Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Znów spalony alternator...


Gość Hero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

 

Otóż znowu, po czterech miesiącach od ostatniej naprawy spalił się mi cały alternator :) Oczywiście wewnątrz - stojan, diody itd... Na szczęście nie zapłaciłem nic za naprawe bo zmieściłem się w okresie gwarancyjnym - ale - ciekawi mnie co do cholery dzieje się z tymi alternatorami w Maxiach ? Bo zakrawa to na jakiś spisek u mnie ... :)

Miał ktoś taki zbieg okoliczności ?

 

Nadmienię że sprawdzono dokładnie instalację elektryczną i nie ma żadnego zwarcia w instalacji ani żadnych innych problemów...

Ciekawe co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki zbieg okoliczności ?

Miejmy nadzieje że to tylko zbieg okoliczności, no coś nie halo, może ten alternator jakiś wadliwy był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam zagwozdke o co chodzi :) No ale jak na razie jezdzi i nie ma co narzekać :) Zreszta przed wakacjami bedzie chyba wymiana na nowsza wersje maxi, jak dobrze pójdzie, no ale to jeszcze nic pewnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak trafiles.

 

Czy ten alternator byl orginalny z Nissana???

 

Ja mialem wymieniany bo 98 rocznik mial problem z alternatorami i robili wymiane za darmo. Ale od tego czasu nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak trafiles.

 

Czy ten alternator byl orginalny z Nissana???

 

Ja mialem wymieniany bo 98 rocznik mial problem z alternatorami i robili wymiane za darmo. Ale od tego czasu nic sie nie dzieje.

 

No to ciekawe czy u mnie byl wymieniany, bo mam fure z 98r. Jak narazie zadnych objawow nie ma ! Ale ciekaw jestem czy da sie w jakis sposob sprawdzic czy byl wymieniany....moze sa jakies numery seryjne tych felernych alternatorow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najczęstsza przyczyną palenia sie alternatorów (poza jakąś fbryczna usterką) jest woda, która sie do niego dostaje, prawdź uszczelkę pod klapą silnika i czy w chłodnicy nie ma wysypanych blaszek - one zatrzymują wodę. Drobne wycieki z chłodnicy byś raczej zauważył bo by płynu ubywało. Czasem pechowo wjedzie się w wielką kałużę i może sie niespodziewanie dostać tam woda. Nie polecam mycia silnika karcherem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja w mojej Maximie zmieniałem dwa razy rocznik '96. Paliły sie diody. Na marginesie miałem Car Audio 100A, a alternator miał 120A :). Można sie złapac na tej usterce bo kontrolka nie świeci, a ładowania nie ma. Miałem też info od mechanika że w innych Nissanach lubi się robic to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moze troche pozno ale odpowiem. Mam ten sam problem. Raz do roku musze wymienic alteratorn na wiosne. Elektryk wytulmaczyl mi to tym ze alternator jest za blisko kola i woda bezposrednio w niego chlapie (i mial racje moim zdaniem bo zawsze zdazalo sie to po wiekszych deszczach) Poradzil mi abym kawalek plastiku tam przymocowal zeby woda bezposrednio w niego nie chlapala Uwazam ze powinno pomoc Sam tego nie zrobilem bo olalem sprawe a teraz juz bardzo malo nia jezdze ale sproboj ;)

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 01:41 ]

Krzysztof_24 jak bys mial diesla to mozesz go myc woda ile wlezie ale niestety benzyniaki sa czule na wode i nastepnym razem proponuje szmatke i jakis srodek czyszczacy w aerozolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260
Moze troche pozno ale odpowiem. Mam ten sam problem. Raz do roku musze wymienic alteratorn na wiosne. Elektryk wytulmaczyl mi to tym ze alternator jest za blisko kola i woda bezposrednio w niego chlapie (i mial racje moim zdaniem bo zawsze zdazalo sie to po wiekszych deszczach) Poradzil mi abym kawalek plastiku tam przymocowal zeby woda bezposrednio w niego nie chlapala Uwazam ze powinno pomoc Sam tego nie zrobilem bo olalem sprawe a teraz juz bardzo malo nia jezdze ale sproboj ;)

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 01:41 ]

Krzysztof_24 jak bys mial diesla to mozesz go myc woda ile wlezie ale niestety benzyniaki sa czule na wode i nastepnym razem proponuje szmatke i jakis srodek czyszczacy w aerozolu ;)

 

Maxima ma szczatkowy ponton pod silnikiem i kezeli go posiadasz , do tego osłone boczną nadkola to nic nie chlapie. Mi kiedyś w J30 uzwojenie dostało przebicia , wymieniłem to i szczotki i hulał aż do sprzedania. Pamiętam że uzwojenie pasowało z alternatora z nissana venetty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Padł mi alternator.QX 3.0 1999.Od 2 tygodni może 3 było lekkie wycie, czasami myślałem że to coś ze skrzynią biegów, 3 ostatnie dni było mocniejsze wycie ,wczoraj zaczęło furgolić i zapaliła się lampka ładowania i delikatny zapach spalenizny. I teraz mam pytanie do tych którzy to już przerabiali; czy dać alternator elektrykowi do naprawy który może mieć problemy nie wiem z łożyskami czy diodami czy kupić od razu nowy z reklam internetu za ok.550zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy padnie tak samo. Regeneracja to najlepsze rozwiazanie, ale musisz miec swojego czlowieka zeby Ci zalozyl dobre czesci zamienne, a nie najtańsze chińskie mostki i regulatory. Wtedy pochodzi jeszcze długo. Koszt sie zwiekszy, ale nie do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części ze środka są kupione w firmie Bendix. Sprawdze jutro z rana czy to używki z chin czy z np. tajwanu :) Alternator był wyjęty do dołu i niestety musiał być odłączony wąż od chłodnicy. Koszt samych części do alternatora (tzw. reperaturka + łożyska) to około 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...