... mam nadzieje ze nie bajerowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2 dni temu kupiłem i wymieniłem poduchę u siebie w WP11.144. W końcu nastała cisza :D .

Stara poduszka zupełnie się rozwulkanizowała - część metalowa z gumą. Za nową zapłaciłem 130pln - wygląda solidnie. A kupiłem tutaj:

http://www.allegro.pl/item263245002_nissan...zatora_tyl.html

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupiłem i wymieniłem poduchę u siebie w WP11.144. W końcu nastała cisza :D .

Stara poduszka zupełnie się rozwulkanizowała - część metalowa z gumą. Za nową zapłaciłem 130pln - wygląda solidnie. A kupiłem tutaj:

http://www.allegro.pl/item263245002_nissan...zatora_tyl.html

Pzdr.

 

Dokładnie taki zamiennik mam jak coś po 118 zł/sztuka.

Oryginał z NISSANA kosztuje 295 zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...